Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ve-banner-ads-234x60.png Ad
Recruit Officials Ad
ePledgeDrive_WebAd-160x600.jpg Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

Non-League

4:30pm
Bend
@
Redmond

4:30pm
Eagle Point
@
South Medford

Harry & David Field
4pm
Ridgeview
@
Roosevelt

6:30pm
Lincoln
@
Sunset

5pm
McMinnville
@
Oregon City

5pm
Tigard
@
Mountainside


TBD
Grants Pass
@
Central

4:30pm
West Salem
@
Roseburg

Legion Field - Stewart Park
4:30pm
Summit
@
South Eugene

4:30pm
Forest Grove
@
The Dalles

7:30pm
Aloha
@
Glencoe

Ron Tonkin Field
5pm
Benson
@
South Albany

4pm
North Medford
@
South Salem

Gilmore Field 12th/Hoyt
6pm
Lake Oswego
@
Central Catholic

Walker Stadium
5pm
Tualatin
@
Sprague

3pm
Sheldon
@
Liberty

Ron Tonkin Field
5:30pm
Gresham
@
Hillsboro

Ron Tokin Field
5pm
Southridge
@
Canby

5pm
Lakeridge
@
Jesuit

5pm
Sherwood
@
Barlow

Non-League

4:30pm
Springfield
@
Pleasant Hill

4:30pm
Hood River Valley
@
La Salle Prep

4:30pm
Scappoose
@
Banks

4:30pm
Gold Beach
@
North Bend [JV]

5pm
Ashland
@
Henley

Non-League

3pm
Grant Union / Prairie City
@
Baker / Powder Valley

4:30pm
St. Mary's, Medford
@
North Valley

4:30pm
Astoria
@
North Marion

4:30pm
Molalla
@
Seaside

4pm
McLoughlin
@
Riverside

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
Dayton
@
Yamhill-Carlton

4:30pm
Blanchet Catholic
@
Scio

4:30pm
Salem Academy / Crosshill Christian
@
Amity

Non-League

4pm
Umpqua Valley Christian
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
4pm
La Pine
@
Culver

4:30pm
Taft
@
Santiam Christian

4:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Clatskanie

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
Gaston
@
St. Paul

4:30pm
Nestucca
@
Portland Christian

4:30pm
Vernonia
@
Neah-Kah-Nie

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Monroe
@
Regis

4:30pm
Lowell
@
Central Linn

2A/1A-SD6 Special District 6

4:30pm
Lost River
@
Hosanna Christian / Triad

4:30pm
Rogue River
@
Illinois Valley

4:30pm
Bonanza
@
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.

2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
Sherman / Arlington / Condon
@
Stanfield / Echo

4pm
Union / Cove
@
Weston-McEwen

2A/1A-SDN Special District Not Yet Assigned

4pm
Heppner / Ione
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

Non-League

4:30pm
Myrtle Point
@
Elkton

4:30pm
Jefferson
@
Western Christian

4:30pm
North Douglas
@
Waldport

4:30pm
Glendale
@
Coquille