Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
POA_OSAA_Mobile_Ad_728x90.png Ad
eTS-160x600 Ad

2024 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
Sunset
@
Southridge

6:45pm
Jesuit
@
Mountainside

6:45pm
Westview
@
Aloha

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
West Salem
@
Sprague

Broadcast Coverage
6:30pm
McNary
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Grants Pass
@
Sheldon

6:45pm
Roseburg
@
North Medford

6:45pm
Willamette
@
South Medford

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Churchill
@
Springfield

6:45pm
Thurston
@
Ashland

6:45pm
Eagle Point
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
Crescent Valley
@
Central

6:30pm
South Albany
@
Lebanon

6:30pm
Dallas
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Mountain View
@
Bend

6:30pm
Caldera
@
Ridgeview

6:30pm
Redmond
@
Summit

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Astoria
@
St. Helens

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Estacada
@
Molalla

6:30pm
The Dalles
@
Crook County

Crook County High School
6pm
Gladstone
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

6pm
North Marion
@
Stayton

6pm
Newport
@
Philomath

6pm
Sweet Home
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

6:30pm
North Bend
@
Cottage Grove

6:30pm
Marist Catholic
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Phoenix
@
Henley

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Oregon Episcopal
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
Senior Night
6:30pm
Portland Adventist Acad.
@
De La Salle North Catholic

7pm
Westside Christian
@
Catlin Gabel

3A-2 Coastal Range League

6:30pm
Banks
@
Corbett

6pm
Rainier
@
Warrenton

6pm
Riverdale
@
Yamhill-Carlton

3A-3 PacWest Conference

4pm
Scio
@
Santiam Christian

7pm
Jefferson
@
Santiam Christian


TBD
Taft
@
Sheridan


TBD
Willamina
@
Sheridan

5:30pm
Jefferson
@
Scio

N
Santiam Christian High School

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Elmira
@
Pleasant Hill

6pm
Creswell
@
La Pine

6pm
Harrisburg
@
Sisters

3A-5 Far West League

6pm
Douglas
@
Siuslaw

6pm
Glide
@
Sutherlin

6pm
South Umpqua
@
Coquille

3A-7 Southern Oregon Conference

6pm
St. Mary's, Medford
@
Brookings-Harbor

6pm
Rogue River
@
Cascade Christian

6pm
North Valley
@
Lakeview

Non-League

5:30pm
Umatilla
@
Irrigon

3-Way (Dayton, Blanchet)

7pm
Dayton
@
Amity

3-Way (Dayton, Blanchet)
N
Dayton High School

1A-1 The Valley 10 League

6:30pm
Vernonia
@
Columbia Christian

2A-1 Northwest League

6:30pm
Faith Bible / Life Christian
@
Nestucca

6:30pm
Portland Christian
@
Knappa

6:30pm
Clatskanie
@
Gaston

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
Toledo
@
Waldport

6pm
East Linn Christian
@
Crosshill Christian

6pm
Monroe
@
Central Linn

2A-5 Sunset Conference

6pm
Bandon
@
Reedsport

6pm
Gold Beach
@
Oakland

6pm
Illinois Valley
@
Myrtle Point

2A-6 East Cascades Conference

6pm
Bonanza
@
Oakridge

6pm
Trinity Lutheran
@
Lost River

6pm
Lowell
@
Culver

Non-League

5:30pm
Grant Union
@
Crane

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Southwest Christian
@
Valor Christian

6pm
Portland Waldorf
@
North Clackamas Christian

1A-2 Casco League

6pm
Jewell
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
McKenzie
@
Eddyville Charter

6pm
Mannahouse Acad., Eugene
@
Crow

1A-4 Skyline League

6pm
Elkton
@
Days Creek

6pm
Yoncalla
@
Camas Valley

6pm
Powers
@
North Douglas

6pm
Milo Adventist Acad.
@
New Hope Christian

6pm
Umpqua Valley Christian
@
Pacific

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Chiloquin
@
North Lake

5:30pm
Gilchrist
@
Crosspoint Christian

4pm
Prospect Charter
@
Central Christian

7pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

6pm
Bickleton
@
Sherman

5pm
Dufur
@
South Wasco County

1A-7 Old Oregon League

5pm
Pilot Rock
@
Griswold

5pm
Echo
@
Nixyaawii

5pm
Wallowa
@
Powder Valley

Non-League

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Damascus Christian

5pm
Imbler
@
Elgin