Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ODNC_234x60 Ad
OSP Website Ad (728x90) Ad
202165-160x600.jpg Ad

2024 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Ida B. Wells
@
Lincoln

6:30pm
McDaniel
@
Benson

6:30pm
Franklin
@
Cleveland

6A-2 Metro League

6:45pm
Sunset
@
Beaverton

6:45pm
Westview
@
Southridge

6:45pm
Jesuit
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
Liberty
@
Sherwood

6:45pm
Forest Grove
@
Newberg

6:45pm
Century
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
Clackamas
@
Gresham

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
Tualatin
@
Lakeridge

6:30pm
St. Mary's Academy
@
Tigard

6:30pm
West Linn
@
Lake Oswego

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
West Salem
@
McNary

Broadcast Coverage
6:30pm
North Salem
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Grants Pass
@
South Medford

6:45pm
Willamette
@
North Medford

6:45pm
South Eugene
@
Sheldon

Non-League


TBD
Oregon City
@
Camas High School (WA)

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
La Salle Prep
@
Putnam

6:45pm
Canby
@
Hillsboro

6:45pm
Hood River Valley
@
Centennial

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Eagle Point
@
Churchill

6:45pm
Thurston
@
North Eugene

6:45pm
Crater
@
Springfield

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
Central
@
Lebanon

6:30pm
McKay
@
Dallas

6:30pm
Woodburn
@
West Albany

6:30pm
South Albany
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Mountain View
@
Caldera

6:30pm
Summit
@
Bend

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Tillamook
@
Scappoose

6:30pm
Seaside
@
Astoria

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Newport
@
Stayton

6pm
Cascade
@
Philomath

6pm
North Marion
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Cottage Grove
@
Marshfield

6:30pm
Junction City
@
North Bend

Broadcast Coverage

4A-5 Skyline Conference

6:15pm
Hidden Valley
@
Phoenix

6:30pm
Klamath Union
@
Mazama

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Oregon Episcopal
@
Westside Christian

6pm
Valley Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
6pm
Catlin Gabel
@
Portland Adventist Acad.

3A-2 Coastal Range League

6:30pm
Corbett
@
Neah-Kah-Nie

6pm
Banks
@
Warrenton

HOCO 2024
6pm
Rainier
@
Riverdale

3A-3 PacWest Conference

7pm
Taft
@
Amity

7pm
Blanchet Catholic
@
Jefferson

6:30pm
Dayton
@
Scio

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Pleasant Hill
@
La Pine

6:30pm
Creswell
@
Harrisburg

6pm
Elmira
@
Sisters

3A-5 Far West League

6pm
Siuslaw
@
South Umpqua

6pm
Douglas
@
Sutherlin

6pm
Coquille
@
Glide

3A-6 Eastern Oregon League

5:30pm
Umatilla
@
McLoughlin

3A-7 Southern Oregon Conference


TBD
Brookings-Harbor
@
Lakeview

N
Medford
6pm
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

6pm
Rogue River
@
North Valley

Non-League


TBD
TBD
@
Yamhill-Carlton

4pm
Burns
@
Grant Union

2A-1 Northwest League

6:30pm
Knappa
@
Faith Bible / Life Christian

Life Christian
6:30pm
Columbia Christian
@
Gaston

6:30pm
Portland Christian
@
Nestucca

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Western Christian
@
Colton

5:30pm
Delphian
@
Santiam

5:30pm
Gervais
@
Regis

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
Toledo
@
Crosshill Christian

6pm
Monroe
@
East Linn Christian

6pm
Central Linn
@
Waldport

2A-5 Sunset Conference

6pm
Oakland
@
Bandon

6pm
Illinois Valley
@
Gold Beach

6pm
Myrtle Point
@
Reedsport

2A-6 East Cascades Conference

6pm
Bonanza
@
Culver

6pm
Oakridge
@
Lost River

6pm
Trinity Lutheran
@
Lowell

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Grand View Christian Acad.
@
Mannahouse Acad., Portland

6pm
Valor Christian
@
Open Door Christian Acad.

6pm
Country Christian
@
Damascus Christian

6pm
Southwest Christian
@
Portland Waldorf

1A-3 Mountain West League

6pm
Crow
@
McKenzie

6pm
Siletz Valley
@
Mohawk

6pm
Eddyville Charter
@
Triangle Lake

6pm
Mannahouse Acad., Eugene
@
Alsea

1A-4 Skyline League

6pm
Pacific
@
Elkton

6pm
Yoncalla
@
Glendale

6pm
Powers
@
Milo Adventist Acad.

6pm
Riddle
@
New Hope Christian

6pm
North Douglas
@
Days Creek

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
North Lake

4pm
Gilchrist
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

5pm
South Wasco County
@
Horizon Christian, Hood River

5pm
Glenwood / Trout Lake / Klickitat
@
Dufur

5pm
Ione / Arlington
@
Condon

5pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Bickleton

1A-7 Old Oregon League

6pm
Union
@
Powder Valley

4pm
Echo
@
Pilot Rock

5pm
Griswold
@
Nixyaawii

Non-League

5pm
Joseph
@
Imbler

Mountain Valley League Double Dual

7pm
TBD
@
Crosspoint Christian

Mountain Valley League Double Dual
N
Broadcast Coverage
Crosspoint Christian School
3pm
Central Christian
@
Crosspoint Christian

Mountain Valley League Double Dual
Crosspoint Christian School