Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
Abbys LegTrad_Nom160x600 Ad

2024 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
South Salem
@
West Salem

Broadcast Coverage

Non-League

6:45pm
Franklin
@
Liberty

6:45pm
Southridge
@
Century

6:30pm
North Salem
@
Lincoln

6:45pm
Glencoe
@
Mountainside

6:45pm
Willamette
@
Springfield

10am
Marshfield
@
Sheldon

6pm
North Medford
@
Cascade Christian

6:45pm
Aloha
@
Newberg

6:30pm
McNary
@
McDaniel

6:30pm
Lakeridge
@
Ida B. Wells

6:45pm
Jesuit
@
Sherwood

6:30pm
Corvallis
@
Cleveland

6:45pm
Crater
@
Roseburg

6:30pm
Westview
@
Grant

6:45pm
Roosevelt
@
McMinnville

4pm
Summit
@
Sheldon

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
Putnam
@
La Salle Prep

6:45pm
Hillsboro
@
Canby

6:45pm
Centennial
@
Hood River Valley

Non-League

6pm
Churchill
@
Marist Catholic

6:45pm
Thurston
@
Ridgeview

6:30pm
Sisters
@
Caldera

1pm
Marshfield
@
Summit

Sheldon High School

Non-League

6:30pm
North Bend
@
Siuslaw

7pm
Estacada
@
Corbett

6:30pm
Stayton
@
Cottage Grove

5pm
Estacada
@
Creswell

Corbett HS
6:15pm
Sutherlin
@
Phoenix

6:30pm
Banks
@
Seaside

5pm (MT)
Ontario
@
Caldwell (ID)

6:30pm
Gladstone
@
Scappoose

6pm (MT)
La Grande
@
Nyssa

6:30pm
Madras
@
St. Helens

6pm
Junction City
@
Sweet Home

5:30pm
Astoria
@
Newport

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Valley Catholic
@
Westside Christian

6:30pm
Catlin Gabel
@
De La Salle North Catholic

6pm
Portland Adventist Acad.
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage

3A-3 PacWest Conference

6pm
Scio
@
Dayton

7pm
Amity
@
Taft

7pm
Jefferson
@
Blanchet Catholic

Non-League

6pm
Yamhill-Carlton
@
Oregon Episcopal

6pm
Brookings-Harbor
@
Gold Beach

6pm
Toledo
@
Coquille

6pm
Oakland
@
Harrisburg

3pm
Creswell
@
Corbett

6pm
South Umpqua
@
Illinois Valley

4:30pm
Gilchrist
@
La Pine

6pm
Rogue River
@
Yoncalla

6pm
Warrenton
@
Kennedy

5:30pm
Irrigon
@
Riverside

4pm
St. Mary's, Medford
@
Coquille

6pm
Clatskanie
@
Rainier

6pm
Elmira
@
Glide

Non-League

6pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Gervais


TBD
Heppner
@
South Wasco County

5:30pm
Bonanza
@
Chiloquin

6pm
Bandon
@
Days Creek

6:30pm
Faith Bible / Life Christian
@
Valor Christian

Forest Hills Lutheran
5:30pm
Imbler
@
Stanfield

N
Union High School
6pm
Lowell
@
North Douglas


TBD
Santiam
@
Monroe

4pm
Stanfield
@
Union


TBD
Regis
@
Monroe

TBD
4pm
East Linn Christian
@
Country Christian

5:30pm
Jewell
@
East Linn Christian

N
Country Christian
7pm
Enterprise
@
Wallowa

5pm
Griswold
@
Enterprise

Wallowa High School
6pm
Mannahouse Acad., Eugene
@
Central Linn

1A-3 Mountain West League

6pm
Mapleton
@
McKenzie

6pm
Crow
@
Eddyville Charter

6pm
Mohawk
@
Siletz Valley

Non-League

6pm
Sherman
@
North Clackamas Christian

7pm
Jewell
@
Country Christian


TBD
Echo
@
South Wasco County

7pm
Imbler
@
Union

5:30pm
Falls City / Kings Valley Char.
@
Southwest Christian

4pm
Ione / Arlington
@
Pilot Rock

3pm
Griswold
@
Wallowa