Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
2023 AOTW Web Ad 728x90 Ad
Ad Name 1712348200 Ad

2023 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

Non-League

2pm
0
2
St. Mary's Academy
@
Wilsonville

N
25-17, 28-26

TBD
0
2
West Linn
@
Central Catholic

25-22, 25-13

Central Catholic Tournament

8am
2
1
Sprague
@
Jesuit

Central Catholic Tournament
N
25-21, 21-25, 15-12
11:30am
0
2
West Linn
@
Jesuit

Central Catholic Tournament
N
25-18, 25-15
8am
2
0
West Albany
@
Clackamas

Central Catholic Tournament
N
25-23, 25-21

TBD
0
2
Clackamas
@
La Salle Prep

Central Catholic Tournament
N
30-28, 25-20
10:25am
0
2
Mountainside
@
Sprague

Central Catholic Tournament
N
25-21, 25-20
11:35am
1
2
Sheldon
@
Sprague

Central Catholic Tournament
N
26-28, 25-17, 15-7
1:55pm
0
2
West Albany
@
Sprague

Central Catholic Tournament
N
28-26, 25-23
5pm
1
2
Clackamas
@
Central Catholic

Central Catholic Tournament
25-16, 15-25, 15-7
4:15pm
0
2
Clackamas
@
Sprague

Central Catholic Tournament
N
25-17, 25-18
8am
0
2
La Salle Prep
@
Sheldon

Central Catholic Tournament
N
25-17, 25-22
9:15am
0
2
Nelson
@
Sheldon

Central Catholic Tournament
N
25-23, 25-15
3:15pm
1
2
West Linn
@
Sheldon

Central Catholic Tournament
N
21-25, 25-4, 16-14
5:30pm
0
2
Mountainside
@
La Salle Prep

Central Catholic Tournament
N
25-22, 25-16
11:30am
1
2
Mountainside
@
West Linn

Central Catholic Tournament
N
24-26, 25-16, 15-11
5:30pm
0
2
West Linn
@
West Albany

Central Catholic Tournament
N
28-26, 25-22
8am
0
2
Mountainside
@
Nelson

Central Catholic Tournament
N
25-19, 25-21
1:55pm
1
2
Clackamas
@
Nelson

Central Catholic Tournament
N
18-25, 25-13, 15-3
4:15pm
0
2
West Albany
@
Nelson

Central Catholic Tournament
N
25-9, 25-17
12:45pm
2
0
Jesuit
@
Central Catholic

Central Catholic Tournament
20-25, 16-25
4:15pm
0
2
Sheldon
@
Jesuit

Central Catholic Tournament
N
25-19, 25-18
5:30pm
0
2
Nelson
@
Jesuit

Central Catholic Tournament
N
25-21, 25-19

Central Catholic Tourney


TBD
0
2
Mountainside
@
Central Catholic

Central Catholic Tourney
25-18, 25-13

Grant HS Round Robin

8am
2
0
Sunset
@
St. Mary's Academy

Grant HS Round Robin
N
25-17, 25-21
9am
2
0
St. Mary's Academy
@
Grant

Grant HS Round Robin
25-20, 25-19
11:30am
0
2
Sunset
@
Grant

Grant HS Round Robin
25-12, 25-12
3:15pm
0
2
Wilsonville
@
Grant

Grant HS Round Robin
25-9, 28-26
9am
2
0
Sunset
@
Wilsonville

Grant HS Round Robin
N
25-15, 25-15

South Eugene Invite

8am
2
0
Springfield
@
South Eugene

South Eugene Invite
27-25, 27-26
4pm
1
2
Churchill
@
Roseburg

South Eugene Invite
N
8am
0
2
Corvallis
@
Roseburg

South Eugene Invite
N
25-8, 25-22
11:15am
C
X
L
Eagle Point
@
South Eugene

South Eugene Invite
South Eugene HS
7pm
0
2
Willamette
@
South Eugene

South Eugene Invite
25-15, 25-7
7pm
0
2
Roseburg
@
Silverton

South Eugene Invite
N

TBD
2
0
Caldera
@
Roseburg

South Eugene Invite
N
25-21, 25-20

TBD
0
2
North Eugene
@
Roseburg

South Eugene Invite
N
25-15, 25-17

TBD
0
2
Mountain View
@
Roseburg

South Eugene Invite
N
25-24, 25-15

Southridge Tournament


TBD
2
0
Lakeridge
@
McMinnville

Southridge Tournament
N
25-15, 25-12

TBD
2
0
Lake Oswego
@
Aloha

Southridge Tournament
N
2pm
0
2
David Douglas
@
Sherwood

Southridge Tournament
N
25-16, 25-20
5pm
0
2
Sherwood
@
Crescent Valley

Southridge Tournament
N
25-15, 25-20
5pm
2
0
Lakeridge
@
Lebanon

Southridge Tournament
N

Central Catholic Tournament

9:15am
1
2
La Salle Prep
@
West Albany

Central Catholic Tournament
N
25-14, 19-25, 15-4

South Eugene Invite


TBD
2
1
Mountain View
@
Eagle Point

South Eugene Invite
N
23-25, 25-17, 15-13

TBD
0
2
Caldera
@
Silverton

South Eugene Invite
N
25-15, 25-15
3pm
2
0
Silverton
@
Mountain View

South Eugene Invite
N
25-20, 25-23
7pm
0
2
North Eugene
@
Springfield

South Eugene Invite
N

Southridge Tournament

3:30pm
2
0
Crescent Valley
@
Valley Catholic

Southridge Tournament
N
26-24, 25-15
3pm
0
2
Canby
@
Lebanon

Southridge Tournament
N

Non-League

10am
2
3
La Grande
@
Estacada

23-25, 25-23, 25-12, 21-25, 15-8
2pm
0
3
Newport
@
Estacada

25-22, 25-16, 25-20
Noon
3
0
La Grande
@
Newport

N
25-10, 25-18, 25-10

Cascade High School

8am
2
1
Marshfield
@
Cascade

Cascade High School
30-32, 25-13, 15-12

Cascade Invite

1pm
2
0
North Bend
@
Astoria

Cascade Invite
N
25-22, 25-20
4pm
0
2
North Bend
@
Sisters

Cascade Invite
N
25-13, 25-13
5pm
0
2
Marshfield
@
Sisters

Cascade Invite
N
25-15, 25-20

Cascade Tournament

2pm
2
0
Pendleton
@
Harrisburg

Cascade Tournament
N
25-11, 25-16
2:30pm
1
2
Seaside
@
Junction City

Cascade Tournament
N
25-21, 14-25, 15-12
3:30pm
1
2
Junction City
@
Pendleton

Cascade Tournament
N
25-20, 21-25, 15-9
5pm
1
2
Sweet Home
@
Pendleton

Cascade Tournament
N
25-19, 16-25, 16-14
2pm
0
2
Tillamook
@
Cascade

Cascade Tournament
25-16, 25-18
3pm
2
0
Marshfield
@
Stayton

Cascade Tournament
N
25-13, 25-17
8am
0
2
North Marion
@
Sweet Home

Cascade Tournament
N
25-18, 25-14

Crosspoint Christian Tournament

12:30pm
0
2
Klamath Union [JV]
@
Crosspoint Christian

Crosspoint Christian Tournament

Crosspoint JV Tournament

8:15am
25
14
Madras [JV]
@
Gilchrist

Crosspoint JV Tournament
N

Parma Tournament


TBD
0
2
Ontario
@
Payette (ID)

Parma Tournament
N

Jamboree


TBD
D
O
N
E
Sweet Home
@
Cascade

Cascade Tournament
N

OTHER


TBD
C
X
L
Stayton
@
Cascade

Non-League

1pm (MT)
2
3
American Falls (ID)
@
Nyssa

N
13-25, 25-19, 25-18, 11-25, 15-13
2pm (MT)
1
3
Nyssa
@
Homedale (ID)

21-25, 25-20, 25-18, 25-14

Arcata Tournament


TBD
0
2
Brookings-Harbor
@
Mendocino (CA)

Arcata Tournament
N
25-13, 25-21

Burns Invite


TBD
2
0
Grant Union
@
La Pine

Burns Invite
N
25-19, 25-18

Burns Tournament

4pm
2
1
Powder Valley
@
Lakeview

Burns Tournament
N
25-18, 21-25, 15-9
4:30pm
2
0
Adrian
@
La Pine

Burns Tournament
N
25-18, 25-11
6pm
0
2
Powder Valley
@
Burns

Burns Tournament
19-25, 18-25
5pm
2
1
Crane
@
Burns

Burns Tournament
26-24, 21-25, 15-12
3pm
0
2
Lakeview
@
Crane

Burns Tournament
N
25-22, 26-24

Cascade Invite

3pm
2
0
Sisters
@
Corbett

Cascade Invite
N
25-12, 25-17

Crook County Invite

8am
D
O
N
E
Sisters [JV]
@
North Lake

Crook County Invite
N

Dayton Tournament

10:30am
3
0
Yamhill-Carlton
@
Toledo

Dayton Tournament
N
25-10, 25-15, 25-20
Noon
2
3
Warrenton
@
Yamhill-Carlton

Dayton Tournament
N
25-21, 25-23, 20-25, 21-25, 15-11
4:30pm
2
3
Yamhill-Carlton
@
Dayton

Dayton Tournament
17-25, 25-21, 28-30, 25-18, 15-11
9am
3
1
Warrenton
@
Dayton

Dayton Tournament
17-25, 25-16, 26-24, 25-22
1:30pm
0
3
Toledo
@
Dayton

Dayton Tournament
25-19, 25-9, 25-7
3pm
0
3
Toledo
@
Warrenton

Dayton Tournament
N
25-10, 25-8, 25-20

Douglas Invitational


TBD
0
2
South Umpqua
@
Douglas

Douglas Invitational
25-21, 26-24

TBD
C
X
L
North Valley
@
Douglas

Douglas Invitational
N
Douglas High School

TBD
0
2
Days Creek
@
Douglas

Douglas Invitational
25-14, 25-13
7pm
2
0
South Umpqua
@
North Valley

Douglas Invitational
N

Helix Tournament

9am
0
2
McLoughlin
@
Cove

Helix Tournament
N
25-17, 25-23
1:30pm
0
2
Riverside
@
Ione / Arlington

Helix Tournament
N
25-14, 25-20
8am
D
O
N
E
Cove
@
McLoughlin

Helix Tournament

Yamhill-Carlton Tourney

3pm
2
1
Central Linn
@
Yamhill-Carlton [JV]

Yamhill-Carlton Tourney
N
25-21, 21-25, 17-15

Non-League

1pm
0
3
Mannahouse Acad., Portland
@
Dufur

N
25-16, 25-23, 25-17
3pm
3
0
Mannahouse Acad., Portland
@
Glenwood / Trout Lake / Klickitat

25-20, 25-15, 25-20
3pm
3
0
North Douglas
@
Reedsport

N
25-22, 25-13, 25-12
Noon
0
3
Reedsport
@
Elkton

25-19, 25-7, 26-24

Burns Tournament

4pm
2
0
Trinity Lutheran
@
Grant Union

Burns Tournament
N

Helix Tournament

9am
2
0
Heppner
@
Griswold

Helix Tournament
25-7, 25-10
4pm
0
2
Cove
@
Heppner

Helix Tournament
N
25-12, 25-12
5:30pm
2
1
Ione / Arlington
@
Heppner

Helix Tournament
N
25-20, 22-25, 15-9

St. Paul Invitational

9am
D
O
N
E
South Wasco County
@
Salem Academy

St. Paul Invitational
N

TBD
2
0
Umpqua Valley Christian
@
Willamina

St. Paul Invitational
N
25-21, 25-13
2:30pm
1
2
Stanfield
@
North Clackamas Christian

St. Paul Invitational
N
25-18, 17-25, 15-13
4pm
2
1
Salem Academy
@
St. Paul

St. Paul Invitational
25-16, 25-27, 11-15
10:30am
D
O
N
E
South Wasco County
@
Willamina

St. Paul Invitational
N
5:30pm
0
2
Salem Academy
@
Joseph

St Paul Invitational
N
25-15, 25-21

Yamhill-Carlton Tourney


TBD
2
0
Central Linn
@
Willamette Valley Christian

Yamhill-Carlton Tourney
N
25-20, 25-17

1A-3 Mountain West League

2:30pm
3
0
Crow / City First Christian Acad.
@
Mapleton

25-23, 25-15, 25-21
5:30pm
3
0
Triangle Lake
@
Mapleton

25-14, 25-12, 25-15
Noon
0
3
McKenzie
@
Mohawk

3pm
0
3
Mannahouse Acad., Eugene
@
Mohawk

25-8, 25-2, 25-10
4pm
1
3
Siletz Valley
@
Eddyville Charter

25-7, 18-25, 25-10, 25-21
Noon
2
3
Alsea
@
Eddyville Charter

25-17, 25-20, 24-26, 24-26, 15-4
1:30pm
2
3
Siletz Valley
@
Alsea

N
25-15, 25-12, 25-27, 21-25, 15-11
1:30pm
0
3
Mannahouse Acad., Eugene
@
McKenzie

N
4pm
3
0
Triangle Lake
@
Crow / City First Christian Acad.

N
25-18, 25-18, 25-21

Non-League

2:30pm
0
3
Columbia Christian
@
Central Christian

25-10, 25-16, 25-11
11am
3
0
Dufur
@
Glenwood / Trout Lake / Klickitat

25-12, 25-11, 25-22
6pm
1
3
Riddle
@
Camas Valley

20-25, 25-23, 25-19, 25-22
1pm
0
3
Huntington
@
Pine Eagle

Burns Tournament

9am
0
2
Powder Valley
@
Horseshoe Bend (ID)

Burns Tournament
N
25-18, 25-9
8am
2
0
Trinity Lutheran
@
Adrian

Burns Tournament
N
25-22, 25-20
6:30pm
0
2
Horseshoe Bend (ID)
@
Crane

Burns Tournament
N
25-23, 25-17

Crook County JV Tournament

8am
D
O
N
E
TBD
@
Gilchrist

Crook County JV Tournament
9:30am
25
6
Trinity Lutheran [JV]
@
Gilchrist

Crook County JV2 Tournament
N

Crosspoint Christian Tournament

9am
0
2
Lyle / Wishram
@
Crosspoint Christian

Crosspoint Christian Tournament

TBD
2
0
New Hope Christian
@
Chiloquin

Crosspoint Christian Tournament
N
9am
2
0
Chiloquin
@
Glendale

Crosspoint Christian Tournament
N
2:30pm
0
2
Chiloquin
@
Bonanza

Crosspoint Christian Tournament
N
10:45am
0
1
New Hope Christian
@
Bonanza

Crosspoint Christian Tournament
N
3:45pm
2
1
Jordan Valley
@
Bonanza

Crosspoint Christian Tournament
N

Helix Tournament

9am
2
0
Sherman
@
Prescott (WA)

Helix Tournament
N
25-14, 25-15
9am
D
O
N
E
TBD
@
Sherman

Helix Tournament
N
2:30pm
0
2
Sherman
@
Ione / Arlington

Helix Tournament
N
25-17, 25-19

Les Schwab Invitational

3pm
3
0
North Douglas
@
Elkton

Les Schwab Invitational
26-24, 25-21, 25-22

Meadows Valley Tri-Match

1pm (MT)
3
0
Harper Charter
@
Meadows Valley (ID)

Meadows Valley Tri-Match
25-9, 25-20, 25-10

St. Paul Invitational

2pm
0
2
Open Door Christian Acad.
@
St. Paul

St. Paul Invitational
25-16, 25-13
2:30pm
2
0
Imbler
@
South Wasco County

St. Paul Invitational
N
25-18, 25-22
11:45am
D
O
N
E
Joseph
@
South Wasco County

St. Paul Invitational
N
4:45pm
2
0
Umpqua Valley Christian
@
Imbler

St. Paul Invitational
N
25-8, 25-17
4pm
0
2
North Clackamas Christian
@
Joseph

St Paul Invitational
N
25-14, 25-23