Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
OSAA_web-ad_RTA_Spring2024_728x90 Ad
LesSchwab-22-1122 160x600.png Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
10
12
Ida B. Wells
@
Franklin

Erv Lind Stadium
5pm
7
1
McDaniel
@
Roosevelt

6A-3 Pacific Conference

5pm
0
3
Sherwood
@
McMinnville

5pm
11
2
Glencoe
@
Newberg

5pm
21
0
Forest Grove
@
Liberty

4 inn

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
2
18
Reynolds
@
Gresham

3 inn.
5pm
14
0
Central Catholic
@
Nelson

6A-6 Central Valley Conference

5pm
5
3
South Salem
@
Sprague

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
15
0
Wilsonville
@
Hillsboro

4:30pm
7
8
Hood River Valley
@
Putnam

4pm
13
0
Centennial
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

5pm
4
14
Churchill
@
North Eugene

6 innings
5pm
12
0
Thurston
@
Springfield

5
5pm
16
0
Crater
@
Ashland

North Mountain Park 4 inn.

Non-League

4:30pm
3
8
The Dalles / Dufur
@
Bend

Non-League

2pm
7
1
Pendleton
@
Burns / Crane

John Day
4pm
13
1
Pendleton
@
Grant Union / Prairie City

5 inn.
4pm
1
12
Weston-McEwen / Griswold
@
La Grande

5

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
16
4
La Pine
@
Siuslaw

Elmira High School
5:30pm
9
4
Elmira / Mapleton
@
La Pine

3A-SD1 Special District 1

3:30pm
10
5
Warrenton
@
Neah-Kah-Nie

5pm
15
0
Warrenton
@
Neah-Kah-Nie

3 innings
3pm
12
0
Banks
@
Corbett

4:30pm
14
1
Banks
@
Corbett

4:30pm
8
3
Rainier
@
Valley Catholic

3pm
3
6
Rainier
@
Valley Catholic

3A-SD3 Special District 3

3pm
12
3
South Umpqua
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Field 7
5pm
16
4
South Umpqua
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Field 7 6 inning

Non-League

4pm
1
7
Pilot Rock / Nixyaawii
@
McLoughlin

5:30pm
6
7
Pilot Rock / Nixyaawii
@
McLoughlin

5pm
0
15
Bandon / Pacific
@
Brookings-Harbor

4pm
2
14
Elgin / Imbler
@
Enterprise / Joseph / Wallowa

5

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
15
17
Perrydale
@
St. Paul

5pm
18
9
Perrydale
@
St. Paul

4:30pm
0
15
Vernonia / Jewell
@
Gaston

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
13
9
Salem Academy
@
Blanchet Catholic

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
8
4
Toledo
@
Reedsport

4:30pm
26
20
Myrtle Point / Powers
@
Waldport

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
16
17
Umpqua Valley Christian
@
Lowell

2A/1A-SD6 Special District 6

3:30pm
13
19
Bonanza
@
Days Creek

4:30pm
8
19
Bonanza
@
Days Creek

5 innings

Non-League

4:30pm
22
19
Yoncalla
@
Crow / City First Christian Acad. [JV]