Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E_Fall 2023_Proof1 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-728x90-E_Fall 2023_Proof1 Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-160x600-E_Fall 2023_Proof1 Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
Lincoln
@
Ida B. Wells

4pm
McDaniel
@
Franklin

Erv Lind Stadium

6A-2 Metro League

5pm
Jesuit
@
Beaverton

5pm
Westview
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

5pm
Century
@
Forest Grove

5pm
McMinnville
@
Newberg

5pm
Sherwood
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Clackamas
@
Barlow

5pm
Gresham
@
Nelson

6A-5 Three Rivers League

5pm
Lake Oswego
@
Tigard

6:30pm
West Linn
@
Lakeridge

5:30pm
Tualatin
@
Oregon City

6A-6 Central Valley Conference

5pm
West Salem
@
McNary

5pm
Sprague
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

2pm
South Medford
@
Willamette

4pm
South Medford
@
Willamette

Non-League

5pm
South Salem
@
Mountainside

5A-1 Northwest Oregon Conference

4:30pm
Centennial
@
Putnam

5pm
Hood River Valley
@
Wilsonville

5pm
Hillsboro
@
Parkrose


TBD
La Salle Prep
@
Canby

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Woodburn
@
South Albany

4pm
Lebanon
@
Dallas

4:30pm
Central / Falls City
@
McKay

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Bend
@
Mountain View

4:30pm
Caldera
@
Summit

4:30pm
Redmond
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

5pm
Scappoose
@
Astoria

5pm
St. Helens
@
Seaside

Broadway Field - Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

5pm
The Dalles / Dufur
@
Estacada

Senior Night
4:30pm
Molalla
@
Crook County

4pm
Madras
@
Gladstone

4A-6 Greater Oregon League

2pm
La Grande
@
Pendleton

4pm
La Grande
@
Pendleton


TBD
Baker / Powder Valley
@
Ontario

Non-League

4:30pm
Chiloquin
@
Klamath Union

3A-4 Mountain Valley Conference

5pm
Siuslaw
@
Pleasant Hill

3pm
Siuslaw
@
Pleasant Hill

3pm
Creswell
@
Elmira / Mapleton

5:30pm
Creswell
@
Elmira / Mapleton

3pm
Harrisburg / Monroe
@
Sisters

5:30pm
Harrisburg / Monroe
@
Sisters

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
Taft
@
Santiam Christian

Senior Recognition Night
4:30pm
Yamhill-Carlton
@
Jefferson

4:30pm
Scio
@
Sheridan

3A-SD4 Special District 4

1pm
Nyssa
@
Enterprise / Joseph / Wallowa

3pm
Nyssa
@
Enterprise / Joseph / Wallowa

Non-League

11am
Heppner / Ione / Condon
@
Riverside

1pm
Heppner / Ione / Condon
@
Riverside

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
Clatskanie
@
Knappa

3pm
Gaston
@
Vernonia / Jewell

5pm
Gaston
@
Vernonia / Jewell

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Western Christian
@
Country Christian / North Clackamas Christian

4:30pm
Kennedy
@
Blanchet Catholic

4:30pm
Colton
@
Salem Academy

2A/1A-SD3 Special District 3

3pm
Mohawk
@
Gervais

4:30pm
Regis
@
Culver

3pm
East Linn Christian
@
Central Linn

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Waldport
@
Toledo

4:30pm
Bandon / Pacific
@
Myrtle Point

4:30pm
Reedsport
@
Gold Beach

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Oakridge
@
Elkton

4:30pm
Camas Valley
@
North Douglas

2A/1A-SD7 Special District 7

11am
Weston-McEwen / Griswold
@
Union / Cove

12:30pm
Weston-McEwen / Griswold
@
Union / Cove

Non-League

4:30pm
Mohawk
@
Gervais

4:30pm
East Linn Christian
@
Central Linn