OSAA Softball
2024 Softball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles
TBD
6A-1 Portland Interscholastic League
6:30pm
Ida B. Wells
@
McDaniel
6A-2 Metro League
5pm
Aloha
@
Jesuit
5pm
Mountainside
@
Beaverton
5pm
Southridge
@
Sunset
6A-3 Pacific Conference
5pm
Sherwood
@
Forest Grove
5pm
Newberg
@
Century
Hillsboro Stadium, Hillsboro
5pm
McMinnville
@
Liberty
6A-4 Mt. Hood Conference
5pm
Barlow
@
Sandy
6:30pm
Gresham
@
Central Catholic
Hood View Park
TBD
Reynolds
@
Clackamas
6A-5 Three Rivers League
5pm
Oregon City
@
Tigard
6:30pm
Lake Oswego
@
Lakeridge
6:45pm
Tualatin
@
West Linn
6A-6 Central Valley Conference
4:30pm
South Salem
@
West Salem
4:30pm
McNary
@
North Salem
5A-1 Northwest Oregon Conference
5pm
La Salle Prep
@
Hood River Valley
4:30pm
Parkrose
@
Putnam
4:30pm
Centennial
@
Canby
5A-2 Midwestern League
3pm
North Eugene
@
Crater
5pm
North Eugene
@
Crater
5A-3 Mid-Willamette Conference
5pm
Crescent Valley
@
Woodburn
5pm
Corvallis
@
Lebanon
4:30pm
McKay
@
Dallas
4:30pm
West Albany
@
Central / Falls City
5A-4 Intermountain Conference
4:30pm
Mountain View
@
Ridgeview
4:30pm
Caldera
@
Redmond
4:30pm
Summit
@
Bend
4A-1 Cowapa League
5pm
Seaside
@
Tillamook
5pm
St. Helens
@
Astoria
4A-4 Sky Em League
3pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove
5pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove
4A-6 Greater Oregon League
4pm
Pendleton
@
Baker / Powder Valley
2pm
Pendleton
@
Baker / Powder Valley
3A-4 Mountain Valley Conference
4:30pm
Siuslaw
@
Harrisburg / Monroe
3pm
Creswell
@
La Pine
5pm
Creswell
@
La Pine
Senior Night
2pm
Pleasant Hill
@
Elmira / Mapleton
4:30pm
Pleasant Hill
@
Elmira / Mapleton
3A-SD1 Special District 1
3pm
Valley Catholic
@
Neah-Kah-Nie
4:30pm
Valley Catholic
@
Neah-Kah-Nie
3pm
Banks
@
Rainier
4:30pm
Banks
@
Rainier
3:30pm
Warrenton
@
Corbett
5pm
Warrenton
@
Corbett
3A-SD2 Special District 2
4:30pm
Santiam Christian
@
Sheridan
4:30pm
Yamhill-Carlton
@
Dayton
4:30pm
Scio
@
Taft
3A-SD4 Special District 4
1pm
Umatilla
@
Enterprise / Joseph / Wallowa
3pm
Umatilla
@
Enterprise / Joseph / Wallowa
1pm
McLoughlin
@
Burns / Crane
3pm
McLoughlin
@
Burns / Crane
1pm (MT)
Riverside
@
Nyssa
3pm (MT)
Riverside
@
Nyssa
2A/1A-SD1 Special District 1
3pm
Clatskanie
@
Vernonia / Jewell
4:30pm
Willamina
@
Knappa
3pm
Willamina
@
Knappa
3pm
St. Paul
@
Nestucca
5pm
St. Paul
@
Nestucca
5pm
Clatskanie
@
Vernonia / Jewell
2A/1A-SD2 Special District 2
4:30pm
Blanchet Catholic
@
Country Christian / North Clackamas Christian
5pm
Western Christian
@
Colton
4:30pm
Kennedy
@
Salem Academy
2A/1A-SD3 Special District 3
3pm
Gervais
@
Culver
4:30pm
Regis
@
Central Linn
4:30pm
Mohawk
@
Santiam
Santiam HS
2A/1A-SD4 Special District 4
4:30pm
Myrtle Point / Powers
@
Eddyville Charter
Waldport HS
4:30pm
Waldport
@
Reedsport
4:30pm
Gold Beach
@
Bandon / Pacific
2A/1A-SD5 Special District 5
4:30pm
Elkton
@
Oakland
1pm
North Douglas
@
Oakridge
4:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Yoncalla
2A/1A-SD6 Special District 6
2pm
Glendale
@
Riddle
4pm
Glendale
@
Riddle
4pm
Chiloquin
@
Bonanza
2pm
Chiloquin
@
Bonanza
2A/1A-SD7 Special District 7
1pm
Echo / Stanfield
@
Union / Cove
11am
Echo / Stanfield
@
Union / Cove
Non-League
4:30pm
Gervais
@
Culver