Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
LesSchwab-22-1122 728x90.png Ad
OSAA_TOTM_BANNER_160X600 Ad

2024 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6pm
Ida B. Wells
@
Lincoln

Hamilton Park (Council Crest Cup Game)
4:30pm
Franklin
@
McDaniel

6A-2 Metro League

5pm
Mountainside
@
Southridge

5pm
Beaverton
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

5pm
Sherwood
@
McMinnville

5pm
Liberty
@
Forest Grove

5pm
Newberg
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Clackamas
@
Sandy

5pm
Gresham
@
Reynolds

4:45pm
Nelson
@
Central Catholic

Delta Park

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
Tigard
@
Lakeridge

5:30pm
West Linn
@
Oregon City

6:45pm
Tualatin
@
Lake Oswego

Lake Oswego Junior High

6A-6 Central Valley Conference

5pm
South Salem
@
North Salem

5pm
Sprague
@
McNary

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
Hood River Valley
@
Hillsboro

4:30pm
Canby
@
Putnam

4pm
Wilsonville
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Milwaukie HS-Lake Rd. Fields
5pm
La Salle Prep
@
Parkrose

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Woodburn
@
Silverton

4:30pm
Crescent Valley
@
McKay

5pm
Crescent Valley
@
South Albany

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Mountain View
@
Caldera


TBD
Redmond
@
Summit


TBD
Ridgeview
@
Bend

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
Molalla
@
Crook County

4A-4 Sky Em League

3pm
Marist Catholic
@
Junction City

5pm
Marist Catholic
@
Junction City

5pm
Cottage Grove
@
North Bend

3pm
Cottage Grove
@
North Bend

4A-6 Greater Oregon League

2pm
Ontario
@
Pendleton

4pm
Ontario
@
Pendleton

2pm
Baker / Powder Valley
@
La Grande

4pm
Baker / Powder Valley
@
La Grande

3A-4 Mountain Valley Conference

3pm
Siuslaw
@
Harrisburg / Monroe

5:30pm
Siuslaw
@
Harrisburg / Monroe

2pm
La Pine
@
Pleasant Hill

4:30pm
La Pine
@
Pleasant Hill

3pm
Sisters
@
Elmira / Mapleton

5:30pm
Sisters
@
Elmira / Mapleton

3A-SD1 Special District 1

3pm
Neah-Kah-Nie
@
Corbett

4:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Corbett

3pm
Valley Catholic
@
Banks

4:30pm
Valley Catholic
@
Banks

3:30pm
Rainier
@
Warrenton

5pm
Rainier
@
Warrenton

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
Amity
@
Santiam Christian

5pm
Dayton
@
Scio

7pm
Jefferson
@
Taft

3A-SD4 Special District 4

1pm
Vale
@
Umatilla

3pm
Vale
@
Umatilla

1pm
Riverside
@
Enterprise / Joseph / Wallowa

3pm
Riverside
@
Enterprise / Joseph / Wallowa

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
Willamina
@
Knappa

4:30pm
Gaston
@
Nestucca

4:30pm
Vernonia / Jewell
@
Gaston

3pm
Gaston
@
Nestucca

3:30pm
Perrydale
@
Willamina

4:30pm
Perrydale
@
Willamina

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Country Christian / North Clackamas Christian
@
Colton

4:30pm
Kennedy
@
Western Christian

2A/1A-SD3 Special District 3

4pm
Gervais
@
Central Linn

2pm
Culver
@
Santiam

4:30pm
Regis
@
East Linn Christian

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Toledo
@
Bandon / Pacific

4:30pm
Myrtle Point
@
Gold Beach

4:30pm
Eddyville Charter
@
Reedsport

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Lowell
@
Oakland

4:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Elkton

4:30pm
Oakridge
@
Camas Valley

4:30pm
Yoncalla
@
North Douglas

2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
Chiloquin
@
Bonanza

2pm
Chiloquin
@
Bonanza

Noon
Lost River
@
Glendale

2pm
Lost River
@
Glendale

Noon
Days Creek
@
Illinois Valley

2pm
Days Creek
@
Illinois Valley

2A/1A-SD7 Special District 7

11am
Heppner / Ione / Condon
@
Grant Union / Prairie City

1pm
Heppner / Ione / Condon
@
Grant Union / Prairie City

1pm
Union / Cove
@
Irrigon

3pm
Union / Cove
@
Irrigon

Non-League

4pm
Culver
@
Santiam

4:30pm
Riddle
@
Mohawk