OSAA Girls Basketball
2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles
6A-3 Pacific Conference
7:15pm
48
71
71
Newberg
@
Sherwood
7:15pm
41
52
52
Liberty
@
McMinnville
7:15pm
57
37
37
Glencoe
@
Century
6A-4 Mt. Hood Conference
6pm
87
13
13
Clackamas
@
Gresham
5:45pm
5
81
81
Reynolds
@
Barlow
5:30pm
88
14
14
Nelson
@
Sandy
7pm
19
49
49
David Douglas
@
Central Catholic
6A-5 Three Rivers League
6:15pm
40
52
52
St. Mary's Academy
@
Tigard
7:15pm
48
40
40
Tualatin
@
Oregon City
6:30pm
57
28
28
West Linn
@
Lakeridge
6A-6 Central Valley Conference
6:30pm
43
53
53
Sprague
@
McNary
6:30pm
75
11
11
West Salem
@
North Salem
6A-7 Southwest Conference
7pm
32
57
57
South Eugene
@
Sheldon
6:45pm
67
23
23
South Medford
@
North Medford
6:45pm
25
73
73
Roseburg
@
Grants Pass
5A-1 Northwest Oregon Conference
5:45pm
C
X
L
X
L
Wilsonville
@
Hood River Valley
5A-2 Midwestern League
6:45pm
11
81
81
Eagle Point
@
Crater
5:30pm
16
84
84
Thurston
@
Springfield
7pm
20
58
58
Churchill
@
North Eugene
5A-3 Mid-Willamette Conference
5:30pm
26
70
70
Woodburn
@
South Albany
5A-4 Intermountain Conference
7pm
37
50
50
Bend
@
Caldera
7pm
52
79
79
Redmond
@
Mountain View
7pm
30
59
59
Ridgeview
@
Summit
4A-1 Cowapa League
7pm
40
49
49
St. Helens
@
Seaside
7pm
61
19
19
Astoria
@
Scappoose
4A-2 Tri-Valley Conference
6:30pm
62
44
44
Molalla
@
Estacada
4A-3 Oregon West Conference
7pm
32
42
42
Stayton
@
Cascade
7pm
33
50
50
Sweet Home
@
Newport
7pm
61
26
26
Philomath
@
North Marion
4A-4 Sky Em League
7:15pm
33
14
14
Marshfield
@
Marist Catholic
7:15pm
51
35
35
Junction City
@
Cottage Grove
Non-League
6pm
28
65
65
Baker
@
Melba (ID)
3A-1 Lewis & Clark League
7:30pm
53
20
20
Westside Christian
@
Oregon Episcopal
7:30pm
58
11
11
Horizon Christian, Tualatin
@
Portland Adventist Acad.
7:30pm
25
48
48
Catlin Gabel
@
De La Salle North Catholic
3A-2 Coastal Range League
6pm
23
44
44
Riverdale / Riverside, WLWV
@
Banks
6pm
47
48
48
Yamhill-Carlton
@
Neah-Kah-Nie
3A-3 PacWest Conference
7:30pm
38
50
50
Sheridan
@
Santiam Christian
7:30pm
67
27
27
Jefferson
@
Scio
7:30pm
23
76
76
Dayton
@
Taft
3A-4 Mountain Valley Conference
7:30pm
71
19
19
Creswell
@
Siuslaw
7:30pm
50
41
41
Elmira
@
Harrisburg
Beach Night! Are you ready to go to the Beach?
7:30pm
17
53
53
La Pine
@
Pleasant Hill
3A-5 Far West League
5:30pm
14
62
62
Glide
@
Cascade Christian
5:30pm
47
26
26
Brookings-Harbor
@
South Umpqua
6pm
53
22
22
Sutherlin
@
North Valley
5:30pm
35
28
28
Lakeview
@
Douglas
3A-6 Eastern Oregon League
3pm
31
45
45
Riverside
@
Burns
3pm (MT)
15
61
61
Umatilla
@
Vale
4pm (MT)
36
40
40
McLoughlin
@
Nyssa
6pm
C
X
L
X
L
Umatilla
@
McLoughlin
2A-1 Northwest League
6pm
62
19
19
Nestucca
@
Portland Christian
6:30pm
40
23
23
Knappa
@
Faith Bible / Life Christian
Life Christian
6pm
55
34
34
Gaston
@
Mannahouse Acad., Portland
6pm
25
39
39
Clatskanie
@
Vernonia
2A-2 Tri-River Conference
5:15pm
29
49
49
Kennedy
@
Colton
4:30pm
45
14
14
Culver
@
Delphian
2A-3 Valley Coast Conference
6pm
54
10
10
Bandon
@
Oakland
6pm
21
32
32
Central Linn
@
East Linn Christian
6pm
23
43
43
Gold Beach
@
Illinois Valley
6pm
25
42
42
Reedsport
@
Waldport
6pm
32
49
49
Toledo
@
Oakridge
6pm
43
55
55
Lowell
@
Monroe
2A-4 Blue Mountain Conference
6pm
24
46
46
Heppner
@
Stanfield
Non-League
5:30pm
C
X
L
X
L
Kennedy
@
St. Paul
1A-1 The Valley 10 League
6pm
59
23
23
Southwest Christian
@
Country Christian
6pm
41
49
49
Trinity Academy
@
Open Door Christian Acad.
6pm
25
50
50
Valor Christian
@
Columbia Christian
1A-3 Mountain West League
7pm
6
38
38
McKenzie
@
Mohawk
7pm
60
25
25
Alsea
@
Crow / City First Christian Acad.
7pm
27
46
46
Siletz Valley
@
Mapleton
7pm
35
46
46
Triangle Lake
@
Eddyville Charter
1A-4 Skyline League
6pm
30
34
34
Powers
@
Myrtle Point
6pm
42
36
36
Camas Valley
@
Pacific
6pm
15
59
59
Elkton
@
North Douglas
6pm
55
39
39
New Hope Christian
@
Glendale
6pm
12
24
24
Riddle
@
Days Creek
6pm
64
14
14
Umpqua Valley Christian
@
Yoncalla
1A-5 Mountain Valley League
5pm
38
40
40
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Trinity Lutheran
6:30pm
30
58
58
Lost River
@
Bonanza
1A-6 Big Sky League
6pm
62
11
11
South Wasco County
@
Lyle / Wishram
6pm
52
15
15
Ione / Arlington
@
Bickleton
6pm
66
21
21
Trout Lake / Glenwood
@
Dufur
6pm
43
37
37
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Sherman
1A-7 Old Oregon League
6pm
34
45
45
Nixyaawii
@
Union
6pm
35
24
24
Elgin
@
Griswold
Non-League
5:30pm
30
42
42
Grand View Christian Acad.
@
Perrydale