OSAA Girls Basketball
2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles
Non-League
6:30pm
45
53
53
Sheldon
@
West Salem
7pm
43
38
38
West Linn
@
Jesuit
7pm
60
37
37
McNary
@
Bend
6pm
73
10
10
North Eugene
@
Reynolds
7pm
24
39
39
Grant
@
Newberg
7pm
54
49
49
Barlow
@
Liberty
6:45pm
58
27
27
Summit
@
South Eugene
7:15pm
59
48
48
Tigard
@
Ida B. Wells
7:15pm
54
35
35
Tualatin
@
Cleveland
7pm
57
69
69
Westview
@
Forest Grove
6:30pm
49
31
31
Sprague
@
Churchill
7:15pm
49
46
46
Century
@
Hillsboro
6:30pm
30
61
61
Sherwood
@
Oregon City
7pm
38
72
72
Lincoln
@
Beaverton
7pm
58
42
42
McMinnville
@
Central Catholic
6pm
62
58
58
South Medford
@
Orangewood Academy (CA)
Garden Grove, CA
6:45pm
36
32
32
South Salem
@
Roseburg
7pm
56
27
27
Roosevelt
@
Aloha
7:15pm
42
60
60
Sunset
@
Wilsonville
5A-3 Mid-Willamette Conference
7pm
59
75
75
Lebanon
@
Central
5:30pm
50
63
63
McKay
@
Corvallis
5:30pm
15
73
73
Woodburn
@
Silverton
7pm
39
51
51
Crescent Valley
@
South Albany
5:30pm
60
35
35
West Albany
@
Dallas
Non-League
6:45pm
34
29
29
Mountain View
@
Thurston
7pm
35
32
32
Crook County
@
Caldera
7pm
37
65
65
Phoenix
@
Eagle Point
EPHS Main Gym
6pm
32
43
43
Mazama
@
Ashland
Non-League
7:30pm
13
46
46
Ontario
@
Payette (ID)
5:30pm
9
42
42
Gold Beach
@
North Bend
6pm
50
37
37
Cottage Grove
@
Sisters
7pm
52
33
33
Fruitland (ID)
@
Baker
5:30pm
26
21
21
Junction City
@
Hidden Valley
7pm
77
47
47
Henley
@
Yreka (CA)
5:30pm
36
56
56
North Marion
@
Scappoose
7pm
49
38
38
Tillamook
@
Newport
5:30pm
37
55
55
Pendleton
@
Lewiston (ID)
3A-5 Far West League
6:30pm
25
50
50
Brookings-Harbor
@
North Valley
Non-League
6pm
60
23
23
Coquille
@
Oakland
6pm
26
45
45
Riverdale / Riverside, WLWV
@
Valley Catholic
6pm
29
43
43
Oregon Episcopal
@
Jefferson
6pm
67
20
20
Clatskanie
@
Portland Adventist Acad.
7:30pm
14
66
66
Siuslaw
@
Taft
6pm
61
18
18
Yamhill-Carlton
@
Catlin Gabel
6pm
22
52
52
South Umpqua
@
Elmira
6pm
21
66
66
La Pine
@
Trinity Lutheran
5:30pm
24
35
35
Harrisburg
@
Douglas
6pm
60
7
7
Burns
@
Grant Union
7pm (MT)
32
58
58
Nampa Christian (ID)
@
Vale
7:30pm (MT)
32
47
47
Nyssa
@
Weiser (ID)
6pm
45
32
32
Stanfield
@
McLoughlin
6pm
26
51
51
White Salmon (WA)
@
Riverside
5:30pm
21
31
31
Scio
@
Santiam
2A-2 Tri-River Conference
5:30pm
7
47
47
Chemawa
[JV]
@
Culver
Non-League
5:30pm
46
32
32
East Linn Christian
@
Kennedy
6pm
62
45
45
South Wasco County
@
Irrigon
5:30pm
20
47
47
Illinois Valley
@
Bonanza
5pm
51
38
38
North Douglas
@
Salem Academy
5pm
41
38
38
Knappa
@
Southwest Christian
6pm
27
56
56
Grand View Christian Acad.
@
Gaston
6pm
15
33
33
Elkton
@
Bandon [JV]
5:15pm
16
42
42
Ione / Arlington
@
Weston-McEwen
6pm
21
45
45
Valor Christian
@
Portland Christian
6pm
66
59
59
Reedsport
@
Pacific
2ot
1A-2 Casco League
5:30pm
30
19
19
C.S. Lewis Academy
@
Perrydale
5:30pm
44
47
47
St. Paul
@
Crosshill Christian
OT
1A-5 Mountain Valley League
6:30pm
33
22
22
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Lost River
Non-League
5:30pm
37
35
35
Willamette Valley Christian
[JV]
@
Oregon School f/t Deaf
5:15pm
37
46
46
Elgin
@
Joseph
5:30pm
39
61
61
Powers
@
Camas Valley
4:30pm
27
29
29
Central Christian
@
Mapleton
5:30pm
29
36
36
Yoncalla
@
Crow / City First Christian Acad.
5:30pm
16
40
40
Columbia Christian
@
Horizon Christian, Hood River
5:30pm
50
22
22
New Hope Christian
@
Mohawk
5pm
23
33
33
Wallowa
@
Echo
5:30pm
44
31
31
Chiloquin
@
Etna (CA)