Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
NSP Ad
2023 AOTW Web Ad 160x600 Ad

2024 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-3 Pacific Conference

7pm
Glencoe
@
McMinnville

6A-SD1 Special District 1

7pm
North Medford
@
Sprague

Broadcast Coverage
7pm
McNary
@
Grants Pass

7pm
North Salem
@
South Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
West Salem
@
Sheldon

Non-League

7pm
Ida B. Wells
@
Dallas

7pm
Sandy
@
Hillsboro

Hare Field - Turf
7pm
Barlow
@
Lakeridge

7pm
Forest Grove
@
Southridge

7pm
Jesuit
@
Tigard

7pm
Mountainside
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7pm
McDaniel
@
Century

Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
Jefferson, Portland
@
Liberty

7pm
Lincoln
@
Reynolds

Mt Hood Community College, Gresham, OR
7pm
Sunset
@
Roosevelt

4pm
Hood River Valley
@
Grant

Grant Bowl
7pm
Beaverton
@
Franklin

7pm
Putnam
@
David Douglas

7pm
Newberg
@
Nelson

Broadcast Coverage
7pm
Westview
@
La Salle Prep

7pm
Sherwood
@
West Linn

7pm
Camas High School (WA)
@
Clackamas

7pm
Tualatin
@
South Salem

7pm
Lake Oswego
@
Silverton

7pm
Cleveland
@
Aloha

5A-SD2 Special District 2

7pm
Lebanon
@
McKay

5A-SD4 Special District 4

7pm
Crater
@
Springfield

7pm
Thurston
@
Eagle Point

7pm
Churchill
@
Roseburg

Broadcast Coverage
7pm
South Eugene
@
North Eugene

Non-League

7pm
Mazama
@
Mountain View

7pm
South Albany
@
Ridgeview

7pm
Caldera
@
West Albany

7pm
Wilsonville
@
Summit

7pm
Corvallis
@
Willamette

7pm
Woodburn
@
Junction City

7pm
Redmond
@
Pendleton / Nixyaawii

7pm
Centennial
@
Parkrose

7pm
Central
@
Crescent Valley

Non-League

7pm
Sweet Home
@
Molalla

6pm
La Grande
@
Tillamook

7pm
Stayton
@
Estacada

7pm
Hidden Valley
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Field 10
7pm
Henley
@
Marist Catholic

7pm
Banks
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
The Dalles
@
Astoria

CMH Field Astoria
7pm (MT)
Ontario
@
Vale

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Philomath

7pm
Cascade
@
Scappoose

6pm
Baker
@
Marshfield

Redmond High School
7pm
Gladstone / Riverdale
@
St. Helens

7pm
Ashland
@
Crook County

3A-SD5 Special District 5

7pm
Harrisburg
@
Phoenix

Non-League

7pm
Yamhill-Carlton
@
Santiam Christian

7pm
Pleasant Hill
@
Brookings-Harbor

7pm
Klamath Union
@
La Pine

7pm
Siuslaw / Mapleton
@
North Valley

7pm
Coquille
@
Cottage Grove

7pm
Taft
@
Sisters

Jersey Night
7pm
Modoc (CA)
@
Lakeview

7pm
South Umpqua
@
Elmira

7pm
Sutherlin
@
Creswell

7pm
Dayton
@
Warrenton

7pm
Valley Catholic
@
Umatilla

7pm
McLoughlin
@
Irrigon

7pm
St. Mary's, Medford
@
Douglas

7pm
Scio
@
Kennedy

7pm
Amity
@
Jefferson

7pm
North Marion
@
Newport

Broadcast Coverage
7pm
Rainier
@
Willamina

Non-League

7pm
Bonanza
@
Gaston

N
Sutherlin High School
7pm
Neah-Kah-Nie
@
Sheridan

7pm
Rogue River
@
Bandon

7pm
Oakridge
@
Waldport

7pm
Glide
@
Reedsport

7pm
Lost River
@
Gold Beach

7pm
Lowell
@
Illinois Valley

7pm
Myrtle Point
@
Toledo

7pm
Gervais
@
Corbett

7pm
Knappa
@
Heppner

5pm
Oakland
@
Weston-McEwen / Griswold

7pm
Vernonia
@
Central Linn

7pm
Nestucca
@
Salem Academy

7pm
Regis
@
St. Paul

1A[8]-SD1 Special District 1

7pm
Chiloquin
@
Glendale

6pm
Crosspoint Christian
@
Camas Valley

7pm
Yoncalla
@
Mohawk

7pm
Prospect Charter / Butte Falls
@
Riddle

1A[8]-SD3 Special District 3

7pm
Elgin
@
Lyle / Wishram / Klickitat / Glenwood

Non-League

7pm
Sherman / Condon
@
Union

7pm
Country Christian
@
North Douglas

7pm
Dufur
@
Imbler

N
EOU
2pm (MT)
Ione / Arlington
@
Jordan Valley

1A[6]-SD2 Special District 2

7pm
Days Creek
@
McKenzie

7pm
Eddyville Charter
@
Falls City

7pm
Alsea
@
Siletz Valley

Non-League

7pm
Prairie City / Burnt River
@
Joseph

7pm
Harper Charter
@
South Wasco County

7pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Wallowa