Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_TOTM_BANNER_234X60_updated Ad
LesSchwab-22-1122 728x90.png Ad
Ad Name OnPoint_Membership_160x600 Ad

2023 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

Non-League

7pm
14
34
Grants Pass
@
Caldera

7pm
0
40
Reynolds
@
Roosevelt

7pm
0
41
Bend
@
North Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
14
35
Gresham
@
Ridgeview

7pm
24
6
South Medford
@
Del Norte High School (CA)

7pm
8
39
Putnam
@
McDaniel

5pm
46
43
Ida B. Wells
@
Century

7pm
26
42
Jefferson, Portland
@
Liberty

7pm
35
0
Newberg
@
Lincoln

7pm
42
14
Glencoe
@
Hillsboro

Hare Field
7pm
6
20
Canby
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7pm
14
20
Sandy
@
Tigard

7pm
41
3
West Linn
@
Sheldon

7pm
20
42
West Salem
@
Lake Oswego

7pm
27
34
Barlow
@
Mountainside

7pm
7
42
Roseburg
@
Nelson

7pm
0
36
Clackamas
@
Sherwood

7pm
20
42
Sprague
@
Lakeridge

7pm
13
35
Southridge
@
Grant

Marshall Campus
7pm
28
6
Central Catholic
@
Jesuit

7pm
0
35
Aloha
@
Franklin

7pm
7
62
Forest Grove
@
McMinnville

7pm
14
36
South Eugene
@
Cleveland

7pm
45
44
South Salem
@
Sunset

7pm
0
55
David Douglas
@
North Salem

7pm
17
14
Tualatin
@
Lincoln (WA)

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
36
18
Dallas
@
McKay

7pm
63
50
Crescent Valley
@
South Albany

7pm
44
58
Lebanon
@
West Albany

7pm
48
15
Corvallis
@
Central

7pm
7
44
Woodburn
@
Silverton

McGinnis Field

Non-League

7pm
57
51
Mazama
@
Eagle Point

3OT
7pm
0
37
Churchill
@
Mountain View

7pm
7
46
Crater
@
Henley

7pm
46
25
Summit
@
Thurston

7pm
27
49
North Eugene
@
Ashland

7pm
12
41
Willamette
@
North Bend

7pm
35
18
Hood River Valley
@
The Dalles

7:15pm
14
7
Pendleton / Nixyaawii
@
Redmond

7pm
34
36
Marist Catholic
@
Springfield

OT

Non-League

7pm
27
52
Madras
@
Sisters

Military Veterans Night
7pm
44
26
Cascade
@
Marshfield

7pm
51
18
Elmira
@
Cottage Grove

7pm
0
75
McLoughlin
@
Ontario

7pm
29
14
Banks
@
Tillamook

7pm
29
6
Molalla
@
Sweet Home

7pm
17
29
La Salle Prep
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
49
43
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Parkrose

7pm
0
48
Newport
@
Philomath

6pm
14
62
Baker
@
Homedale (ID)

7:30pm
6
41
Hidden Valley
@
yreka (CA)

7pm
6
13
Gladstone / Riverdale
@
Stayton

7pm
10
28
Crook County
@
Junction City

7pm
22
0
Mark Morris (WA)
@
Astoria

CMH Field Astoria

3A-SD3 Special District 3

7pm
49
6
Cascade Christian
@
Sutherlin

7pm
52
21
Coquille
@
Phoenix

7pm
42
23
North Valley
@
St. Mary's, Medford

Lithia & Driveway Fields Wheeler Field # 10
7pm
47
22
South Umpqua
@
Douglas

Non-League

7pm
6
23
Siuslaw
@
Kennedy

7pm
37
6
Santiam Christian
@
Creswell

7pm
0
41
La Pine
@
Burns

7pm
50
14
Scio
@
North Marion

7pm
18
41
Warrenton
@
Dayton

7pm
0
34
Umatilla
@
Taft

7pm (MT)
12
45
New Plymouth (ID)
@
Vale

Non-League

7pm
40
6
Illinois Valley
@
Oakridge

7pm
8
44
Blanchet Catholic
@
Lowell

7pm
41
0
Central Linn
@
Sheridan

7pm
8
52
Corbett
@
Gervais

7pm
46
38
Monroe
@
Rogue River

7pm
58
0
Regis
@
Grant Union

7pm
0
28
Reedsport
@
Waldport

5pm
7
6
Weston-McEwen / Griswold
@
Oakland

7pm
0
15
Toledo
@
Bandon / Pacific

7pm
30
8
Heppner
@
Knappa

7pm
51
30
Colton
@
Gaston

7pm
6
46
Irrigon
@
Culver

7pm
22
46
Vernonia / Jewell
@
Riverside / Ione

7pm
54
37
North Douglas / Yoncalla
@
Clatskanie

7pm
35
6
Willamina
@
Neah-Kah-Nie

7pm
0
67
Santiam
@
St. Paul

Non-League

7pm
42
8
Union
@
Sherman / Condon

7pm (MT)
60
14
Adrian
@
Idaho City (ID)

7pm
58
48
Perrydale
@
Crosspoint Christian

7pm
22
50
Lyle / Wishram / Klickitat / Glenwood
@
Elgin

HOMECOMING

1A[6]-SD1 Special District 1

1pm
61
18
Dayville / Monument / Long Creek
@
Huntington

1A[6]-SD2-N Special District 2 - North

7pm
C
X
L
Siletz Valley
@
Mapleton

Forfeit
7pm
33
51
Triangle Lake
@
Alsea

7pm
0
1
F
McKenzie
@
Crow / City First Christian Acad.

Forfeit
7pm
20
49
C.S. Lewis Academy
@
Falls City / Kings Valley Char.

1A[6]-SD2-S Special District 2 - South

7pm
12
6
Prospect Charter / Butte Falls
@
Glendale

3pm
40
20
Elkton
@
Days Creek

Non-League

7pm
6
18
Joseph
@
Prairie City / Burnt River

1pm (MT)
26
37
South Wasco County
@
Harper Charter

7pm
20
39
Wallowa
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Wheeler High School - Fossil
7pm
0
51
Pine Eagle
@
Echo

7pm
39
0
Eddyville Charter
@
Mohawk