Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Abbys LegTrad_Nom234x60 Ad
OSAA_TOTM_BANNER_728x90 Ad
OSAA_TOTM_BANNER_160X600 Ad

2023 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-5 Three Rivers League

7pm
1
6
Tigard
@
West Linn

7:30pm
2
5
Tualatin
@
Lake Oswego

6A-6 Central Valley Conference

7pm
3
0
McNary
@
Sprague

7pm
2
3
North Salem
@
West Salem

6A-7 Southwest Conference

6pm
7
0
South Medford
@
Grants Pass

6pm
0
2
Roseburg
@
North Medford

5A-2 Midwestern League

6pm
2
1
Thurston / Mohawk
@
Springfield

Hamlin Sports Complex) (City Derby

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
1
4
McKay
@
Woodburn

6pm
8
0
Crescent Valley
@
Lebanon

7:15pm
3
0
West Albany
@
Silverton

7pm
6
0
Corvallis
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

7pm
2
2
Bend
@
Caldera

6pm
0
8
Ridgeview
@
Summit

4A-1 Cowapa League

6:30pm
0
0
St. Helens
@
Scappoose

7:15pm
2
0
Tillamook
@
Astoria

CMH Field
3:30pm
5
1
Seaside
@
Banks / Vernonia

Sunset Park

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
0
1
Molalla
@
Gladstone

6pm
4
2
Madras
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

6pm
8
0
Stayton
@
Sweet Home

4pm
4
0
Philomath / Eddyville Charter
@
Cascade

4pm
2
1
Newport / Waldport
@
North Marion

4A-4 Sky Em League

5pm
1
2
North Bend
@
Junction City / Harrisburg

4A-6 Greater Oregon League

4pm
2
3
Ontario
@
Pendleton

5:30pm
2
3
La Grande
@
Baker / Powder Valley / Pine Eagle

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6pm
0
8
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

6pm
7
0
Catlin Gabel
@
Portland Adventist Acad.

6pm
3
4
Valley Catholic
@
Westside Christian

Senior Night

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4pm
4
1
Gervais
@
Yamhill-Carlton

6:15pm
2
1
Blanchet Catholic
@
Dayton

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

6:30pm
1
5
East Linn Christian
@
Santiam Christian

6:30pm
1
1
Crosshill Christian / Jefferson
@
Pleasant Hill

4:30pm
4
0
Creswell
@
La Pine

4pm
3
3
Siuslaw / Mapleton
@
Central Linn

4:30pm
5
0
Sisters
@
Elmira

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
0
6
Sutherlin
@
Umpqua Valley Christian

Fir Grove Fields - Fir Grove Elementary, Roseburg
3pm
3
5
Douglas
@
Coquille / Myrtle Point

4pm
0
8
Gold Beach
@
Pacific / Bandon

4:30pm
4
7
Glide
@
South Umpqua

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
8
2
North Valley
@
Illinois Valley

4:30pm
8
0
Brookings-Harbor
@
Rogue River

Beck Field, 300 Berglund St, Rogue River, OR 97537
6:30pm
2
7
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Lost River / Bonanza

4:30pm
8
0
St. Mary's, Medford
@
Lakeview / Paisley

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

6pm (MT)
0
8
Irrigon
@
Nyssa

6pm
13
0
McLoughlin
@
Umatilla

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
3
6
Faith Bible
@
Grand View Christian Acad.

OCHS Field #8

Non-League

3pm
4
2
Livingstone Adventist Acad.
@
Trout Lake / Glenwood

4:30pm
2
6
Cascade Christian
@
Milo Adventist Acad.