Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
1234x60 eTeamSponsor Ad
2023 AOTW Web Ad 728x90 Ad
Wilson Sporting Goods Ad

2023-24 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
72
64
Jefferson, Portland
@
Ida B. Wells

7:15pm
67
63
Franklin
@
Benson

Marshall Campus
7pm
50
67
McDaniel
@
Cleveland

7pm
87
68
Roosevelt
@
Lincoln

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:30pm
60
78
La Salle Prep
@
Canby

7:15pm
48
57
Parkrose
@
Putnam

5A-4 Intermountain Conference

7pm
39
75
Bend
@
Redmond

7pm
58
70
Ridgeview
@
Mountain View

7pm
79
66
Summit
@
Caldera

Non-League

6pm
C
X
L
Churchill [JV2]
@
Mannahouse Acad., Eugene

4A-3 Oregon West Conference

7pm
68
37
Newport
@
Sweet Home

7pm
51
57
North Marion
@
Philomath

OT
7pm
63
36
Cascade
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

7:15pm
64
39
Marist Catholic
@
Marshfield

Marshfield Main Gym

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm
33
60
Ontario
@
La Grande

7:30pm
48
69
Pendleton
@
Baker

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
50
41
Oregon Episcopal
@
Catlin Gabel

6pm
61
47
Valley Catholic
@
Portland Adventist Acad.

6pm
58
84
Horizon Christian, Tualatin
@
Westside Christian

3A-2 Coastal Range League

7pm
51
48
Riverdale
@
Yamhill-Carlton

Senior Night
7:30pm
48
50
Banks
@
Warrenton

7:30pm
63
41
Neah-Kah-Nie
@
Rainier

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
50
38
McLoughlin
@
Umatilla

7:30pm (MT)
42
50
Burns
@
Nyssa

Non-League

7:30pm (MT)
49
55
Vale [JV]
@
Harper Charter

2A-1 Northwest League

7pm
47
63
Vernonia / Jewell
@
Faith Bible / Life Christian

Life Christian
7:30pm
72
27
Portland Christian
@
Clatskanie

7:30pm
58
44
Knappa
@
Gaston

2A-2 Tri-River Conference

7pm
40
77
Salem Academy
@
Western Christian

7pm
62
24
Gervais
@
Culver

7pm
53
60
Chemawa
@
Delphian

7pm
63
78
Kennedy
@
Regis

5:30pm
54
50
Colton
@
Blanchet Catholic

7pm
64
55
Willamina
@
Santiam

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
64
53
Oakland
@
Lowell

7:30pm
50
54
Illinois Valley
@
Central Linn

7:30pm
48
45
Waldport
@
Toledo

2A-4 Blue Mountain Conference

7:30pm
76
61
Stanfield
@
Heppner

1A-2 Casco League

7pm
25
73
Oregon School f/t Deaf
@
Falls City / Kings Valley Char.

1A-3 Mountain West League

5:30pm
40
52
McKenzie
@
Alsea

5:30pm
62
13
Mapleton
@
Mohawk

5:30pm
53
48
Triangle Lake
@
Crow / City First Christian Acad.

7pm
55
33
Eddyville Charter
@
Siletz Valley

1A-5 Mountain Valley League

7:30pm
64
50
Lost River
@
Crosspoint Christian

7pm
82
58
Bonanza
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

7:30pm
57
56
Lyle / Wishram
@
Ione / Arlington

Ione HS

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
49
38
Cove
@
Joseph

1A-8 High Desert League

7:30pm (MT)
63
34
Adrian
@
Four Rivers

Non-League

5:30pm
56
37
North Douglas
@
Damascus Christian

7:30pm
64
51
Crane
@
Nixyaawii

N
Eastern Oregon University
6pm
C
X
L
Union
@
Dufur

N
Stanfield High School