Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
Recruit Officials Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2024 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
Lincoln
@
Ida B. Wells

5pm
Cleveland
@
Grant


TBD
McDaniel
@
Roosevelt

6A-2 Metro League

5pm
Mountainside
@
Jesuit

5pm
Aloha
@
Westview

5pm
Beaverton
@
Southridge

6A-3 Pacific Conference

5pm
Newberg
@
Liberty

5pm
Sherwood
@
Glencoe

5pm
Forest Grove
@
Century

Ron Tonkin Field

6A-5 Three Rivers League

5pm
Lake Oswego
@
Tualatin

5:30pm
West Linn
@
Lakeridge

5pm
Oregon City
@
Tigard

6A-6 Central Valley Conference

5pm
McNary
@
West Salem

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
La Salle Prep
@
Hood River Valley

5pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Wilsonville

5pm
Hillsboro
@
Putnam

5pm
Centennial
@
Canby

5A-2 Midwestern League

5pm
North Eugene
@
Crater

3pm
North Eugene
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Woodburn
@
Dallas

4:30pm
Lebanon
@
McKay

5pm
Central
@
Crescent Valley

5pm
West Albany
@
South Albany

4pm
Silverton
@
Corvallis

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Ridgeview
@
Mountain View

4:30pm
Redmond
@
Caldera

4:30pm
Summit
@
Bend

4A-1 Cowapa League

5pm
Seaside
@
Tillamook

5pm
St. Helens
@
Astoria

Tapiola Park Astoria Oregon

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
The Dalles
@
Madras

5pm
Molalla
@
Estacada

5pm
Crook County
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

4:30pm
Newport
@
Philomath / Alsea

4:30pm
North Marion / Gervais
@
Stayton

4:30pm
Cascade
@
Sweet Home

4A-6 Greater Oregon League

2pm
Ontario
@
La Grande

4pm
Ontario
@
La Grande

Non-League

4:30pm
Pendleton / Nixyaawii
@
Scappoose

4:30pm
North Bend
@
Hidden Valley

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Warrenton

4:30pm
Corbett
@
Banks

3:30pm
Rainier
@
Valley Catholic

4:30pm
Westside Christian
@
Catlin Gabel

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
Santiam Christian
@
Amity

5pm
Taft
@
Scio

4:30pm
Dayton
@
Yamhill-Carlton

Non-League

4:30pm
Brookings-Harbor [JV]
@
Gold Beach

5pm (MT)
Weiser (ID)
@
Vale

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Colton
@
Western Christian

4:30pm
Blanchet Catholic
@
Country Christian / North Clackamas Christian

4:30pm
Salem Academy
@
Kennedy

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Oakland
@
North Douglas / Elkton

6:30pm
Camas Valley
@
Umpqua Valley Christian

Bill Gray Legion Stadium/ Roseburg
4:30pm
Oakridge
@
Lowell

2A/1A-SD6 Special District 6


TBD
P
P
D
Bonanza
@
Days Creek

Postponed to 4/21 12:00 am

Non-League

4:30pm
Central Linn
@
Toledo