Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HTT-PartnershipAdBanners_234x60_2021.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
Wilson Sporting Goods Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Grant
@
Lincoln

6:30pm
McDaniel
@
Benson

6:30pm
Cleveland
@
Ida B. Wells

Broadcast Coverage
6:30pm
Jefferson, Portland
@
Franklin

Broadcast Coverage

6A-2 Metro League

6:45pm
Mountainside
@
Jesuit

6:45pm
Beaverton
@
Sunset

6:45pm
Westview
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
McMinnville
@
Century

6:45pm
Liberty
@
Glencoe

6:45pm
Forest Grove
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
Central Catholic
@
Reynolds

Reynolds Middle School
6:30pm
Centennial
@
Barlow

6:30pm
David Douglas
@
Nelson

Broadcast Coverage
6:30pm
Clackamas
@
Sandy

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
McNary
@
West Salem

6:30pm
Bend
@
South Salem

Broadcast Coverage
6:30pm
Summit
@
Sprague

Non-League

6:45pm
Crater
@
South Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
La Salle Prep
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

6:45pm
Putnam
@
Hillsboro

Broadcast Coverage
6:45pm
St. Helens
@
Wilsonville

6:45pm
Parkrose
@
Scappoose

5A-2 Midwestern League

5:45pm
North Bend
@
North Eugene

6:45pm
Churchill
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
Dallas
@
North Salem

6:30pm
Central
@
Silverton

6pm
Crescent Valley
@
South Albany

Broadcast Coverage
6:30pm
Corvallis
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Hood River Valley
@
The Dalles

Wahtonka Campus
6:30pm
Ridgeview
@
Pendleton

6:30pm
Redmond
@
Crook County

Non-League

6pm
Springfield
@
Pleasant Hill

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Tillamook
@
Banks

Broadcast Coverage
6:30pm
Seaside
@
Astoria

Broadcast Coverage

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Cascade
@
Sweet Home

6pm
Woodburn
@
Sisters

4A-4 Sky Em League

6:45pm
Siuslaw
@
Cottage Grove

6:45pm
Elmira
@
Marist Catholic

6:45pm
Marshfield
@
Junction City

4A-6 Greater Oregon League

6:30pm
Baker
@
McLoughlin

7pm
Ontario
@
La Grande

3A-1 Lewis & Clark League


TBD
TBD
@
Catlin Gabel

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
Dayton
@
Amity

6pm
Yamhill-Carlton
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
Taft
@
Clatskanie

5:30pm
Warrenton
@
Willamina

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Santiam Christian
@
Harrisburg

6pm
Creswell
@
La Pine

Non-League

7pm
Santiam
@
Blanchet Catholic

2A-1 Northwest League

6:30pm
TBD
@
Gaston

2A-4 Sunset Conference

6pm
Waldport
@
Myrtle Point

6pm
Coquille
@
Bandon

6pm
Gold Beach
@
Toledo

Non-League

4:30pm
Chiloquin
@
Bonanza [JV]

4pm
Damascus Christian
@
Reedsport

North Douglas HS
7pm
Reedsport
@
North Douglas

1A-8 High Desert League

6:30pm (MT)
Crane
@
Jordan Valley

Non-League

5:30pm
Damascus Christian
@
North Douglas

North Douglas HS