Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL14_160x600.jpg Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Franklin
@
Lincoln

6:30pm
Ida B. Wells
@
McDaniel

6:30pm
Roosevelt
@
Grant

Broadcast Coverage
6:30pm
Cleveland
@
Jefferson, Portland

6A-2 Metro League

6:45pm
Aloha
@
Southridge

6:45pm
Sunset
@
Mountainside

6:45pm
Jesuit
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
Sherwood
@
Liberty

Broadcast Coverage
6:45pm
McMinnville
@
Newberg

6:45pm
Century
@
Forest Grove

Broadcast Coverage

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Sprague
@
Mountain View

6:30pm
West Salem
@
Bend

6:30pm
McNary
@
Summit

6:30pm
McKay
@
South Salem

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Sheldon
@
South Eugene

6:45pm
Roseburg
@
Grants Pass

6:45pm
North Medford
@
South Medford

South Medford High School

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Parkrose

6:45pm
La Salle Prep
@
Putnam

Broadcast Coverage
6:45pm
Hillsboro
@
St. Helens

6:45pm
Wilsonville
@
Scappoose

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Thurston
@
North Bend

Broadcast Coverage
5:45pm
North Eugene
@
Eagle Point

6:45pm
Springfield
@
Churchill

6:45pm
Crater
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
Corvallis
@
Lebanon

6:30pm
Central
@
Crescent Valley

6:30pm
South Albany
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Redmond
@
The Dalles

Wahtonka Campus
6:30pm
Pendleton
@
Hood River Valley

6:30pm
Crook County
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Seaside
@
Banks

Broadcast Coverage
6:30pm
Valley Catholic
@
Tillamook

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Cascade
@
Sisters

7pm
Sweet Home
@
Newport

Broadcast Coverage
6pm
Philomath
@
Stayton

Broadcast Coverage

4A-4 Sky Em League

6:45pm
Siuslaw
@
Junction City

6:45pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove

6:45pm
Marshfield
@
Elmira

Broadcast Coverage

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
North Valley
@
Henley

6:30pm
Phoenix
@
Hidden Valley

6:30pm
Klamath Union
@
Mazama

3A-1 Lewis & Clark League


TBD
TBD
@
Catlin Gabel

3A-2 PacWest Conference

6pm
Scio
@
Dayton

6pm
Blanchet Catholic
@
Yamhill-Carlton

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
Rainier
@
Taft

7pm
Clatskanie
@
Warrenton

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Creswell
@
Santiam Christian

6pm
La Pine
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

6pm
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
6pm
South Umpqua
@
Douglas

6pm
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

Non-League

5pm
Burns
@
Grant Union

2A-1 Northwest League

6:30pm
TBD
@
Gaston

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Gervais
@
Kennedy

5:30pm
Sheridan
@
Delphian

5pm
Culver
@
Colton

2A-4 Sunset Conference

6pm
Myrtle Point
@
Coquille

6pm
Bandon
@
Waldport

Broadcast Coverage
6pm
Reedsport
@
Gold Beach

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Illinois Valley
@
Lakeview

5:15pm
Lost River
@
Rogue River

5:15pm
Bonanza
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
Union
@
Pilot Rock

5pm
Stanfield
@
Heppner

5pm
Weston-McEwen
@
Enterprise

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Southwest Christian

6pm
Damascus Christian
@
North Clackamas Christian

6pm
Country Christian
@
Valor Christian

1A-2 Casco League

6pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Jewell

6pm
St. Paul
@
Crosshill Christian

6pm
Willamette Valley Christian
@
C.S. Lewis Academy

Broadcast Coverage
6pm
Falls City
@
Perrydale

1A-5 Mountain Valley League

6pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Prospect Charter

1A-7 Old Oregon League


TBD
TBD
@
Imbler


TBD
TBD
@
Cove