Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

Century Tournament


TBD
C
X
L
McMinnville
@
Century

Century Tournament
N
Century High School

Clearwater Classic

1pm
1
2
Grants Pass
@
Mountain View

Clearwater Classic
N
23-25, 25-14, 15-12
2:15pm
2
0
Skyview (ID)
@
Sheldon

Clearwater Classic
N
25-12, 25-17
8am
2
0
Skyview (ID)
@
Bend

Clearwater Classic
N
25-12, 25-19

TBD
2
0
West Salem
@
Philomath

Clearwater Classic
N
25-18, 25-13
8am
0
2
West Albany
@
Bend

Clearwater Classic
N
25-21, 25-20
1pm
0
2
Westview
@
Jesuit

Clearwater Classic
N
25-22, 25-9
8am
0
2
Putnam
@
South Eugene

Clearwater Classic
N
3:15pm
2
1
North Medford
@
Roseburg

Clearwater Classic
N
25-17, 26-27, 15-9

TBD
0
2
Sprague
@
Philomath

Clearwater Classic
N
25-23, 25-18
8am
2
0
North Medford
@
Crook County

Clearwater Classic
N
25-19, 25-19
2:15pm
1
2
Summit
@
Sisters

Clearwater Classic
N
22-25, 27-26, 15-13
5:30pm
0
2
North Medford
@
Sisters

Clearwater Classic
N
25-21, 25-22
2:15pm
2
1
West Linn
@
South Salem

Clearwater Classic
N
25-17, 21-25, 15-10
3:30pm
1
2
Jesuit
@
West Linn

Clearwater Classic
N
20-25, 25-20, 16-14
4:45pm
2
0
Skyview (ID)
@
West Linn

Clearwater Classic
N
25-14, 25-13
4:30pm
1
2
South Eugene
@
Mountain View

Clearwater Classic
N
25-17, 21-25, 16-14
7pm
2
0
West Salem
@
Mountain View

Clearwater Classic
N
25-15, 25-22
Noon
0
2
Aloha
@
West Salem

Clearwater Classic
N
25-12, 25-11
3pm
0
2
Redmond
@
Roseburg

Clearwater Classic
N
25-17, 25-14

5A-2 Midwestern League

5:45pm
0
3
Eagle Point
@
Thurston

25-10, 25-18, 25-13
1:15pm
2
3
Crater
@
Thurston

21-25, 22-25, 25-19, 25-22, 13-15
1:15pm
3
1
Eagle Point
@
Springfield

5:45pm
3
0
Crater
@
Springfield

Clearwater Classic

1pm
2
1
Dallas
@
Ridgeview

Clearwater Classic
N
25-18, 23-25, 15-10
4pm
2
1
Sisters
@
Dallas

Clearwater Classic
N
27-25, 23-25, 16-14

Clash of Classification

10am
3
1
Burns
@
Baker

Clash of Classification
N
18-25, 25-20, 25-16, 25-16
10am
3
1
Nyssa
@
Baker

Clash of Classification
N
19-25, 25-22, 25-21, 25-19
11:30am
2
3
Baker
@
Powder Valley

Clash of Classification
25-21, 25-21, 22-25, 24-26, 17-15

Seaside Tournament

6pm
2
1
Elmira
@
Rainier

Seaside Tournament
N
25-18, 10-25, 15-11

TBD
2
1
Cascade
@
Banks

Seaside Tournament
23-25, 25-22, 15-10
9am
0
2
Warrenton
@
Cottage Grove

Seaside Tournament
N
25-14, 25-19

TBD
2
1
Elmira
@
Seaside

Seaside Tournament
2:30pm
0
2
Astoria
@
Tillamook

Seaside Tournament
N
25-21, 25-22
1pm
0
2
La Grande
@
Clatskanie

Seaside Tournament
N
25-22, 25-17
4pm
1
2
Cottage Grove
@
Cascade

Seaside Tournament
N
20-25, 25-16, 15-6
6:15pm
0
2
Cascade
@
Tillamook

Seaside Tournament
N
25-22, 25-20
5:30pm
1
2
North Marion
@
Tillamook

Seaside Tournament
N
30-29, 24-26, 15-11
9am
0
2
Corbett
@
North Marion

Seaside Tournament
N
25-23, 26-24
7pm
2
1
Elmira
@
Estacada

Seaside Tournament
N
26-24, 18-28, 15-8

3A-5 Far West League

8pm
1
3
St. Mary's, Medford
@
Cascade Christian

25-19, 26-24, 24-26, 25-21

Non-League

7:30pm
0
3
Milo Adventist Acad.
@
Portland Adventist Acad.

25-22, 25-8, 25-5

Clash of Classification

10am
2
3
Nyssa
@
Powder Valley

Clash of Classification
17-25, 25-22, 25-22, 25-25, 15-10
1pm
3
0
Burns
@
Powder Valley

Clash of Classification
25-15, 25-15, 25-22

Oakridge Tournament


TBD
3
0
La Pine
@
Santiam

Oakridge Tournament
N
25-20, 25-12, 25-16
8:30am
1
2
La Pine
@
Lowell

Oakridge Tournament
N
18-25, 25-19, 15-13
11:30am
0
2
Waldport
@
La Pine

Oakridge Tournament
N
25-12, 25-17

Seaside Tournament


TBD
C
X
L
TBD
@
Catlin Gabel

Seaside Tournament
N
Seaside High School
4:30pm
0
2
Clatskanie
@
Rainier

Seaside Tournament
N
25-11, 25-14

2A-1 Northwest League

2:30pm
3
0
Portland Christian
@
Knappa

25-13, 25-19, 25-20
2pm
3
0
Vernonia
@
Faith Bible

25-17, 25-7, 25-16
1pm
0
3
Mannahouse Christian Acad.
@
Neah-Kah-Nie

25-18, 25-5, 25-23
2:30pm
3
0
Nestucca
@
Columbia Christian

25-7, 25-10, 25-8

2A-3 Central Valley Conference

2:30pm
3
0
Monroe
@
Central Linn

25-16, 25-12, 25-14

2A-6 Blue Mountain Conference

Noon
0
3
Heppner
@
Union

25-16, 25-15, 25-23
2pm
3
1
Heppner
@
Enterprise

N
27-25, 25-20, 23-25, 25-22
4pm
1
3
Enterprise
@
Union

25-9, 22-25, 25-15, 25-18
Noon
0
3
Weston-McEwen
@
Grant Union

25-22, 25-22, 25-17
1:30pm
3
2
Weston-McEwen
@
Stanfield

N
25-18, 20-25, 23-25, 26-24, 15-12
3pm
3
0
Stanfield
@
Grant Union

25-20, 26-24, 25-22

Non-League

11:30am
0
3
Lost River
@
Days Creek

25-17, 25-10, 25-23
1pm
3
0
St. Paul
@
Lost River

25-9, 25-8, 25-17

Oakridge Tournament

10am
0
2
Santiam
@
Oakridge

Oakridge Tournament
25-22, 25-21
8:30am
0
2
Triangle Lake
@
Oakridge

Oakridge Tournament
25-15, 25-15

TBD
0
3
Triangle Lake
@
Waldport

Oakridge Tournament
N
25-18, 25-18, 26-24
10am
0
2
Waldport
@
Lowell

Oakridge Tournament
N
25-12, 25-8
4:30pm
3
0
Lowell
@
Oakridge

Oakridge Tournament
25-18, 25-19, 25-22

1A-6 Big Sky League

4pm
0
3
Ione / Arlington
@
Condon

1A-7 Old Oregon League

11am
3
1
Griswold
@
Pine Eagle

1pm
3
0
Nixyaawii
@
Pine Eagle

1A-8 High Desert League

1pm
25
20
Dayville / Monument
@
Ukiah

25-11-11-25, 18-25-25-18, 25-22-22-25

Non-League

2:30pm
3
0
St. Paul
@
Days Creek

25-13, 25-20, 25-15
5:30pm
0
3
Wallowa
@
Crane

25-11, 25-15, 25-15
Noon
C
X
L
Alsea
@
Damascus Christian

1:30pm
C
X
L
Alsea
@
Central Christian

N
Damascus Christian
1:30pm
0
3
Central Christian
@
Damascus Christian

25-11, 25-10, 25-18
9pm
0
3
Livingstone Adventist Acad.
@
Columbia Adventist Academy (WA)

Noon
0
3
Mohawk
@
Damascus Christian

25-16, 25-9, 25-12
3pm
3
1
Central Christian
@
Mohawk

N
21-25, 25-21, 25-20, 25-16

Walla Walla Fall Classic

9:45pm
3
0
Walla Walla Valley Academy (WA)
@
Rogue Valley Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
25-18, 25-20, 25-17

OTHER


TBD
D
O
N
E
Ione / Arlington
@
Mitchell / Spray / Wheeler [JV]