Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Tire Centers Ad
Ad Name 1635365381 Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

Century Tournament


TBD
C
X
L
McMinnville
@
Century

Century Tournament
N
Century High School

Clearwater Classic

1pm
1
2
Grants Pass
@
Mountain View

Clearwater Classic
N
23-25, 25-14, 15-12
2:15pm
2
0
Skyview (ID)
@
Sheldon

Clearwater Classic
N
25-12, 25-17
8am
2
0
Skyview (ID)
@
Bend

Clearwater Classic
N
25-12, 25-19

TBD
2
0
West Salem
@
Philomath

Clearwater Classic
N
25-18, 25-13
8am
0
2
West Albany
@
Bend

Clearwater Classic
N
25-21, 25-20
1pm
0
2
Westview
@
Jesuit

Clearwater Classic
N
25-22, 25-9
8am
0
2
Putnam
@
South Eugene

Clearwater Classic
N
3:15pm
2
1
North Medford
@
Roseburg

Clearwater Classic
N
25-17, 26-27, 15-9

TBD
0
2
Sprague
@
Philomath

Clearwater Classic
N
25-23, 25-18
8am
2
0
North Medford
@
Crook County

Clearwater Classic
N
25-19, 25-19
2:15pm
1
2
Summit
@
Sisters

Clearwater Classic
N
22-25, 27-26, 15-13
5:30pm
0
2
North Medford
@
Sisters

Clearwater Classic
N
25-21, 25-22
2:15pm
2
1
West Linn
@
South Salem

Clearwater Classic
N
25-17, 21-25, 15-10
3:30pm
1
2
Jesuit
@
West Linn

Clearwater Classic
N
20-25, 25-20, 16-14
4:45pm
2
0
Skyview (ID)
@
West Linn

Clearwater Classic
N
25-14, 25-13
4:30pm
1
2
South Eugene
@
Mountain View

Clearwater Classic
N
25-17, 21-25, 16-14
7pm
2
0
West Salem
@
Mountain View

Clearwater Classic
N
25-15, 25-22
Noon
0
2
Aloha
@
West Salem

Clearwater Classic
N
25-12, 25-11
3pm
0
2
Redmond
@
Roseburg

Clearwater Classic
N
25-17, 25-14

5A-2 Midwestern League

5:45pm
0
3
Eagle Point
@
Thurston

25-10, 25-18, 25-13
1:15pm
2
3
Crater
@
Thurston

21-25, 22-25, 25-19, 25-22, 13-15
1:15pm
3
1
Eagle Point
@
Springfield

5:45pm
3
0
Crater
@
Springfield

Clearwater Classic

1pm
2
1
Dallas
@
Ridgeview

Clearwater Classic
N
25-18, 23-25, 15-10
4pm
2
1
Sisters
@
Dallas

Clearwater Classic
N
27-25, 23-25, 16-14

Clash of Classification

10am
3
1
Burns
@
Baker

Clash of Classification
N
18-25, 25-20, 25-16, 25-16
10am
3
1
Nyssa
@
Baker

Clash of Classification
N
19-25, 25-22, 25-21, 25-19
11:30am
2
3
Baker
@
Powder Valley

Clash of Classification
25-21, 25-21, 22-25, 24-26, 17-15

Seaside Tournament

6pm
2
1
Elmira
@
Rainier

Seaside Tournament
N
25-18, 10-25, 15-11

TBD
2
1
Cascade
@
Banks

Seaside Tournament
23-25, 25-22, 15-10
9am
0
2
Warrenton
@
Cottage Grove

Seaside Tournament
N
25-14, 25-19

TBD
2
1
Elmira
@
Seaside

Seaside Tournament
2:30pm
0
2
Astoria
@
Tillamook

Seaside Tournament
N
25-21, 25-22
1pm
0
2
La Grande
@
Clatskanie

Seaside Tournament
N
25-22, 25-17
4pm
1
2
Cottage Grove
@
Cascade

Seaside Tournament
N
20-25, 25-16, 15-6
6:15pm
0
2
Cascade
@
Tillamook

Seaside Tournament
N
25-22, 25-20
5:30pm
1
2
North Marion
@
Tillamook

Seaside Tournament
N
30-29, 24-26, 15-11
9am
0
2
Corbett
@
North Marion

Seaside Tournament
N
25-23, 26-24
7pm
2
1
Elmira
@
Estacada

Seaside Tournament
N
26-24, 18-28, 15-8

3A-5 Far West League

8pm
1
3
St. Mary's, Medford
@
Cascade Christian

25-19, 26-24, 24-26, 25-21

Non-League

7:30pm
0
3
Milo Adventist Acad.
@
Portland Adventist Acad.

25-22, 25-8, 25-5

Clash of Classification

10am
2
3
Nyssa
@
Powder Valley

Clash of Classification
17-25, 25-22, 25-22, 25-25, 15-10
1pm
3
0
Burns
@
Powder Valley

Clash of Classification
25-15, 25-15, 25-22

Oakridge Tournament


TBD
3
0
La Pine
@
Santiam

Oakridge Tournament
N
25-20, 25-12, 25-16
8:30am
1
2
La Pine
@
Lowell

Oakridge Tournament
N
18-25, 25-19, 15-13
11:30am
0
2
Waldport
@
La Pine

Oakridge Tournament
N
25-12, 25-17

Seaside Tournament


TBD
C
X
L
TBD
@
Catlin Gabel

Seaside Tournament
N
Seaside High School
4:30pm
0
2
Clatskanie
@
Rainier

Seaside Tournament
N
25-11, 25-14

2A-1 Northwest League

2:30pm
3
0
Portland Christian
@
Knappa

25-13, 25-19, 25-20
2pm
3
0
Vernonia
@
Faith Bible

25-17, 25-7, 25-16
1pm
0
3
Mannahouse Christian Acad.
@
Neah-Kah-Nie

25-18, 25-5, 25-23
2:30pm
3
0
Nestucca
@
Columbia Christian

25-7, 25-10, 25-8

2A-3 Central Valley Conference

2:30pm
3
0
Monroe
@
Central Linn

25-16, 25-12, 25-14

2A-6 Blue Mountain Conference

Noon
0
3
Heppner
@
Union

25-16, 25-15, 25-23
2pm
3
1
Heppner
@
Enterprise

N
27-25, 25-20, 23-25, 25-22
4pm
1
3
Enterprise
@
Union

25-9, 22-25, 25-15, 25-18
Noon
0
3
Weston-McEwen
@
Grant Union

25-22, 25-22, 25-17
1:30pm
3
2
Weston-McEwen
@
Stanfield

N
25-18, 20-25, 23-25, 26-24, 15-12
3pm
3
0
Stanfield
@
Grant Union

25-20, 26-24, 25-22

Non-League

11:30am
0
3
Lost River
@
Days Creek

25-17, 25-10, 25-23
1pm
3
0
St. Paul
@
Lost River

25-9, 25-8, 25-17

Oakridge Tournament

10am
0
2
Santiam
@
Oakridge

Oakridge Tournament
25-22, 25-21
8:30am
0
2
Triangle Lake
@
Oakridge

Oakridge Tournament
25-15, 25-15

TBD
0
3
Triangle Lake
@
Waldport

Oakridge Tournament
N
25-18, 25-18, 26-24
10am
0
2
Waldport
@
Lowell

Oakridge Tournament
N
25-12, 25-8
4:30pm
3
0
Lowell
@
Oakridge

Oakridge Tournament
25-18, 25-19, 25-22

1A-6 Big Sky League

4pm
0
3
Ione / Arlington
@
Condon

1A-7 Old Oregon League

11am
3
1
Griswold
@
Pine Eagle

1pm
3
0
Nixyaawii
@
Pine Eagle

1A-8 High Desert League

1pm
25
20
Dayville / Monument
@
Ukiah

25-11-11-25, 18-25-25-18, 25-22-22-25

Non-League

2:30pm
3
0
St. Paul
@
Days Creek

25-13, 25-20, 25-15
5:30pm
0
3
Wallowa
@
Crane

25-11, 25-15, 25-15
Noon
C
X
L
Alsea
@
Damascus Christian

1:30pm
C
X
L
Alsea
@
Central Christian

N
Damascus Christian
1:30pm
0
3
Central Christian
@
Damascus Christian

25-11, 25-10, 25-18
9pm
0
3
Livingstone Adventist Acad.
@
Columbia Adventist Academy (WA)

Noon
0
3
Mohawk
@
Damascus Christian

25-16, 25-9, 25-12
3pm
3
1
Central Christian
@
Mohawk

N
21-25, 25-21, 25-20, 25-16

Walla Walla Fall Classic

9:45pm
3
0
Walla Walla Valley Academy (WA)
@
Rogue Valley Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
25-18, 25-20, 25-17

OTHER


TBD
D
O
N
E
Ione / Arlington
@
Mitchell / Spray / Wheeler [JV]