Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Gametime-Hydration234x60.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
Jesuit
@
Southridge

6:45pm
Aloha
@
Beaverton

6:45pm
Sunset
@
Westview

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
Oregon City
@
Tigard

7pm
West Linn
@
St. Mary's Academy

6:30pm
Tualatin
@
Canby

6:30pm
Lakeridge
@
Lake Oswego

Broadcast Coverage

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
McNary
@
Mountain View

6:30pm
Sprague
@
West Salem

6:30pm
McKay
@
Bend

6:30pm
Summit
@
South Salem

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Roseburg
@
Sheldon

6:45pm
Grants Pass
@
North Medford

North Medford High School
6:45pm
South Medford
@
South Eugene

Non-League

6:30pm
Trinity Lutheran
@
Caldera [JV]

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Thurston
@
Willamette

6:45pm
Ashland
@
Churchill

6:45pm
Springfield
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
Dallas
@
West Albany

6:30pm
Crescent Valley
@
North Salem

6:30pm
Central
@
Corvallis

Broadcast Coverage
6pm
Lebanon
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Crook County
@
The Dalles

Wahtonka Campus
6:30pm
Redmond
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Banks
@
Astoria

Broadcast Coverage
6:30pm
Valley Catholic
@
Seaside

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Stayton
@
Cascade

6pm
Sisters
@
Sweet Home

6pm
Woodburn
@
Philomath

Broadcast Coverage

4A-4 Sky Em League

6:45pm
Marist Catholic
@
Siuslaw

6:45pm
Cottage Grove
@
Marshfield

6:45pm
Junction City
@
Elmira

Broadcast Coverage

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Klamath Union
@
Hidden Valley

6pm
North Valley
@
Mazama

4A-6 Greater Oregon League

6:30pm
La Grande
@
Baker

Broadcast Coverage

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Oregon Episcopal
@
De La Salle North Catholic

@ Oregon Episcopal
6pm
Riverdale
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage

3A-2 PacWest Conference

6pm
Yamhill-Carlton
@
Dayton

6pm
Blanchet Catholic
@
Amity

3A-3 Coastal Range League

7pm
Rainier
@
Warrenton

5:30pm
Clatskanie
@
Willamina

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Creswell
@
Pleasant Hill

6pm
Harrisburg
@
La Pine

3A-5 Far West League

6pm
Cascade Christian
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
6pm
Brookings-Harbor
@
South Umpqua

6pm
St. Mary's, Medford
@
Douglas

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
Umatilla
@
Irrigon

6pm (MT)
Vale
@
Nyssa

Non-League

6pm
Nixyaawii
@
Riverside

Broadcast Coverage

Walla Walla Fall Classic


TBD
TBD
@
Portland Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
Walla Walla University

2A-1 Northwest League

6:30pm
Gaston
@
Mannahouse Christian Acad.

6:30pm
Columbia Christian
@
Portland Christian

6:30pm
Knappa
@
Vernonia

Broadcast Coverage
6:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Nestucca

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Regis
@
Monroe

6pm
Oakland
@
Oakridge

6pm
Lowell
@
Central Linn

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

Broadcast Coverage

2A-4 Sunset Conference

6pm
Gold Beach
@
Myrtle Point

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Bonanza
@
Illinois Valley

5:15pm
Glide
@
Lost River

5:15pm
Lakeview
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

5pm
Heppner
@
Grant Union

5pm
Stanfield
@
Union

Non-League

5pm
Horizon Christian, Hood River / Trout Lake
@
Dufur

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Open Door Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

6pm
Valor Christian
@
Damascus Christian

6pm
Southwest Christian
@
Country Christian

1A-2 Casco League

6pm
Willamette Valley Christian
@
Falls City

6pm
C.S. Lewis Academy
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

6pm
C
X
L
Siletz Valley
@
McKenzie

6pm
Mohawk
@
Triangle Lake

6:30pm
Mapleton
@
Crow

5pm
Mapleton
@
Crow

6pm
Eddyville Charter
@
Alsea

1A-4 Skyline League

6pm
Camas Valley
@
Powers

6pm
Days Creek
@
Riddle

6pm
Yoncalla
@
North Douglas

6pm
Pacific
@
Glendale

6pm
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

1A-5 Mountain Valley League

5pm
C
X
L
Crosspoint Christian
@
Gilchrist

1A-6 Big Sky League

5pm
Bickleton
@
Ione / Arlington

5pm
Mitchell / Spray / Wheeler
@
Sherman

1A-7 Old Oregon League

5pm
Cove
@
Griswold

Broadcast Coverage

Walla Walla Fall Classic

7pm
TBD
@
Livingstone Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
Walla Walla University
7pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
TBD

Walla Walla Fall Classic
N
Walla Walla University