Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
Westview
@
Southridge

6:45pm
Beaverton
@
Mountainside

6:45pm
Jesuit
@
Aloha

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
Nelson
@
Gresham

Broadcast Coverage
6:30pm
Centennial
@
Sandy

6:30pm
Central Catholic
@
Barlow

6:30pm
Clackamas
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
Lakeridge
@
Tigard

6:30pm
St. Mary's Academy
@
Canby

6:30pm
West Linn
@
Tualatin

6:30pm
Oregon City
@
Lake Oswego

Broadcast Coverage

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
Sprague

6:30pm
Bend
@
West Salem

6:30pm
Summit
@
McNary

Broadcast Coverage
6:30pm
South Salem
@
McKay

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Sheldon
@
Roseburg

6:45pm
North Medford
@
Grants Pass

Grants Pass High School

Non-League

6:45pm
South Medford
@
Ashland

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
Putnam
@
La Salle Prep

Broadcast Coverage
6:45pm
St. Helens
@
Hillsboro

Broadcast Coverage
6:45pm
Scappoose
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Willamette
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
Central
@
Lebanon

6:30pm
West Albany
@
Dallas

6pm
North Salem
@
South Albany

Broadcast Coverage
6:30pm
Crescent Valley
@
Corvallis

Broadcast Coverage

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Hood River Valley
@
Crook County

6:30pm
The Dalles
@
Pendleton

6:30pm
Ridgeview
@
Redmond

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Astoria
@
Banks

Broadcast Coverage
6:30pm
Seaside
@
Valley Catholic

Broadcast Coverage

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Corbett
@
Molalla

6pm
North Marion
@
Gladstone

6pm
Estacada
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Philomath
@
Sisters

7pm
Cascade
@
Newport

Broadcast Coverage
6pm
Woodburn
@
Stayton

Broadcast Coverage

4A-4 Sky Em League

6:45pm
Siuslaw
@
Marist Catholic

6:45pm
Marshfield
@
Cottage Grove

6:45pm
Elmira
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Henley
@
Phoenix

6:30pm
Hidden Valley
@
Klamath Union

6:30pm
Mazama
@
North Valley

Non-League

6:30pm (MT)
Adrian
@
Ontario

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Oregon Episcopal
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
6pm
De La Salle North Catholic
@
Catlin Gabel

3A-2 PacWest Conference

6pm
C
X
L
Dayton
@
Yamhill-Carlton

6:30pm
Amity
@
Blanchet Catholic

3A-3 Coastal Range League

7pm
Warrenton
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Pleasant Hill
@
Creswell

6pm
La Pine
@
Harrisburg

3A-5 Far West League

6pm
Sutherlin
@
Cascade Christian

6pm
South Umpqua
@
Brookings-Harbor

6pm
Douglas
@
St. Mary's, Medford

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
Vale
@
Burns

5pm
Irrigon
@
Umatilla

Non-League

6:30pm
Riverside
@
Columbia White Salmon (WA)

2A-1 Northwest League

6:30pm
Faith Bible
@
Nestucca

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Regis
@
Jefferson

Broadcast Coverage
6pm
Central Linn
@
Oakland

6pm
C
X
L
Lowell
@
Oakridge

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Monroe

2A-4 Sunset Conference

6pm
Myrtle Point
@
Toledo

6pm
Gold Beach
@
Waldport

Broadcast Coverage

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Illinois Valley
@
Bonanza

5:15pm
Lost River
@
Glide

5:15pm
Rogue River
@
Lakeview

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
Union
@
Grant Union

Non-League

5pm
Enterprise
@
Imbler

Broadcast Coverage
5pm
Dufur
@
Horizon Christian, Hood River / Trout Lake

6pm
Mohawk
@
Oakridge

Westridge MS (46433 West Fir Rd)

1A-1 The Valley 10 League

6pm
North Clackamas Christian
@
Open Door Christian Acad.

6pm
Damascus Christian
@
Valor Christian

6pm
Country Christian
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

6pm
Jewell
@
C.S. Lewis Academy

Broadcast Coverage
6pm
Crosshill Christian
@
St. Paul

6pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Falls City

4pm
Willamette Valley Christian
@
St. Paul

1A-3 Mountain West League

6pm
Eddyville Charter
@
Siletz Valley

6pm
C
X
L
McKenzie
@
Alsea

6pm
C
X
L
Crow
@
Mohawk

6pm
Mapleton
@
Triangle Lake

1A-4 Skyline League

6pm
Camas Valley
@
Riddle

6pm
Umpqua Valley Christian
@
Days Creek

6pm
Glendale
@
Powers

6pm
North Douglas
@
Elkton

6pm
New Hope Christian
@
Pacific

1A-5 Mountain Valley League

6pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Hosanna-Triad

5:30pm
Central Christian
@
Gilchrist

1A-6 Big Sky League

5pm
Ione / Arlington
@
Bickleton

5pm
Sherman
@
Mitchell / Spray / Wheeler

Spray
5pm
Condon
@
Echo

1A-7 Old Oregon League

5pm
Griswold
@
Nixyaawii