Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

Canby Tournament

2pm
2
1
Barlow
@
Tigard

Canby Tournament
N
20-25, 25-20, 15-10

TBD
2
0
Newberg
@
Canby

Canby Tournament
25-15, 25-20
2:30pm
0
2
Churchill
@
Newberg

Canby Tournament
N
25-19, 25-23
8am
0
2
Ida B. Wells
@
Canby

Canby Tournament
25-19, 25-21
8am
1
2
Barlow
@
Canby

Canby Tournament
25-27, 25-17, 15-13
8am
2
0
Glencoe
@
David Douglas

Canby Tournament
N
25-20, 25-19
4pm
0
2
Glencoe
@
Newberg

Canby Tournament
N
25-23, 25-20

Central Catholic

2pm
0
2
Mountainside
@
Central Catholic

Central Catholic
25-19, 25-20
9:30am
1
2
Sheldon
@
Central Catholic

Central Catholic
25-14, 18-25, 15-11
5:45pm
2
0
West Linn
@
Central Catholic

Central Catholic
25-17, 25-18
8am
1
2
Summit
@
Mountainside

Central Catholic
N
21-25, 25-22, 15-13
8am
0
2
Nelson
@
Sprague

Central Catholic
N
25-21, 25-12
10:30am
0
2
Sunset
@
Central Catholic

Central Catholic
25-17, 25-9
8am
2
0
Clackamas
@
Sunset

Central Catholic
N
25-17, 25-17
8:45am
1
2
Clackamas
@
Sprague

Central Catholic
N
25-11, 18-25, 15-10
1:45pm
1
2
Sheldon
@
Sprague

Central Catholic
N
19-25, 25-21, 15-13
4:15pm
0
2
Sprague
@
Central Catholic

Central Catholic
25-15, 25-15
5:30pm
0
2
Sunset
@
Sprague

Central Catholic
N
27-25, 25-18
10:30am
1
2
West Albany
@
Sheldon

Central Catholic
N
28-26, 17-25, 15-12
12:15pm
2
1
Sunset
@
Sheldon

Central Catholic
N
25-17, 14-25, 15-9
4:30pm
1
2
Mountainside
@
Sheldon

Central Catholic
N
25-12, 19-25, 15-10
7pm
2
1
West Albany
@
West Linn

Central Catholic
N
25-20, 22-25, 15-11
Noon
0
2
Summit
@
West Linn

Central Catholic
N
25-4, 25-20
7pm
0
2
Nelson
@
West Linn

Central Catholic
N
25-12, 26-24
7pm
0
2
Clackamas
@
West Linn

Central Catholic
N
25-14, 25-13
1pm
0
2
Summit
@
West Albany

Central Catholic
N
25-22, 25-19
3:30pm
1
2
Summit
@
Nelson

Central Catholic
N
25-21, 23-25, 17-15
7pm
1
2
Summit
@
Clackamas

Central Catholic
N
17-25, 25-21, 15-6
2pm
2
0
West Albany
@
Sunset

Central Catholic
N
25-17, 25-23
6pm
1
2
Mountainside
@
Clackamas

Central Catholic
N
20-25, 25-20, 15-13
5pm
2
0
West Albany
@
Nelson

Central Catholic
N
25-15, 25-20
6:15pm
0
2
Mountainside
@
Nelson

Central Catholic
N
25-21, 25-20

Lakeridge Tournament


TBD
0
2
Southridge
@
West Salem

Lakeridge Tournament
N
25-6, 25-12
1:30pm
2
1
Grant
@
Lakeridge

Lakeridge Tournament
19-25, 25-21, 15-6
9am
1
2
St. Mary's Academy
@
Westview

Lakeridge Tournament
N
20-25, 27-26, 15-4
8am
0
2
Beaverton
@
Redmond

Lakeridge Tournament
N
25-13, 25-7
Noon
0
2
Beaverton
@
Grant

Lakeridge Tournament
N
7:30am
2
1
Liberty
@
Cleveland

Lakeridge Tournament
N
24-26, 25-24, 15-10

TBD
0
2
Liberty
@
South Salem

Lakeridge Tournament
N
25-10, 25-15
8am
0
2
St. Mary's Academy
@
South Salem

Lakeridge Tournament
N
25-15, 25-22
10:15am
0
2
Redmond
@
Lakeridge

Lakeridge Tournament
25-23, 25-20
1:45pm
2
0
Grant
@
Redmond

Lakeridge Tournament
N
25-23, 25-9
9am
1
2
Southridge
@
Cleveland

Lakeridge Tournament
N
22-25, 25-21, 21-19
11am
2
0
West Salem
@
Cleveland

Lakeridge Tournament
N
25-21, 25-16
3pm
0
2
Grant
@
Westview

Lakeridge Tournament
N
25-22, 25-18
2pm
2
1
South Salem
@
Westview

Lakeridge Tournament
N
25-22, 16-25, 15-8
2:30pm
0
2
Beaverton
@
Cleveland

Lakeridge Tournament
N
25-15, 25-21
8am
0
2
South Eugene
@
South Salem

Lakeridge Tournament
N
25-19, 25-18
4:30pm
2
1
South Eugene
@
Redmond

Lakeridge Tournament
N
25-18, 24-26, 16-14
11am
0
2
Liberty
@
West Salem

Lakeridge Tournament
N
25-10, 25-17
3pm
2
0
West Salem
@
Lakeridge

Lakeridge Tournament
25-14, 28-26
1:30pm
1
2
Beaverton
@
Lakeridge

Lakeridge Tournament
25-11, 23-25, 18-16
11:30am
2
0
Westview
@
South Eugene

Lakeridge Tournament
N
12:40pm
2
1
St. Mary's Academy
@
South Eugene

Lakeridge Tournament
N
14-25, 25-20, 15-4
4:20pm
0
2
Southridge
@
St. Mary's Academy

Lakeridge Tournament
N
25-10, 25-20

Rogue Valley Classic


TBD
2
0
Mountain View
@
Crater

Rogue Valley Classic
N
25-22, 25-18

TBD
2
0
Bend
@
Crook County

Rogue Valley Classic
N
25-19, 25-6
3pm
2
0
South Medford
@
North Medford

Rogue Valley Classic
25-17, 25-19

TBD
1
2
Mountain View
@
McNary

Rogue Valley Classic
N
7pm
2
0
Bend
@
South Medford

Rogue Valley Classic
N
25-23, 25-19
7pm
2
0
Bend
@
McNary

Rogue Valley Classic
N
25-11, 25-13
2pm
0
2
Grants Pass
@
Mazama

Rogue Valley Classic
N
28-26, 25-12

Sherwood Tournament

2:15pm
0
2
Reynolds
@
Sherwood

Sherwood Tournament
3pm
1
2
Central
@
Gresham

Sherwood Tournament
N
25-16, 19-25, 15-9
4pm
0
2
Century
@
Sherwood

Sherwood Tournament
3pm
2
0
Lake Oswego
@
McDaniel

Sherwood Tournament
N
25-15, 25-9
6pm
0
2
Lake Oswego
@
Sherwood

Sherwood Tournament
25-12, 25-15
2pm
2
0
Hillsboro
@
Benson

Sherwood Tournament
N
25-6, 25-15
2pm
0
2
St. Helens
@
McKay

Sherwood Tournament
N
25-16, 25-23
4pm
0
2
Hillsboro
@
McKay

Sherwood Tournament
N
25-22, 25-13
2:30pm
1
2
Hood River Valley
@
Century

Sherwood Tournament
N
25-15, 25-27, 25-17
4:30pm
1
2
Gresham
@
Lake Oswego

Sherwood Tournament
N
24-26, 25-17, 17-15

State Preview Tournament

7pm
1
2
Sprague
@
South Albany

State Preview Tournament
N
11-25, 25-23, 16-14

5A-2 Midwestern League

1:15pm
0
3
Willamette
@
North Bend

25-14, 25-19, 25-4

Non-League

3pm
C
X
L
Marshfield
@
North Bend

Broadcast Coverage
3:30pm
C
X
L
Willamette
@
Marshfield

N
North Bend High School

Canby Tournament

7:15am
2
0
North Salem
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Canby Tournament
N
25-10, 25-23

TBD
2
0
South Albany
@
North Salem

Canby Tournament
N
25-15, 25-19

Rogue Valley Classic

9am
L
I
V
E
Ashland
@
TBD

Rogue Valley Classic
N
North Medford High School
1pm
0
2
Eagle Point
@
Henley

Rogue Valley Classic
N
25-18, 25-17

Non-League

3pm
0
3
North Valley
@
Douglas

25-15, 25-22, 30-28

Rogue Valley Classic

3:30pm
0
2
Phoenix
@
Mazama

Rogue Valley Classic
N
25-15, 15-12
5pm
1
2
Shasta (CA)
@
Mazama

Rogue Valley Classic
N
19-25, 25-13, 15-7
3:30pm
2
0
Shasta High (CA)
@
Henley

Rogue Valley Classic
N
25-15, 25-16
7pm
1
2
Cascade Christian
@
Phoenix

Rogue Valley Classic
N
20-25, 25-22, 15-4

Sisters Tournament


TBD
1
2
Vale
@
Siuslaw

Sisters Tournament
N
25-16, 20-25, 15-9
2pm
2
0
Siuslaw
@
Marist Catholic

Sisters Tournament
N
25-23, 25-20
2pm
0
2
Cottage Grove
@
Sisters

Sisters Tournament
25-11, 25-15

TBD
2
0
Cascade
@
Sweet Home

Sisters Tournament
N
25-12, 26-24
6pm
0
2
Valley Catholic
@
Sisters

Sisters Tournament
25-19, 25-14
1pm
2
0
Valley Catholic
@
Stayton

Sisters Tournament
N
25-22, 25-19
3:30pm
2
1
Burns
@
Philomath

Sisters Tournament
N
25-22, 21-25, 15-7

TBD
2
0
Junction City
@
Madras

Sisters Tournament
N
25-18, 25-13
8am
C
X
L
La Grande
@
TBD

Sisters Tournament
Sisters HS
8am
0
2
Klamath Union
@
Tillamook

Sisters Tournament
N
25-17, 25-16
4:30pm
0
2
Burns
@
Sisters

Sisters Tournament
25-22, 25-16
4pm
1
2
Tillamook
@
Junction City

Sisters Tournament
N
25-27, 25-12, 15-2
4pm
1
2
Cascade
@
Valley Catholic

Sisters Tournament
N
10-25, 25-23, 15-11
3:30pm
2
0
Vale
@
Banks

Sisters Tournament
N
25-18, 26-24

Non-League

Noon
C
X
L
Pleasant Hill
@
Dayton

4pm
C
X
L
Rainier
@
Dayton

2pm
C
X
L
Pleasant Hill
@
Rainier

@ Dayton HS
3pm (MT)
1
3
Nyssa
@
McCall (ID)

25-18, 25-21, 24-26, 25-17

OES Invitational


TBD
C
X
L
Santiam Christian
@
Clatskanie

OES Invitational
N
OES
4pm
0
2
Riverdale
@
Blanchet Catholic

OES Invitational
N
25-19, 25-16
9am
0
2
Warrenton
@
Oregon Episcopal

OES Invitational
25-10, 25-16
8:30am
1
2
Sheridan
@
Oregon Episcopal

OES Invitational
25-20, 10-25, 16-14
9am
2
1
Sheridan
@
Blanchet Catholic

OES Invitational
N
25-17, 15-25, 15-13
4:30pm
2
0
Warrenton
@
Riverdale

OES Invitational
N
25-18, 25-3
4:30pm
0
2
Clatskanie
@
Warrenton

OES Invitational
N
25-20, 25-16

Riverside Tournament

2pm
0
3
Umatilla
@
Riverside

Riverside Tournament
25-21, 25-18, 25-22
10am
3
1
Sherman
@
Umatilla

Riverside Tournament
N
25-11, 21-25, 25-14, 25-12
11:30am
3
0
Echo
@
Umatilla

Riverside Tournament
N
25-8, 25-15, 25-9
10am
3
0
Echo
@
Riverside

Riverside Tournament
25-7, 25-14, 25-21

Rogue Valley Classic

8am
D
O
N
E
Cascade Christian
@
TBD

Rogue Valley Classic
N

SA Crusader Classic

2pm
2
0
Harrisburg
@
Central Linn

SA Crusader Classic
N

TBD
C
X
L
Westside Christian
@
TBD

SA Crusader Classic
N
Salem Academy

TBD
0
2
Creswell
@
Salem Academy

SA Crusader Classic
25-19, 25-17

TBD
0
2
Horizon Christian, Tualatin
@
Salem Academy

SA Crusader Classic
25-14, 25-23
1:30pm
0
2
Pleasant Hill
@
Yamhill-Carlton

SA Crusader Classic
N
25-14, 25-17
5pm
0
2
Harrisburg
@
Salem Academy

SA Crusader Classic
25-22, 25-18
3:30pm
0
2
Yamhill-Carlton
@
Harrisburg

SA Crusader Classic
N

TBD
0
2
Amity
@
Horizon Christian, Tualatin

SA Crusader Classic
N
25-19, 25-17

2A-1 Northwest League

2pm
0
3
Mannahouse Christian Acad.
@
Gaston

25-5, 25-11, 25-10

Non-League

Noon
C
X
L
Bonanza
@
Coquille

Eagle Volleyball Classic

9am
C
X
L
Regis
@
TBD

Eagle Volleyball Classic
N
East Linn
8am
0
2
Colton
@
Western Christian

Eagle Volleyball Classic
N
25-11, 25-16
9am
2
0
Delphian
@
East Linn Christian Acad.

Eagle Volleyball Classic
25-18, 25-21
Noon
0
2
Colton
@
Monroe

Eagle Volleyball Classic
N
25-13, 25-8
Noon
2
0
North Douglas
@
Western Christian

Eagle Volleyball Classic
N
25-22, 25-22
3pm
0
2
North Douglas
@
Monroe

Eagle Volleyball Classic
N
25-14, 25-13
3pm
2
0
Willamette Valley Christian
@
Delphian

Eagle Volleyball Classic
N
25-19, 25-20
2pm
0
2
Eddyville Charter
@
East Linn Christian Acad.

Eagle Volleyball Classic
25-23, 25-23

East/West Classic

11am
0
2
Crane
@
Culver

East/West Classic
N
25-15, 25-22
9:30am
2
0
St. Paul
@
Union

East/West Classic
N
25-15, 25-17
8am
2
0
Damascus Christian
@
Union

East/West Classic
N
25-21, 25-16
4:30pm
2
0
Grant Union
@
Wallowa

East/West Classic
N
25-14, 25-17
3:30pm
2
0
Culver
@
Wallowa

East/West Classic
N
25-12, 25-23
11am
1
2
Adrian
@
Union

East/West Classic
N
25-23, 20-25, 15-10
3:30pm
2
0
Joseph
@
Culver

East/West Classic
N
25-8, 25-14
2pm
0
2
Grant Union
@
Joseph

East/West Classic
N
26-24, 25-23
Noon
1
2
Grant Union
@
Adrian

East/West Classic
N
25-22, 21-25, 15-13

SA Crusader Classic

3pm
2
0
Faith Bible
@
Crosshill Christian

SA Crusader Classic
N
25-22, 26-24
4:30pm
2
0
Faith Bible
@
Jefferson

SA Crusader Classic
N
25-13, 25-20
5pm
2
1
Crosshill Christian
@
Jefferson

SA Crusader Classic
N
25-16, 16-25, 15-10

Non-League

6pm
0
3
Mapleton
@
Yoncalla

25-15, 25-14, 25-11
1pm
3
1
Prairie City / Burnt River
@
Elgin

14-25, 25-20, 25-18, 25-23
3pm
0
3
Cove
@
Condon

11am
3
0
Central Christian
@
Condon

1pm
0
3
Cove
@
Central Christian

N
25-10, 25-7, 25-19

Eagle Volleyball classic

1pm
2
0
Willamette Valley Christian
@
Eddyville Charter

Eagle Volleyball classic
N
25-15, 25-10

East/West Classic


TBD
C
X
L
Imbler
@
TBD

East/West Classic
N
Powder Valley HS
12:30pm
2
0
St. Paul
@
Powder Valley

East/West Classic
N
25-8, 25-18
9:30am
2
1
Damascus Christian
@
Powder Valley

East/West Classic
N
24-26, 25-19, 15-5
3:30pm
2
0
Crane
@
Wallowa

East/West Classic
N
25-18, 25-15
5pm
2
0
Adrian
@
Crane

East/West Classic
N
25-19, 25-13
12:30pm
2
0
Joseph
@
Crane

East/West Classic
N
25-22, 25-23
2pm
2
1
Damascus Christian
@
Powder Valley

East/West Classic
N
25-18, 21-25, 15-5

Griffin Classic

10am (MT)
0
2
Sun Valley (ID)
@
Jordan Valley

Griffin Classic
N
25-17, 25-8
11:30am (MT)
1
2
Idaho City (ID)
@
Jordan Valley

Griffin Classic
N
25-9, 21-25, 15-13

Riverside Tournament

2pm
0
3
Sherman
@
Echo

Riverside Tournament
N
25-19, 25-16, 25-17