Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HTT-PartnershipAdBanners_234x60_2021.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

McKay Tournament

3:30pm
1
2
Dallas
@
West Salem

McKay Tournament
N
25-16, 24-26, 15-6
6pm
0
2
Parkrose
@
Beaverton

McKay Tournament
N
3:30pm
0
2
Beaverton
@
Roseburg

McKay Tournament
N
25-16, 25-13
1:45pm
0
2
McKay
@
North Salem

McKay Tournament
N
29-27, 25-21

TBD
C
X
L
South Medford
@
McKay

McKay Tournament
N
McKay High School
1:45pm
2
0
Pendleton
@
Grants Pass

McKay Tournament
N
25-21, 25-17
5:30pm
1
2
Roseburg
@
North Medford

McKay Tournament
N
25-23, 19-25, 15-13
8am
2
0
McKay
@
McDaniel

McKay Tournament
N
25-21, 25-12
4:30pm
2
0
Grants Pass
@
McKay

McKay Tournament
N
26-24, 25-14
1:45pm
2
1
Cleveland
@
Aloha

McKay Tournament
N
23-25, 25-17, 15-12
2:45pm
0
2
Pendleton
@
Cleveland

McKay Tournament
N
25-22, 25-19
4:45pm
0
2
North Salem
@
Cleveland

McKay Tournament
N
28-24, 25-14
6:30pm
0
2
North Medford
@
West Salem

McKay Tournament
N
25-15, 25-20

Non-League

11am
0
3
Crook County
@
Sisters

26-24, 25-17, 25-17

McKay Tournament

2:30pm
2
0
Dallas
@
Parkrose

McKay Tournament
N
25-13, 25-12

Non-League

1:30pm
3
2
Harrisburg
@
Junction City

25-23, 26-28, 18-25, 25-14, 15-11
Noon
3
2
Junction City
@
Monroe

25-23, 14-25, 21-25, 25-15, 15-13

Basin Best

11:30am
2
0
Mazama
@
Henley

Basin Best
25-21, 25-22
10:30am
0
2
Bonanza
@
Klamath Union

Basin Best
N
12:30pm
0
2
Bonanza
@
Henley

Basin Best
25-23, 25-10
1pm
2
0
Mazama
@
Klamath Union

Basin Best
N
25-6, 25-15

La Pine Tournament

3:45pm
2
1
Trinity Lutheran
@
Sisters [JV]

La Pine Tournament
N

3A-1 Lewis & Clark League

1:30pm
0
3
Riverdale
@
Catlin Gabel

25-18, 25-10, 25-20

Non-League

3pm
3
0
Harrisburg
@
Monroe

25-14, 25-18, 25-17

Cat Clash Tournament


TBD
D
O
N
E
Irrigon
@
Stanfield

Cat Clash Tournament
3pm
0
2
Irrigon
@
Echo

Cat Clash Tournament
25-15, 25-18

Basin Best

9am
C
X
L
Lost River
@
TBD

Basin Best
N
Henley High School

Cat Clash Tournament

Noon
2
0
Union
@
Wallowa

Cat Clash Tournament
N
25-13, 25-13
8am
0
2
Echo
@
Union

Cat Clash Tournament
N
25-18, 25-16
10am
2
0
Union
@
Prescott (WA)

Cat Clash Tournament
N
25-14, 25-8
2pm
2
0
Union
@
Elgin

Cat Clash Tournament
N
25-11, 25-10
4pm
2
1
Union
@
Joseph

Cat Clash Tournament
N
25-19, 16-25, 15-6
5pm
1
2
Union
@
Stanfield

Cat Clash Tournament
26-24, 16-25, 22-20
2pm
0
2
Prescott (WA)
@
Stanfield

Cat Clash Tournament
25-9, 25-9
3:30pm
0
2
Echo
@
Stanfield

Cat Clash Tournament
25-19, 25-18

East vs. West Tournament

9am
3
0
Vernonia
@
Heppner

East vs. West Tournament
25-17, 25-23, 25-22

TBD
C
X
L
Weston-McEwen
@
Portland Christian

East vs. West Tournament
N
Heppner High School
Noon
3
0
Vernonia
@
Weston-McEwen

East vs. West Tournament
N
25-13, 25-16, 25-20

TBD
3
0
Grant Union
@
Weston-McEwen

East vs. West Tournament
N
25-13, 25-16, 25-20
3pm
3
1
Vernonia
@
Grant Union

East vs. West Tournament
N
26-24, 25-17, 16-25, 25-19
3:30pm
3
2
Weston-McEwen
@
Heppner

East vs. West Tournament
20-25, 25-13, 24-26, 25-20, 15-5
1:30pm
3
0
Grant Union
@
Heppner

East vs. West Tournament
25-19, 25-19, 25-8

Prairie City Tournament

1pm
0
2
Enterprise
@
Adrian

Prairie City Tournament
N
25-20, 25-17
7pm
1
2
Mitchell / Spray / Wheeler
@
Enterprise

Prairie City Tournament
N
25-20, 21-25, 15-6
7pm
1
2
Ione / Arlington
@
Enterprise

Prairie City Tournament
N
22-25, 25-20, 15-8

Reedsport Tournament

4pm
2
3
Glide
@
Oakridge

Reedsport Tournament
N
11-25, 25-18, 25-23, 19-25, 18-16
11am
0
2
Oakland
@
Reedsport

Reedsport Tournament
25-16, 25-5
11:30am
2
0
Coquille
@
Oakridge

Reedsport Tournament
N
25-15, 25-18
10am
1
3
Lowell
@
Reedsport

Reedsport Tournament
25-16, 23-25, 25-17, 25-21
2:30pm
0
2
Coquille
@
Lowell

Reedsport Tournament
N
25-15, 25-22
10am
1
2
Glide
@
Reedsport

Reedsport Tournament
5:30pm
0
2
Oakland
@
Coquille

Reedsport Tournament
N
25-14, 25-12

1A-7 Old Oregon League

1pm
3
0
Powder Valley
@
Griswold

25-6, 25-8, 25-9
10am
3
0
Powder Valley
@
Nixyaawii

25-12, 25-5, 25-9

Non-League

Noon
C
X
L
Crane
@
Sherman

Noon
0
3
Crane
@
South Wasco County

27-25, 25-20, 26-24

Basin Best

8am
C
X
L
TBD
@
Chiloquin

Basin Best
N
Henley High School

Cat Clash Tournament


TBD
2
0
Joseph
@
Elgin

Cat Clash Tournament
N
25-6, 25-9
9am
0
2
Wallowa
@
Joseph

Cat Clash Tournament
N
25-18, 25-13

La Pine Tournament

9am
0
2
North Lake
@
Trinity Lutheran

La Pine Tournament
N
27-25, 25-13

Prairie City Tournament

2:30pm
2
0
Adrian
@
Prairie City / Burnt River

Prairie City Tournament
25-20, 25-22
1pm
0
2
Ione / Arlington
@
Prairie City / Burnt River

Prairie City Tournament
25-9, 25-14