Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
Season 2 Schedules by Sport
Football | Volleyball Soccer: Boys | Girls Cross Country: Boys | Girls
Season 2 Plan Books
Football | Volleyball | Soccer | Cross Country

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
Jesuit
@
Aloha

6:45pm
Mountainside
@
Beaverton

6:45pm
Southridge
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

7pm
McMinnville
@
Century

7pm
Liberty
@
Glencoe

7pm
Forest Grove
@
Newberg

6A-5 Three Rivers League

7pm
Lake Oswego
@
West Linn

7:30pm
Tigard
@
St. Mary's Academy

Broadcast Coverage
7pm
Canby
@
Lakeridge

7pm
Tualatin
@
Oregon City

6A-6 Mountain Valley Conference

7:45pm
Mountain View
@
Summit

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
North Medford
@
South Medford

Non-League

6pm
North Eugene
@
Sheldon

7:15pm
West Salem
@
South Albany

6:45pm
C
X
L
North Bend
@
Roseburg

6pm
Springfield
@
South Eugene

Broadcast Coverage
7pm
Grants Pass
@
Ashland

5A-2 Midwestern League

7pm
Eagle Point
@
Crater

6pm
Churchill
@
Willamette

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Pendleton
@
Hood River Valley


TBD
Crook County
@
The Dalles

4A-1 Cowapa League

5:30pm
Seaside
@
Astoria

5:30pm
Tillamook
@
Banks

Broadcast Coverage

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Estacada
@
Molalla

6pm
North Marion
@
Madras

6pm
Corbett
@
Gladstone

Broadcast Coverage

4A-4 Sky Em League

6:45pm
Siuslaw
@
Cottage Grove

6:45pm
Elmira
@
Marist Catholic

6:45pm
Junction City
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Mazama
@
Klamath Union

6:30pm
North Valley
@
Henley

6:30pm
Hidden Valley
@
Phoenix

Broadcast Coverage

Non-League

6pm (MT)
Vale
@
Ontario

6pm
Nyssa
@
La Grande

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
Yamhill-Carlton
@
Amity

6:30pm
Scio
@
Blanchet Catholic

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
Warrenton
@
Rainier

7pm
Willamina
@
Clatskanie

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Creswell
@
La Pine

6pm
Santiam Christian
@
Harrisburg

Broadcast Coverage

3A-5 Far West League

6pm
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

6pm
St. Mary's, Medford
@
Cascade Christian

Broadcast Coverage
6pm
Douglas
@
South Umpqua

Non-League

5pm
Irrigon
@
Weston-McEwen

Broadcast Coverage
5pm
Pilot Rock
@
Riverside

Broadcast Coverage

2A-1 Northwest League

6:30pm
Portland Christian
@
Faith Bible

Forrest Hills Luthern
6:30pm
Knappa
@
Neah-Kah-Nie

6:30pm
Nestucca
@
Vernonia

6:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Columbia Christian

2A-2 Tri-River Conference

6pm
Salem Academy
@
Western Christian

5pm
Culver
@
Sheridan

6pm
Gervais
@
Santiam

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakland
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Monroe
@
Central Linn

6pm
Lowell
@
Regis

6pm
Oakridge
@
Jefferson

2A-4 Sunset Conference

7pm
C
X
L
Reedsport
@
Myrtle Point

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Illinois Valley
@
Glide

5:15pm
Rogue River
@
Bonanza

5:15pm
Lakeview
@
Lost River

2A-6 Blue Mountain Conference

5pm
Stanfield
@
Heppner

Non-League

6:30pm
Colton
@
Gaston

4pm
Dayville / Monument
@
Grant Union [JV]

5pm
Wallowa
@
Enterprise

4pm
Dayville / Monument [JV2]
@
Grant Union

Broadcast Coverage

1A-1 The Valley 10 League

6pm
North Clackamas Christian
@
Southwest Christian

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Valor Christian

6pm
Damascus Christian
@
Country Christian

1A-2 Casco League

6pm
C.S. Lewis Academy
@
Crosshill Christian

6pm
Falls City
@
Willamette Valley Christian

6pm
Perrydale
@
Livingstone Adventist Acad.

6pm
Jewell
@
St. Paul

1A-3 Mountain West League

6pm
Siletz Valley
@
Crow

6pm
Mapleton
@
Triangle Lake

6pm
Eddyville Charter
@
Mohawk

1A-4 Skyline League

6pm
Yoncalla
@
Elkton

Broadcast Coverage
6pm
Umpqua Valley Christian
@
North Douglas

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
North Lake / Paisley
@
Gilchrist

6:30pm
Central Christian
@
Trinity Lutheran

1A-6 Big Sky League

5pm
Sherman
@
Bickleton

5pm
Condon
@
Ione / Arlington

5pm
South Wasco County
@
Dufur

5pm
Lyle / Wishram
@
Glenwood / Klickitat

1A-7 Old Oregon League

6pm
C
X
L
Elgin
@
Cove

6:30pm
Imbler
@
Joseph

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
Harper Charter
@
Adrian

Non-League

5pm
Nixyaawii
@
Griswold