Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
TTT-Web-Ad-22-23-234x60.png Ad
Spring Sports Schedules
Golf: Girls - Boys | Tennis: Girls - Boys | Track: Girls - Boys | Baseball | Softball
Coaches Polls
View on OSAAtoday!
NFHS Network_BBB_22-23_160x600.png Ad

2023 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-7 Southwest Conference

4:30pm
0
7
Grants Pass
@
South Medford

4:30pm
0
10
Willamette
@
Sheldon

5 innings

Non-League

4:30pm
0
10
McDaniel
@
Putnam

4:30pm
0
5
Central Catholic
@
North Medford

Lithia Driveway Field 7
4:30pm
6
7
Newberg
@
Gresham

9 innings
5pm
3
6
West Salem
@
Mountainside

3:45pm
15
0
South Salem
@
Franklin

Delta Park
5pm
2
3
Dallas / Perrydale
@
McNary

5pm
9
7
McMinnville
@
Canby

Baker Field
5pm
11
10
Century
@
Hillsboro

Hillsboro Stadium West #7 8 innings
5pm
17
10
Lincoln
@
Clackamas

5pm
5
4
Centennial
@
Nelson

4pm
10
8
Liberty
@
Central

4:30pm
20
2
Sunset
@
Roosevelt

6pm
2
13
Jesuit
@
Oregon City

5 inn.
4:30pm
0
3
Ida B. Wells
@
Redmond

4:30pm
25
27
Parkrose
@
Grant

4:30pm
4
3
Southridge
@
Reynolds

Non-League

4pm
14
11
Madras
@
Caldera

4:30pm
0
5
Stayton
@
Lebanon

4:30pm
0
17
North Valley
@
Eagle Point

3
4:30pm
13
0
West Albany
@
Churchill

4pm
30
9
Cottage Grove
@
Springfield

Maple Elementary School- Springfield 5 innings
4:30pm
1
11
Crook County
@
Ridgeview

5 innings
5pm
0
15
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Astoria

CMH Field Astoria 4 inns.
5pm
12
6
Yreka (CA)
@
Ashland

North Mountain Park

Non-League

5pm
7
17
Sweet Home
@
Marist Catholic

6 inn.
4pm
2
16
Brookings-Harbor
@
North Bend

5
4:30pm
12
1
The Dalles
@
Philomath / Alsea

4pm
5
15
Sutherlin
@
Marshfield

4:30pm
5
18
Seaside
@
Banks

4pm
1
11
Warrenton
@
Tillamook

5 inn.
4:30pm
6
9
Phoenix
@
Rogue River

5pm
20
14
Pendleton
@
Hermiston (WA)

4pm
10
0
Mazama
@
Junction City / Triangle Lake

4pm
C
X
L
La Grande
@
Grant Union / Prairie City

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
4
14
Siuslaw
@
Creswell

6 inn
4:30pm
13
5
Pleasant Hill
@
Harrisburg

Non-League

4:30pm
4
7
Santiam Christian
@
Monroe

3pm
0
15
Umatilla
@
Heppner / Ione / Condon

3
5pm
3
18
Umatilla
@
Heppner / Ione / Condon

4
4:30pm
4
8
Willamina
@
Dayton

4:30pm
11
0
Yamhill-Carlton
@
Kennedy

5 inn
1pm
8
5
Enterprise / Joseph / Wallowa
@
Echo / Stanfield

3pm
10
0
Enterprise / Joseph / Wallowa
@
Echo / Stanfield

4pm
18
6
Columbia (White Salmon) (WA)
@
Riverside

4:30pm
2
3
Corbett
@
Scio

5pm (MT)
12
10
Vale
@
Parma (ID)

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
14
0
Blanchet Catholic
@
Gervais

4:30pm
0
1
F
Western Christian
@
Monroe

Forfeit
4:30pm
7
8
Santiam
@
Regis

8 innings
4:30pm
2
12
Salem Academy / Willamette Valley Christian
@
Culver

5 inn.

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
18
2
Oakridge
@
Umpqua Valley Christian

4 inning

Non-League

4pm
2
19
Colton
@
Nestucca

3
4pm
5
15
Naselle (WA)
@
Knappa

6 inn.
4:30pm
22
11
Vernonia
@
St. Paul

4pm
2
28
Gold Beach
@
Del Norte High School (CA) (CA) (CA) (CA)

4:30pm
3
9
Myrtle Point / Powers
@
Illinois Valley