Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Gametime-Hydration234x60.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 4 Schedules by Sport
Basketball:Girls | Boys Swimming: Girls | Boys | Wrestling
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page
SnapMS_OSAA_160x600.jpg Ad

2021 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6pm
0
11
Cleveland
@
Roosevelt

4pm
25
3
Wilson
@
Benson

4pm
1
9
Madison
@
Franklin

Erv Lind Stadium

6A-2 Metro League

5pm
4
11
Aloha
@
Westview

Non-League

4:30pm
2
21
Mountain View
@
Ridgeview

5 innings
4:30pm
2
14
Redmond
@
Bend

5 innings
5pm
7
0
North Medford
@
Eagle Point

Eagle Point/Single - Senior Night
4:30pm
1
3
Central Catholic [JV]
@
Portland Adventist Acad.

5pm
3
4
Sprague
@
South Albany

5pm
1
16
Estacada
@
Reynolds

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
10
7
Scappoose
@
Parkrose

5pm
2
6
St. Helens
@
Hillsboro

6:30pm
0
2
La Salle Prep
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

5pm
7
4
Crater
@
Ashland

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
2
7
The Dalles / Dufur / Sherman / South Wasco County
@
Hood River Valley

Hood River - Westside Elementary
4:30pm
0
15
Crook County
@
Pendleton

4 innings

4A-1 Cowapa League

4:30pm
7
12
Tillamook
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
5pm
12
5
Astoria
@
Valley Catholic

4A-4 Sky Em League

5pm
19
0
Marist Catholic
@
Siuslaw

5pm
23
11
Elmira
@
Junction City

6 innings
5pm
18
1
Marshfield
@
Cottage Grove

4 innings

4A-5 Skyline Conference

5pm
0
12
Mazama
@
Henley

5 inn.

4A-6 Greater Oregon League

5pm (MT)
14
4
La Grande
@
Ontario

3pm (MT)
13
2
La Grande
@
Ontario

Non-League

5pm (MT)
1
17
Baker / Powder Valley [JV]
@
Vale

5 innings
4:30pm
3
13
North Valley
@
Rogue River

4:30pm
3
14
Molalla [JV]
@
St. Paul

5 innings

3A-2 PacWest Conference

4:30pm
13
2
Yamhill-Carlton
@
Amity

4:30pm
14
8
Scio
@
Blanchet Catholic

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
16
11
Creswell
@
La Pine

4:30pm
5
6
Pleasant Hill
@
Santiam Christian

3A-5 Far West League

4pm
13
3
Cascade Christian
@
South Umpqua

4pm
16
6
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

6 inn.

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
0
10
Warrenton
@
Rainier

5 inn
4:30pm
6
2
Clatskanie
@
Willamina

3A-SD2 Special District 2

5pm
2
9
Nyssa
@
Burns

Non-League

4:30pm
8
9
Dayton
@
Harrisburg / Mohawk

Senior Recognition Day
4pm
6
8
Enterprise / Wallowa / Joseph
@
Union / Cove

4pm
16
10
Riverside
@
Umatilla

6pm
11
7
Enterprise / Wallowa / Joseph
@
Union / Cove

4:30pm
11
1
Taft
@
Monroe

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
3
4
Knappa
@
Vernonia

4:30pm
10
11
Portland Christian
@
Gaston

4:30pm
10
0
Nestucca
@
Neah-Kah-Nie

6 inn

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
15
2
Western Christian
@
Gervais

5 inn
4:30pm
4
14
Sheridan
@
Colton

5 innings
4:30pm
8
0
Kennedy
@
Santiam

7 inn
4:30pm
C
X
L
Jefferson
@
Salem Academy

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
0
15
Elkton
@
North Douglas

3 inn.

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
0
7
Waldport
@
Reedsport

4pm
9
11
Myrtle Point / Powers
@
Coquille

2:30pm
16
4
Bandon
@
Gold Beach

2A/1A-SD5 Special District 5

5pm
17
1
Lakeview
@
Chiloquin

5 inn

2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
9
0
Echo / Stanfield
@
Heppner / Ione

Non-League

4pm
C
X
L
Culver
@
St. Paul

4:30pm
16
12
Bonanza [JV]
@
Lost River