Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2021 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
6
0
Roosevelt
@
Madison

Erv Lind Stadium
4pm
10
7
Lincoln
@
Wilson

(Council Crest Cup Game)
4pm
15
0
Franklin
@
Benson

4pm
1
12
Grant
@
Cleveland

Woodstock Park 5 innings

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
20
6
Mountain View
@
Summit

Non-League

5pm
0
10
Eagle Point
@
Grants Pass

Single 6 innings
5pm
4
0
Roseburg
@
Crater

5pm
6
12
South Medford
@
Ashland

5A-1 Northwest Oregon Conference

4pm
C
X
L
Parkrose
@
La Salle Prep

4:30pm
0
14
Hillsboro
@
Putnam

6:30pm
3
6
St. Helens
@
Wilsonville

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
7
0
Pendleton
@
Ridgeview

4:30pm
17
4
Hood River Valley
@
Redmond

4:30pm
8
10
The Dalles / Dufur / Sherman / South Wasco County
@
Crook County

Non-League

4pm
2
6
Corbett
@
La Salle Prep

4A-4 Sky Em League

5pm
2
12
Siuslaw
@
Elmira

5 innings
5pm
0
15
Cottage Grove
@
Marist Catholic

3 inn.
5pm
5
9
Junction City
@
Marshfield

4A-6 Greater Oregon League

5pm
11
1
Ontario
@
Baker / Powder Valley

6 inn
3pm
16
0
Ontario
@
Baker / Powder Valley

3 inn

Non-League

5pm
9
5
McLoughlin
@
Weston-McEwen

5pm (MT)
3
1
La Grande [JV]
@
Nyssa

3A-2 PacWest Conference

4:30pm
6
7
Dayton
@
Amity

4:30pm
0
10
Blanchet Catholic
@
Yamhill-Carlton

5 innings

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
12
2
Santiam Christian
@
Creswell

4:30pm
3
4
Harrisburg / Mohawk
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

4pm
15
0
Cascade Christian
@
Douglas

4 Innings
4pm
10
2
South Umpqua
@
Sutherlin

3A-SD1 Special District 1

4pm
15
9
Taft
@
Warrenton

4:30pm
5
6
Rainier
@
Clatskanie

3A-SD2 Special District 2

5pm
4
8
Vale
@
Burns

Non-League

3pm
17
7
Enterprise / Wallowa / Joseph
@
Heppner / Ione

5pm
16
0
Enterprise / Wallowa / Joseph
@
Heppner / Ione

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
6
7
Knappa
@
Nestucca

8 inn.
4:30pm
8
20
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

4:30pm
13
0
Gaston
@
Vernonia

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
0
15
Jefferson
@
Western Christian

3 inn
4:30pm
3
7
Regis
@
Sheridan

4pm
C
X
L
Culver
@
Santiam

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
15
3
Monroe
@
Elkton

4:30pm
18
1
Glide
@
Oakland

5 inning
4:30pm
0
15
Lowell
@
North Douglas

3 inn.
4:30pm
19
1
Days Creek
@
Yoncalla

4:30pm
3
19
Glendale
@
Riddle

4 innings

2A/1A-SD4 Special District 4

2:30pm
23
0
Bandon
@
Myrtle Point / Powers

4:30pm
0
15
Waldport
@
Toledo

2A/1A-SD5 Special District 5

3:30pm
12
28
Lost River
@
Chiloquin

5 inn

2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
3
11
Pilot Rock / Nixyaawii
@
Echo / Stanfield

Non-League

4:30pm
16
12
Gervais
@
St. Paul

4:30pm
4
8
Perrydale
@
Central Linn