Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 4 Schedules by Sport
Basketball:Girls | Boys Swimming: Girls | Boys | Wrestling
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page
Toyota-AOTW160x600.jpg Ad

2021 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
5
0
Franklin
@
Roosevelt

4pm
1
16
Wilson
@
Cleveland

3 innings
4pm
15
0
Lincoln
@
Benson

Buckman Field 3 inn
4pm
14
24
Grant
@
Madison

Irv Lind Stadium

Non-League

5pm
2
13
Eagle Point
@
Grants Pass

Single 5 innings
4:30pm
12
2
Crook County
@
Mountain View

5pm
5
9
Dallas / Falls City
@
West Salem

4:30pm
9
4
Summit
@
Redmond

7
5pm
2
5
Ashland
@
South Medford

3pm
7
5
Dallas / Falls City
@
West Salem

9 innings

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
12
4
Putnam
@
Parkrose

5pm
11
0
Hillsboro
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts [JV]

Milwaukie HS-Lake Rd. Fields
5pm
14
3
La Salle Prep
@
St. Helens

6:30pm
0
12
Scappoose
@
Wilsonville

5 innings

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
1
15
The Dalles / Dufur / Sherman / South Wasco County
@
Pendleton

5
4:30pm
6
12
Ridgeview
@
Hood River Valley

Non-League

5pm
2
5
Crater
@
Henley

4A-1 Cowapa League

5pm
4
8
Seaside
@
Astoria

CMH Field Astoria
5pm
0
6
Tillamook
@
Banks

4A-4 Sky Em League

5pm
6
5
Junction City
@
Siuslaw

5pm
8
6
Elmira
@
Cottage Grove

5pm
0
12
Marshfield
@
Marist Catholic

5 inn.

Non-League

5pm
8
9
Nyssa
@
Baker / Powder Valley

5pm (MT)
8
3
Ontario
@
Vale

5pm
15
5
Henley [JV]
@
Bonanza

4pm
6
1
Burns
@
La Grande [JV]

5pm
17
2
Stayton
@
Valley Catholic

3A-2 PacWest Conference

4:30pm
14
5
Blanchet Catholic
@
Amity

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
0
17
La Pine
@
Santiam Christian

5 inn
4:30pm
2
9
Creswell
@
Harrisburg / Mohawk

3A-5 Far West League

4pm
18
10
Sutherlin
@
Douglas

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
4
20
Willamina
@
Rainier

Non-League

2pm
C
X
L
Riverside
@
Irrigon

4pm
C
X
L
Riverside
@
Irrigon

1pm
3
8
Enterprise / Wallowa / Joseph
@
Grant Union / Prairie City

3pm
12
10
Enterprise / Wallowa / Joseph
@
Grant Union / Prairie City

4pm
15
0
Echo / Stanfield
@
Umatilla

3 inn.
4:30pm
5
9
Warrenton
@
Portland Adventist Acad.

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
3
1
Knappa
@
Portland Christian

4:30pm
4
2
Vernonia
@
Nestucca

4:30pm
12
10
Neah-Kah-Nie
@
Gaston

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
17
0
Oakridge
@
Lowell

4th inn
4:30pm
7
6
North Douglas
@
Monroe

4:30pm
6
16
Riddle
@
Glide

4:30pm
5
19
Glendale
@
Days Creek

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
7
12
Reedsport
@
Waldport

4:30pm
17
6
Coquille
@
Myrtle Point / Powers

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
18
0
Lakeview
@
Lost River

Non-League

4:30pm
5
9
Perrydale
@
Gervais

3pm
4
15
Toledo
@
Kennedy

6 inn.