Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Ad Name 1715210810 Ad
OSC_Web-Ads_728x90 Ad
ODNC_160x600 web V2 Ad

2024 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Lincoln
@
Cleveland

7pm
Grant
@
Roosevelt

7pm
Franklin
@
Ida B. Wells

6A-6 Central Valley Conference

7pm
North Salem
@
McNary

Broadcast Coverage
7:15pm
Sprague
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

6:30pm
North Medford
@
Sheldon

6pm
Willamette
@
Grants Pass

6:30pm
Roseburg
@
South Eugene

Non-League

7pm
Sherwood
@
Tigard

7:30pm
Churchill
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7:15pm
Nelson
@
Forest Grove


TBD
Crater
@
South Medford

7pm
Tualatin
@
Newberg

7:30pm
Barlow
@
Lake Oswego

6:30pm
West Linn
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field
7pm
Sunset
@
Century

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:30pm
Canby
@
Centennial

7pm
Hood River Valley
@
Wilsonville

7pm
Hillsboro
@
La Salle Prep

4:30pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Parkrose

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Lebanon
@
McKay

7pm
Central
@
South Albany

6:30pm
Corvallis
@
Woodburn

7:15pm
Dallas / Perrydale
@
Silverton

McGinnis Field

5A-4 Intermountain Conference

6pm
Ridgeview
@
Summit

4A-1 Cowapa League

6:30pm
St. Helens
@
Scappoose

7pm
Astoria
@
Tillamook

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Molalla
@
Madras

4:30pm
Estacada
@
Crook County

6pm
The Dalles
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

4pm
Stayton
@
Philomath

6pm
Sweet Home
@
Newport

Broadcast Coverage

4A-4 Sky Em League

7pm
Cottage Grove
@
Marist Catholic

7pm
Marshfield
@
North Bend

Broadcast Coverage

4A-6 Greater Oregon League


TBD
Pendleton / Weston-McEwen
@
Ontario

5:30pm
La Grande
@
Baker / Powder Valley

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

5pm
Oregon Episcopal
@
Trout Lake / Glenwood

6:30pm
Corbett
@
Banks

Kelly Field
4:30pm
Riverdale
@
Catlin Gabel

5:30pm
Portland Christian
@
Valley Catholic

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:15pm
Sheridan / Willamina
@
Gervais / Kennedy

4:15pm
Amity
@
Western Christian

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Central Linn
@
Sisters

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Coquille / Myrtle Point
@
Illinois Valley

4pm
Cascade Christian
@
Lakeview

4pm
Brookings-Harbor
@
Lost River

4pm
Douglas
@
Glide

4pm
South Umpqua
@
Rogue River

Beck Field 300 Berglund St, Rogue River, OR 97537

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4pm
Nyssa
@
Grant Union

3pm
Four Rivers
@
McLoughlin

Non-League


TBD
Yamhill-Carlton
@
Westside Christian

6:30pm
Sutherlin
@
North Valley