Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
KeepORGreen_234x60 Ad
NSP Ad
Ad Name OnPoint_Membership_160x600 Ad

2024 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-7 Southwest Conference

6pm
South Medford
@
North Medford

NMHS Bowerman Field
6pm
Grants Pass
@
Roseburg

6:30pm
Sheldon
@
Willamette

Non-League

7pm
Cleveland
@
Lakeridge

7pm
Tigard
@
Franklin

7pm
Liberty
@
South Albany

7pm
McNary
@
Tualatin

7pm
Camas (WA)
@
Lincoln

7pm
Forest Grove
@
West Salem

Broadcast Coverage
7pm
Reynolds
@
Central

7pm
St. Mary's Academy
@
Newberg

7pm
McMinnville
@
McDaniel

7:15pm
David Douglas
@
Silverton

McGinnis Field
7pm
South Eugene
@
West Linn

5pm
Oregon City
@
Canby


TBD
Lake Oswego
@
Grant

TBD
7pm
Barlow
@
Roosevelt

7pm
Lebanon
@
Clackamas

7pm
McKay
@
Ida B. Wells

6:30pm
Sherwood
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field
7:15pm
West Albany
@
South Salem

Non-League

7pm
North Eugene / Triangle Lake
@
La Salle Prep

6pm
Woodburn
@
Springfield / Mohawk

6:30pm
Eagle Point
@
Henley

4A-1 Cowapa League

4pm
Rainier / Clatskanie
@
Astoria

HAL SNOW FIELD - Warrenton

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Estacada
@
Molalla

6pm
Gladstone
@
Madras

4:30pm
The Dalles
@
Crook County

4A-6 Greater Oregon League

4pm
Ontario
@
La Grande

4pm
Baker / Powder Valley
@
Pendleton / Weston-McEwen

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6pm
Banks
@
Catlin Gabel

5:30pm
Oregon Episcopal
@
Portland Christian

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4pm
Sheridan / Willamina
@
Taft

6:30pm
Western Christian
@
Dayton

4:15pm
Blanchet Catholic
@
Yamhill-Carlton

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

6pm
Central Linn
@
Santiam Christian

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Coquille / Myrtle Point
@
Douglas

4pm
Cascade Christian
@
Glide

4pm
Brookings-Harbor
@
Illinois Valley

4pm
Sutherlin
@
Lakeview

6:30pm
St. Mary's, Medford
@
North Valley

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4pm
Umatilla
@
Grant Union

5pm (MT)
Riverside
@
Four Rivers

Non-League

4:15pm
Amity
@
TBD