Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSC_WIT_Win-Dream-Lawn_Web-Ads_234x60ffff Ad
OSC_WIT_Win-Dream-Lawn_Web-Ads_728x90fff Ad
Recruit Officials Ad

2023 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-3 Pacific Conference

7pm
0
4
Century
@
McMinnville

7pm
3
0
Glencoe
@
Liberty

7pm
4
0
Forest Grove
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
0
8
Reynolds
@
Nelson

7pm
2
3
Gresham
@
Clackamas

6:30pm
1
2
David Douglas
@
Barlow

6:30pm
0
3
Sandy
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field

6A-5 Three Rivers League

7pm
0
2
Oregon City
@
Tigard

7pm
1
0
Lakeridge
@
Tualatin

7:30pm
1
0
West Linn
@
Lake Oswego

6A-6 Central Valley Conference

7:15pm
1
0
West Salem
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

6pm
1
5
Roseburg
@
Grants Pass

6pm
3
2
South Medford
@
North Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
1
0
F
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

Forfeit
4pm
0
1
Hood River Valley
@
Parkrose

7pm
0
2
Canby
@
La Salle Prep

7pm
1
6
Hillsboro
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

4:30pm
2
1
Crater
@
Eagle Point

7:30pm
2
1
North Eugene / Triangle Lake
@
Thurston

Hamlin Middle School
6pm
2
2
Springfield / Mohawk
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
0
3
South Albany
@
West Albany

6pm
2
0
McKay
@
Lebanon

5pm
3
1
Corvallis
@
Silverton

7pm
3
0
Crescent Valley
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

6pm
0
2
Mountain View
@
Summit

4:30pm
2
0
Caldera
@
Redmond / Culver

4A-1 Cowapa League

7:15pm
1
1
St. Helens
@
Astoria

CMH Field
7:15pm
1
0
Seaside
@
Tillamook

4:15pm
8
0
Scappoose
@
Rainier / Clatskanie

Rainier High School

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
0
4
Estacada
@
Molalla

6pm
1
2
Crook County
@
Gladstone

Senior Recognition Night
6pm
0
1
Madras
@
The Dalles

Sid White Field (Wahtonka Campus)

4A-3 Oregon West Conference

6:30pm
8
1
Newport
@
Sweet Home

3:30pm
2
6
North Marion
@
Philomath

6pm
2
0
Cascade
@
Stayton

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4pm
8
2
Oregon Episcopal
@
Westside Christian

Senior Night
6:30pm
3
1
Catlin Gabel
@
Banks

Kelly Field

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4pm
0
2
Western Christian
@
Yamhill-Carlton

@ 275 N Maple in Yamhill
5pm
1
2
Dayton
@
Gervais / Kennedy

4:15pm
9
1
Amity
@
Taft

4:15pm
0
0
Salem Academy
@
Blanchet Catholic

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4pm
0
2
Siuslaw
@
Santiam Christian

Senior Night
4:30pm
1
1
Pleasant Hill
@
Central Linn / East Linn Christian

Central Linn Elementary School
3pm
8
0
Sisters
@
La Pine

Senior Recognition Night
4:30pm
1
5
Elmira
@
Creswell

Creswell High School

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
1
2
Douglas
@
Coquille / Myrtle Point

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4pm
1
0
Grant Union
@
Irrigon

4pm
3
0
Four Rivers
@
Umatilla

4pm
0
3
Echo / Stanfield
@
McLoughlin