Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Ad Name 1715210810 Ad
OSAA_Partnership_Web_728x90.png Ad
OSC_WIT_Win-Dream-Lawn_Web-Ads_160x600ffff Ad

2023 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-6 Central Valley Conference

7:15pm
3
1
Sprague
@
South Salem

7pm
4
2
West Salem
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

6pm
1
2
Willamette
@
North Medford

6pm
1
1
South Eugene
@
South Medford

Non-League

7pm
1
0
Grants Pass
@
Crater

7pm
8
0
Lincoln
@
Glencoe

Hare Field - Turf
6pm
1
2
David Douglas
@
North Eugene / Triangle Lake

7pm
0
2
Ida B. Wells
@
Tigard

6pm
2
1
Lakeridge
@
Barlow

7pm
0
0
Nelson
@
Southridge

7pm
0
3
Clackamas
@
Franklin

7pm
0
0
St. Mary's Academy
@
Forest Grove

4:15pm
0
2
Lake Oswego
@
Grant

Delta Park/Strasser Field
7:30pm
0
2
Roosevelt
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium
7pm
2
1
Cleveland
@
West Linn

5A-1 Northwest Oregon Conference

6pm
2
2
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Centennial

7pm
1
4
Hood River Valley
@
Canby

7pm
1
1
Putnam
@
La Salle Prep

7pm
0
8
Parkrose
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:15pm
0
4
Woodburn
@
Silverton

7pm
0
8
South Albany
@
Crescent Valley

7pm
0
4
McKay
@
Corvallis

7pm
1
2
Lebanon
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

5pm
2
0
Mountain View
@
Bend

15th St. Field 225 SE 15th St, Bend, OR 97702
4:30pm
4
0
Summit
@
Redmond / Culver

Non-League

6pm
3
3
Churchill
@
Springfield / Mohawk

Hamlin Sports Complex

4A-1 Cowapa League

7:15pm
4
0
St. Helens
@
Tillamook

7:15pm
7
1
Scappoose
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
4:15pm
7
1
Astoria
@
Rainier / Clatskanie

Rainier High School

4A-3 Oregon West Conference

6pm
8
0
Cascade
@
Sweet Home

6:30pm
8
0
North Marion
@
Stayton

4pm
1
4
Newport
@
Philomath

4A-6 Greater Oregon League

5:30pm (MT)
1
0
La Grande
@
Ontario

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

7:15pm
0
3
Oregon Episcopal
@
Valley Catholic

4:30pm
0
8
Corbett
@
Catlin Gabel

6:30pm
8
0
Westside Christian
@
De La Salle North Catholic

Delta Park/Strasser Field

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:15pm
0
5
Dayton
@
Western Christian

6:30pm
0
2
Gervais / Kennedy
@
Salem Academy

4:15pm
6
2
Taft
@
Sheridan / Willamina

4:15pm
4
0
Yamhill-Carlton
@
Blanchet Catholic

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

6pm
3
1
Creswell
@
Santiam Christian

4:30pm
0
2
Elmira
@
Pleasant Hill

4:30pm
1
2
Sisters
@
Central Linn / East Linn Christian

Central Linn Elementary School

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
0
8
Rogue River
@
Sutherlin

4pm
0
1
Brookings-Harbor
@
St. Mary's, Medford

Lithia Driveway Field 14
4pm
1
6
Coquille / Myrtle Point
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Fields #13
3pm
6
1
Lakeview
@
Douglas

4pm
0
5
Lost River / Bonanza
@
North Valley

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4pm
0
8
Irrigon
@
McLoughlin

3pm
2
3
Four Rivers
@
Riverside

4pm
2
9
Grant Union
@
Umatilla

Non-League

4:15pm
2
6
Riverdale
@
Amity