Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page
Pacific Office Automation - 1 Ad

2020 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:30pm
2
10
Madison
@
Lincoln

Jefferson High School
7:30pm
1
0
Wilson
@
Franklin

6A-3 Pacific Conference

7pm
2
0
Forest Grove
@
McMinnville

7pm
0
1
Century
@
Glencoe

Hare Field - Turf

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
2
0
Clackamas
@
Central Catholic

Delta Park - Strasser
6:30pm
0
8
Gresham
@
David Douglas

6A-7 Southwest Conference

6pm
0
8
Roseburg
@
South Medford

Non-League

6pm
2
5
Mountain View
@
Sisters

4pm
2
0
Ashland
@
North Medford

Spiegelberg Stadium
6:30pm
1
3
Eagle Point
@
Grants Pass

6pm
3
2
Bend
@
Ridgeview

4pm
2
2
Barlow
@
Grant

Delta Park/Strasser Field

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
3
1
Wilsonville
@
Putnam

7pm
7
2
Scappoose
@
Hillsboro

4pm
7
0
La Salle Prep
@
Parkrose

5A-3 Mid-Willamette Conference

5:30pm
7
4
Lebanon
@
Central

7:30pm
8
0
West Albany
@
South Albany

7:30pm
2
2
Crescent Valley
@
Corvallis

7pm
0
0
Woodburn
@
Silverton

Non-League

6:30pm
6
1
North Bend
@
Junction City

4pm
2
1
Hermiston (WA)
@
Hood River Valley

Hood River Valley High School

4A-1 Cowapa League

6pm
2
0
Banks
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
4:15pm
6
0
Astoria
@
Rainier / Clatskanie

6pm
0
6
Tillamook
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

3pm
5
2
Molalla
@
Corbett

Timber's Eastside Complex
6pm
2
1
North Marion
@
Gladstone

4A-4 Sky Em League

6pm
7
0
Marist Catholic
@
Cottage Grove

4A-6 Greater Oregon League

6pm
0
7
Ontario
@
La Grande

Non-League

5pm
0
6
Cascade
@
Stayton

4pm
2
0
Sweet Home
@
La Pine

Sisters
6pm
5
2
McLoughlin
@
Stanfield / Echo

4pm
2
8
Baker / Powder Valley
@
Riverside

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6:15pm
0
4
De La Salle North Catholic
@
Westside Christian

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
3
4
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

4pm (MT)
5
1
Nyssa
@
Four Rivers