Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HTT-PartnershipAdBanners_234x60_2021.jpg Ad
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page
ToyotaTT-Web Ad-160x600.jpg Ad

2020 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-2 Metro League

7:30pm
2
0
Beaverton
@
Southridge

7:30pm
3
0
Jesuit
@
Sunset

7pm
0
4
Westview
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
1
0
Century
@
Liberty

6A-6 Mountain Valley Conference

7:30pm
3
1
Sprague
@
McKay

7:30pm
4
1
South Salem
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

7pm
0
3
North Medford
@
Grants Pass

Non-League

7:30pm
0
8
North Salem
@
West Salem

3pm
0
8
Crook County
@
Mountain View

6pm
3
2
Summit
@
Ridgeview

6:15pm
0
2
Glencoe
@
St. Mary's Academy

Buckman Field
6:30pm
0
0
Cleveland
@
Central Catholic

Delta Park - Strasser
7:30pm
1
0
Hood River Valley
@
Franklin

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
2
0
Putnam
@
St. Helens

7pm
4
0
Wilsonville
@
La Salle Prep

4pm
7
0
Hillsboro
@
Parkrose

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:15pm
1
0
Corvallis
@
West Albany

7:30pm
3
0
Silverton
@
Lebanon

4A-3 Oregon West Conference

6pm
1
9
Central
@
Woodburn

Non-League

6pm
0
4
Pendleton
@
La Grande

4pm
2
1
The Dalles / Dufur
@
Riverside

4pm
0
2
Marshfield
@
North Bend

7pm
1
3
Philomath / Monroe
@
Crescent Valley

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
0
8
Estacada
@
Gladstone

4pm
0
5
Corbett
@
North Marion

4A-4 Sky Em League

6pm
1
5
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

4:30pm
0
1
Henley
@
Mazama

4:30pm
1
2
Hidden Valley
@
North Valley

@ Dutch Bros Fairgrounds Complex- Grants Pass
4:15pm
4
2
Klamath Union
@
Phoenix

Colver Field, Talent

Non-League

4pm (MT)
0
5
Four Rivers
@
Ontario

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:15pm
4
0
Riverdale
@
De La Salle North Catholic

Delta Park
5:30pm
0
7
Portland Christian
@
Oregon Episcopal

6:15pm
4
0
Westside Christian
@
Portland Adventist Acad.

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6pm
0
6
Salem Academy
@
Dayton

4:15pm
C
X
L
Amity / Perrydale
@
Gervais

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
7
0
Brookings-Harbor
@
South Umpqua

Non-League

7pm
0
7
Umatilla
@
Hermiston (WA)