Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
eTS-234x60 Ad
TTT Web Ad 2023-24-728x90 Ad
Settlemier's-Jackets_Web-Ads_160x600 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

6pm
33
28
Beaverton
@
Southridge

7pm
38
50
Aloha
@
Westview

7pm
61
59
Sunset
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
62
25
Liberty
@
Century

5:45pm
50
59
Glencoe
@
Forest Grove

5:45pm
40
54
Newberg
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
62
29
Central Catholic
@
Gresham

5:45pm
15
67
Sandy
@
Barlow

7pm
66
11
Nelson
@
David Douglas

6pm
85
5
Clackamas
@
Reynolds

6A-5 Three Rivers League

6pm
16
46
Lakeridge
@
Tualatin

6pm
43
42
Tigard
@
Lake Oswego

7:30pm
61
36
Oregon City
@
St. Mary's Academy

6A-6 Central Valley Conference

7:45pm
24
57
North Salem
@
Sprague

7:45pm
50
60
South Salem
@
West Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
30
43
North Medford
@
Sheldon

6:45pm
61
38
Grants Pass
@
South Eugene

7pm
33
82
Roseburg
@
Willamette

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
41
56
Hood River Valley
@
La Salle Prep

5:45pm
16
65
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

6:45pm
32
67
North Eugene
@
Crater

7pm
46
54
Eagle Point
@
Churchill

5:30pm
16
91
Ashland
@
Springfield

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
35
66
Lebanon
@
Corvallis

7pm
52
48
Silverton
@
South Albany

7pm
50
66
West Albany
@
Central

7pm
37
72
Woodburn
@
Crescent Valley

7pm
56
58
McKay
@
Dallas

Non-League

6:30pm
C
X
L
Hillsboro
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

5:30pm
35
42
Scappoose
@
St. Helens

5:30pm
72
30
Astoria
@
Tillamook

Bob Lamb Court

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
29
52
Molalla
@
Crook County

7pm
80
37
Madras
@
Gladstone

5:30pm
26
50
Estacada
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS

4A-4 Sky Em League

5:45pm
39
41
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6pm
63
19
Henley
@
Mazama

6pm
28
54
Phoenix
@
Klamath Union

Non-League

1pm
33
48
Westside Christian
@
Marshfield

3A-2 Coastal Range League

6pm
39
37
Rainier
@
Neah-Kah-Nie

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
55
42
Santiam Christian
@
Dayton

7:30pm
48
54
Jefferson
@
Amity

AHS Senior Night
7:30pm
28
64
Scio
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
41
27
La Pine
@
Siuslaw

Senior Night
6pm
25
47
Elmira
@
Pleasant Hill

6pm
58
39
Sisters
@
Harrisburg

Senior Recognition Night & Cowboy Night! Calling all cowboys and cowgirls.

3A-5 Far West League

5:30pm
40
45
South Umpqua
@
Douglas

5:30pm
54
12
Coquille
@
Glide

5:30pm
40
23
Lakeview
@
St. Mary's, Medford

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
19
20
Umatilla
@
Riverside

2A-1 Northwest League

6pm
36
69
Mannahouse Acad., Portland
@
Nestucca

6pm
47
30
Gaston
@
Portland Christian

2A-2 Tri-River Conference

3:30pm
27
56
Culver
@
Colton

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
18
63
Gold Beach
@
East Linn Christian

6pm
57
36
Bandon
@
Monroe

6pm
31
65
Reedsport
@
Oakridge

2A-4 Blue Mountain Conference

6pm
40
59
Irrigon
@
Grant Union

6pm
43
48
Enterprise
@
Weston-McEwen

Non-League

6pm
39
62
Stanfield
@
Crane

Baker HS

1A-1 The Valley 10 League

6pm
61
23
Country Christian
@
Grand View Christian Acad.

Country Christian
6pm
12
52
Columbia Christian
@
North Clackamas Christian

6pm
55
9
Southwest Christian
@
Trinity Academy

played at Southwest Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
41
26
Crosshill Christian
@
C.S. Lewis Academy

1A-3 Mountain West League

5:30pm
0
1
Siletz Valley
@
Triangle Lake

1A-4 Skyline League

6pm
28
45
Myrtle Point
@
New Hope Christian

6pm
49
29
Umpqua Valley Christian
@
Camas Valley

6pm
41
26
Pacific
@
Elkton

6pm
78
31
North Douglas
@
Days Creek

6pm
31
25
Riddle
@
Yoncalla

6pm
32
71
Glendale
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

6pm
47
49
Chiloquin
@
Bonanza

OT
5pm
2
0
F
North Lake / Paisley
@
Central Christian

Forfeit

1A-6 Big Sky League

6pm
33
46
Sherman
@
Ione / Arlington

Arlington HS- Sr. Night
6pm
19
47
Bickleton
@
Condon

6pm
14
66
Lyle / Wishram
@
Trout Lake / Glenwood

6pm
53
23
Dufur
@
Horizon Christian, Hood River

1A-7 Old Oregon League

6pm
56
43
Imbler
@
Joseph

6pm
45
42
Powder Valley
@
Wallowa

5:30pm
20
59
Pilot Rock
@
Nixyaawii

6pm
40
42
Pine Eagle
@
Cove

6pm
26
51
Griswold
@
Union

6pm
66
40
Echo
@
Elgin

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
35
70
Harper Charter
@
Jordan Valley

5pm (MT)
46
54
Huntington
@
Adrian