Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
2023 AOTW Web Ad 234x60 Ad
202172-728x90.jpg Ad
Abbys LegTrad_Nom160x600 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
36
62
Ida B. Wells
@
Jefferson, Portland

7pm
77
13
Benson
@
Franklin

7pm
64
18
Cleveland
@
McDaniel

7pm
70
27
Lincoln
@
Roosevelt

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
33
44
Canby
@
La Salle Prep

7pm
69
31
Putnam
@
Parkrose

5A-4 Intermountain Conference

7pm
58
38
Redmond
@
Bend

7pm
68
50
Mountain View
@
Ridgeview

7pm
37
46
Caldera
@
Summit

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
46
49
Cascade
@
Stayton

5:30pm
39
36
Newport
@
Sweet Home

5:30pm
27
54
North Marion
@
Philomath

4A-4 Sky Em League

5:45pm
35
40
Marist Catholic
@
Marshfield

Marshfield Main Gym

4A-6 Greater Oregon League

6pm
21
55
Ontario
@
La Grande

6pm
49
42
Pendleton
@
Baker

Non-League

6pm
48
44
Henley [JV]
@
Crosspoint Christian

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
47
28
Oregon Episcopal
@
Catlin Gabel

7:30pm
2
0
F
Valley Catholic
@
Portland Adventist Acad.

Forfeit
7:30pm
48
59
Horizon Christian, Tualatin
@
Westside Christian

3A-2 Coastal Range League

5:30pm
39
31
Riverdale / Riverside, WLWV
@
Yamhill-Carlton

6pm
51
33
Banks
@
Warrenton

6pm
48
47
Neah-Kah-Nie
@
Rainier

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
30
49
Burns
@
Nyssa

6pm
40
25
McLoughlin
@
Umatilla

Non-League

6pm (MT)
42
21
Harper Charter
@
Vale [JV2]

2A-1 Northwest League

5pm
49
26
Vernonia
@
Faith Bible / Life Christian

Life Christian
6pm
20
51
Portland Christian
@
Clatskanie

6pm
64
12
Knappa
@
Gaston

2A-2 Tri-River Conference

5:45pm
37
68
Salem Academy
@
Western Christian

5:30pm
36
38
Colton
@
Regis

5:30pm
46
31
Willamina
@
Santiam

7pm
28
44
Kennedy
@
Blanchet Catholic

5:30pm
43
29
Gervais
@
Culver

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
35
26
Oakland
@
Lowell

6pm
11
70
Illinois Valley
@
Central Linn

6pm
21
20
Waldport
@
Toledo

2A-4 Blue Mountain Conference

6pm
47
29
Stanfield
@
Heppner

1A-2 Casco League

5:30pm
0
2
F
Oregon School f/t Deaf
@
Falls City / Kings Valley Char.

Forfeit

1A-3 Mountain West League

7pm
9
49
McKenzie
@
Alsea

7pm
29
35
Mapleton
@
Mohawk

7pm
56
27
Triangle Lake
@
Crow / City First Christian Acad.

7pm
2
0
F
Eddyville Charter
@
Siletz Valley

Forfeit

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
2
0
F
Bonanza
@
Prospect Charter

Forfeit

1A-6 Big Sky League

6pm
27
46
Lyle / Wishram
@
Ione / Arlington

Ione HS

1A-7 Old Oregon League

6pm
27
57
Cove
@
Joseph

1A-8 High Desert League

6pm
57
35
Adrian
@
Four Rivers

Non-League

5:30pm
39
25
Perrydale
@
Dufur

6pm
76
26
Crane
@
South Wasco County

N
Eastern Oregon University
5pm
32
36
Echo
@
North Clackamas Christian