Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E_Fall 2023_Proof1 Ad
HomeTown_2023_Website_Ad_728x90 Ad
OSC_Web-Ads_160x600 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

2:30pm
29
56
McDaniel
@
Franklin

N
Lincoln High School
4pm
54
37
Grant
@
Lincoln

PIL Showcase - Lincoln High School
1pm
15
65
Roosevelt
@
Cleveland

N
Lincoln High School
7pm
60
65
Benson
@
Jefferson, Portland

N
Franklin High School

Non-League

3pm
55
31
Jesuit
@
La Salle Prep

3pm
27
41
Nelson
@
Grants Pass

2pm
35
40
King’s (WA)
@
Beaverton

4pm
37
49
Aloha
@
Century

Exhibition & Alumni

Noon
41
38
MacKinnon Secondary (Australia) (Other) (WA)
@
Westview


There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 6, 2024.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

Non-League

11am
52
35
Baker
@
Crook County

2:30pm
C
X
L
Klamath Union
@
Marist Catholic

N
Skyline Crossover-Phoenix High School
11am
55
68
La Grande
@
Madras

Sky-Em/Skyline Cross Over

4pm
C
X
L
Cottage Grove
@
Henley

Sky-Em/Skyline Cross Over
N
Phoenix HS
4pm
C
X
L
Marshfield
@
Hidden Valley

Sky-Em/Skyline Cross Over
N
Hidden Valley High School

Skyline Crossover

2:30pm
C
X
L
Junction City
@
Mazama

Skyline Crossover
N
Hidden Valley High School

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
42
45
Valley Catholic
@
Oregon Episcopal

6pm
44
30
De La Salle North Catholic
@
Portland Adventist Acad.

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
58
21
Sisters
@
La Pine

3A-6 Eastern Oregon League

3pm
43
29
Nyssa
@
Riverside

Non-League

5:30pm
49
44
Western Christian
@
Santiam Christian

2A-3 Valley Coast Conference

4:30pm
27
57
Oakland
@
Bandon

4:30pm
30
17
East Linn Christian
@
Central Linn

4:30pm
31
25
Illinois Valley
@
Gold Beach

5pm
41
27
Waldport
@
Reedsport

3pm
38
33
Oakridge
@
Toledo

4:30pm
44
49
Monroe
@
Lowell

2A-4 Blue Mountain Conference

4pm
22
53
Grant Union
@
Heppner

4pm
38
40
Weston-McEwen
@
Stanfield

1A-4 Skyline League

6pm
45
65
Myrtle Point
@
North Douglas

6pm
47
25
New Hope Christian
@
Camas Valley

6pm
30
47
Days Creek
@
Umpqua Valley Christian

6pm
4
55
Riddle
@
Powers

6pm
48
24
Pacific
@
Yoncalla

1A-5 Mountain Valley League

2pm
C
X
L
Central Christian
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

3:30pm
68
17
South Wasco County
@
Horizon Christian, Hood River

3:30pm
35
40
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Ione / Arlington

Ione HS
3:30pm
28
43
Condon
@
Sherman

3:30pm
8
54
Lyle / Wishram
@
Dufur

Non-League

3pm
29
65
Trinity Lutheran
@
Crane

4pm
28
39
Powder Valley
@
Union

4pm
27
51
Trout Lake / Glenwood
@
North Clackamas Christian

3pm
41
28
Jordan Valley
@
Prairie City / Burnt River

Noon
50
10
C.S. Lewis Academy
@
McKenzie

4pm
37
51
Joseph
@
Echo

4pm
15
42
Elgin
@
Imbler

6pm
27
56
Pine Eagle
@
Tri-Valley (ID)

Cambridge, ID
4pm
45
32
Griswold
@
Touchet (WA)

12:30pm
62
48
Adrian
@
Nixyaawii

N
Powder Valley HS