OSAA Girls Basketball
2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles
Non-League
3pm
14
44
44
Liberty
@
Jesuit
7pm
46
34
34
Tualatin
@
Barlow
7:15pm
56
30
30
Nelson
@
Ida B. Wells
7pm
37
54
54
Lincoln
@
Central Catholic
Capitol City Classic
10am
44
63
63
Sprague
@
Putnam
Capitol City Classic
N
Corban University
5:30pm
45
50
50
Newberg
@
South Salem
Capitol City Classic
N
Corban University
7pm
69
63
63
South Medford
@
Silverton
Capitol City Classic
N
Corban University
4pm
49
35
35
Grants Pass
@
Cascade
Capitol City Classic
N
Corban University
2:30pm
32
53
53
Wilsonville
@
McMinnville
Capitol City Classic
N
Corban University
11:30am
57
24
24
Central
@
St. Mary's Academy
Capital City Classic
N
Corban University
8:30pm
82
42
42
Benson
@
West Salem
Capitol City Classic
N
Corban University
1pm
58
45
45
Oregon City
@
Sherwood
Capitol City Classic
N
Corban University
Lakeridge Tournament
6pm
22
77
77
Tigard
@
Camas (WA)
Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS
4pm
68
37
37
Sunset
@
Lakeridge
Lakeridge Tournament
Lakeridge HS
Noon
64
54
54
Hillsboro
@
Gresham
Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS
OT
Nike Tournament of Champions
Noon (MT)
51
49
49
La Jolla Country Day (CA)
@
Willamette
Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)
3pm
52
54
54
West Linn
@
Pinnacle (AZ)
Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)
Tarkanian Classic - Sapphire
1:15pm
27
37
37
Mountainside
@
Desert Hills (UT)
Tarkanian Classic - Sapphire
N
Liberty HS (Henderson, NV)
Non-League
6:30pm
38
67
67
Caldera
@
Henley
1:30pm
40
28
28
Marist Catholic
@
Thurston
1:30pm
55
48
48
Crescent Valley
@
North Eugene
5:30pm
30
47
47
St. Mary's, Medford
@
Ashland
Lakeridge Tournament
2pm
34
37
37
Woodburn
@
Churchill
Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS
Nike Tournament of Champions
9am
51
63
63
Springfield
@
Centennial (NV)
Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)
Tarkanian Classic
6:55pm
55
35
35
Cedar Valley (UT)
@
Hood River Valley
Tarkanian Classic
N
Liberty HS (Henderson, NV)
Non-League
3pm
40
51
51
The Dalles
@
North Bend
2:30pm
26
35
35
Sweet Home
@
Sisters
7pm
C
X
L
X
L
Junction City
@
North Marion
5:30pm
41
25
25
Phoenix
@
Douglas
6pm
37
51
51
Mazama
@
Yreka (CA)
Happy Rock Holiday Basketball Tournament
5pm
44
38
38
Curtis (WA)
@
Gladstone
Happy Rock Holiday Basketball Tournament
Gladstone High School
1pm
46
39
39
Molalla
@
Sheridan
Happy Rock Holiday Basketball Tournament
N
Gladstone High School
Nike Tournament of Champions
9:30am
39
47
47
Astoria
@
Denver East (CO)
Nike Tournament of Champions
N
Legacy Sports Park (Phoenix, AZ)
Regis Holiday Tournament
1:30pm
40
46
46
Elmira
@
St. Helens
Regis Holiday Tournament
N
Regis High School
Non-League
5:30pm
30
42
42
Riverdale / Riverside, WLWV
@
Sutherlin
6pm
30
38
38
Siuslaw
@
South Umpqua
12:30pm
65
15
15
Taft
@
Catlin Gabel
5:30pm
50
43
43
Jefferson
@
Creswell
6pm
37
8
8
Rogue River
@
Riddle
6:30pm
38
51
51
Valley Catholic
@
Seton Catholic (WA)
7pm (MT)
56
57
57
Vale
@
Weiser (ID)
6pm
46
13
13
Weston-McEwen
@
Umatilla
6pm
51
38
38
Del Norte (CA)
@
Brookings-Harbor
8:30pm
35
31
31
Lakeview
@
Modoc (CA)
6pm
37
32
32
Rainier
@
Riverside
7pm
30
29
29
Triangle Lake
@
Creswell [JV]
Regis Holiday Tournament
4:30pm
36
57
57
Horizon Christian, Tualatin
@
Regis
Regis Holiday Tournament
Regis HS
Tall Timbers Tournament
3pm
50
24
24
Pleasant Hill
[JV]
@
Elkton
Tall Timbers Tournament
Elkton High School
2A-3 Valley Coast Conference
7:30pm
51
34
34
Monroe
@
Oakland
7:30pm
60
11
11
East Linn Christian
@
Illinois Valley
4:30pm
23
55
55
Lowell
@
Bandon
7:30pm
46
31
31
Toledo
@
Reedsport
7:30pm
62
43
43
Oakridge
@
Waldport
7:30pm
52
15
15
Central Linn
@
Gold Beach
Non-League
6pm
42
13
13
Powder Valley
@
Grant Union
2:30pm
30
51
51
Nestucca
@
St. Paul
6pm
60
19
19
Heppner
@
Dufur
5pm
46
13
13
Trout Lake / Glenwood
@
Irrigon
6pm
33
58
58
Nixyaawii
@
Stanfield
Non-League
4pm
20
48
48
Lyle / Wishram
@
Central Christian
4pm
50
35
35
Jordan Valley
@
South Wasco County
N
Pendleton High School
6pm
23
39
39
Cove
@
Ione / Arlington
Arlington HS
4pm
34
23
23
New Hope Christian
@
Crow / City First Christian Acad.
5:30pm
60
14
14
North Clackamas Christian
@
Horizon Christian, Hood River
5:30pm
40
37
37
Prescott (WA)
@
Bickleton
C.S Lewis Invitational
Noon
53
9
9
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Columbia Christian
C.S Lewis Invitational
N
C.S. Lewis Academy
5pm
23
48
48
Mapleton
@
C.S. Lewis Academy
C.S Lewis Invitational
C.S. Lewis Academy
Tall Timbers
9am
25
37
37
Myrtle Point
@
Crosshill Christian
Tall Timbers
N
Elkton High School
Noon
18
24
24
Lost River
@
Days Creek
Tall Timbers
N
Elkton High School
Noon
24
57
57
Crosspoint Christian
@
North Douglas
Tall Timbers
North Douglas High School
9am
47
25
25
North Lake / Paisley
@
Mohawk
Tall Timbers
N
North Douglas