Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Ad Name 1715210810 Ad
OSC_WIT_Win-Dream-Lawn_Web-Ads_728x90fff Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6:30pm
45
53
Sheldon
@
West Salem

7pm
43
38
West Linn
@
Jesuit

7pm
60
37
McNary
@
Bend

6pm
73
10
North Eugene
@
Reynolds

7pm
24
39
Grant
@
Newberg

7pm
54
49
Barlow
@
Liberty

6:45pm
58
27
Summit
@
South Eugene

7:15pm
59
48
Tigard
@
Ida B. Wells

7:15pm
54
35
Tualatin
@
Cleveland

7pm
57
69
Westview
@
Forest Grove

6:30pm
49
31
Sprague
@
Churchill

7:15pm
49
46
Century
@
Hillsboro

6:30pm
30
61
Sherwood
@
Oregon City

7pm
38
72
Lincoln
@
Beaverton

7pm
58
42
McMinnville
@
Central Catholic

6pm
62
58
South Medford
@
Orangewood Academy (CA)

Garden Grove, CA
6:45pm
36
32
South Salem
@
Roseburg

7pm
56
27
Roosevelt
@
Aloha

7:15pm
42
60
Sunset
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
59
75
Lebanon
@
Central

5:30pm
50
63
McKay
@
Corvallis

5:30pm
15
73
Woodburn
@
Silverton

7pm
39
51
Crescent Valley
@
South Albany

5:30pm
60
35
West Albany
@
Dallas

Non-League

6:45pm
34
29
Mountain View
@
Thurston

7pm
35
32
Crook County
@
Caldera

7pm
37
65
Phoenix
@
Eagle Point

EPHS Main Gym
6pm
32
43
Mazama
@
Ashland

Non-League

7:30pm
13
46
Ontario
@
Payette (ID)

5:30pm
9
42
Gold Beach
@
North Bend

6pm
50
37
Cottage Grove
@
Sisters

7pm
52
33
Fruitland (ID)
@
Baker

5:30pm
26
21
Junction City
@
Hidden Valley

7pm
77
47
Henley
@
Yreka (CA)

5:30pm
36
56
North Marion
@
Scappoose

7pm
49
38
Tillamook
@
Newport

5:30pm
37
55
Pendleton
@
Lewiston (ID)

3A-5 Far West League

6:30pm
25
50
Brookings-Harbor
@
North Valley

Non-League

6pm
60
23
Coquille
@
Oakland

6pm
26
45
Riverdale / Riverside, WLWV
@
Valley Catholic

6pm
29
43
Oregon Episcopal
@
Jefferson

6pm
67
20
Clatskanie
@
Portland Adventist Acad.

7:30pm
14
66
Siuslaw
@
Taft

6pm
61
18
Yamhill-Carlton
@
Catlin Gabel

6pm
22
52
South Umpqua
@
Elmira

6pm
21
66
La Pine
@
Trinity Lutheran

5:30pm
24
35
Harrisburg
@
Douglas

6pm
60
7
Burns
@
Grant Union

7pm (MT)
32
58
Nampa Christian (ID)
@
Vale

7:30pm (MT)
32
47
Nyssa
@
Weiser (ID)

6pm
45
32
Stanfield
@
McLoughlin

6pm
26
51
White Salmon (WA)
@
Riverside

5:30pm
21
31
Scio
@
Santiam

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
7
47
Chemawa [JV]
@
Culver

Non-League

5:30pm
46
32
East Linn Christian
@
Kennedy

6pm
62
45
South Wasco County
@
Irrigon

5:30pm
20
47
Illinois Valley
@
Bonanza

5pm
51
38
North Douglas
@
Salem Academy

5pm
41
38
Knappa
@
Southwest Christian

6pm
27
56
Grand View Christian Acad.
@
Gaston

6pm
15
33
Elkton
@
Bandon [JV]

5:15pm
16
42
Ione / Arlington
@
Weston-McEwen

6pm
21
45
Valor Christian
@
Portland Christian

6pm
66
59
Reedsport
@
Pacific

2ot

1A-2 Casco League

5:30pm
30
19
C.S. Lewis Academy
@
Perrydale

5:30pm
44
47
St. Paul
@
Crosshill Christian

OT

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
33
22
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Lost River

Non-League

5:30pm
37
35
Willamette Valley Christian [JV]
@
Oregon School f/t Deaf

5:15pm
37
46
Elgin
@
Joseph

5:30pm
39
61
Powers
@
Camas Valley

4:30pm
27
29
Central Christian
@
Mapleton

5:30pm
29
36
Yoncalla
@
Crow / City First Christian Acad.

5:30pm
16
40
Columbia Christian
@
Horizon Christian, Hood River

5:30pm
50
22
New Hope Christian
@
Mohawk

5pm
23
33
Wallowa
@
Echo

5:30pm
44
31
Chiloquin
@
Etna (CA)