Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA-Fall22_web-ad_234x60.jpg Ad
U.S. Marines Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Beaverton
@
Southridge

7pm
Sunset
@
Mountainside

7pm
Aloha
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Liberty
@
Century

5:45pm
Newberg
@
McMinnville

5:45pm
Glencoe
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
Barlow
@
Sandy

7pm
Reynolds
@
Clackamas

7:30pm
Nelson
@
David Douglas

7pm
Gresham
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
Lakeridge
@
Tualatin

7pm
St. Mary's Academy
@
Oregon City

6pm
Tigard
@
Lake Oswego

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Roseburg
@
North Medford

6:45pm
Willamette
@
South Eugene

6:45pm
South Medford
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

Broadcast Coverage
7:15pm
Canby
@
La Salle Prep

7:15pm
Hood River Valley
@
Parkrose

7:15pm
Hillsboro
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

7pm
Springfield
@
Churchill

7pm
Thurston
@
North Eugene

5:30pm
Eagle Point
@
Ashland

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Gladstone
@
Molalla

7pm
Estacada
@
Madras

6:30pm
Crook County
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS

4A-4 Sky Em League

7:15pm
North Bend
@
Marist Catholic

7:15pm
Junction City
@
Marshfield

MHS Main Gym

Non-League

7:30pm
Cottage Grove
@
Elmira

7pm (MT)
Baker
@
Vale

6:30pm
Henley [JV]
@
Lost River

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

Morissette gym
7:30pm
Westside Christian
@
Valley Catholic

7:30pm
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
Dayton
@
Scio

7:30pm
Santiam Christian
@
Jefferson

7:30pm
Sheridan
@
Amity

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Western Christian
@
Culver

6pm
Willamina
@
Regis

5:30pm
Chemawa
@
Kennedy

5:30pm
Salem Academy
@
Gervais

5:30pm
Blanchet Catholic
@
Santiam

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
Monroe / Alsea
@
East Linn Christian Acad.

7:30pm
Gold Beach
@
Reedsport

7:30pm
Oakland
@
Illinois Valley

7:30pm
Bandon
@
Waldport

7:30pm
Lowell
@
Oakridge

7:30pm
Central Linn
@
Toledo

Broadcast Coverage

Non-League

5:30pm
Irrigon
@
Trout Lake

5pm
Willamette Valley Christian
@
Delphian [JV]

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Columbia Christian
@
Country Christian

6pm
C
X
L
St. Stephen's Acad.
@
Valor Christian

6pm
North Clackamas Christian
@
Open Door Christian Acad.

1A-2 Casco League

5:30pm
C.S. Lewis Academy
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

7pm
Mapleton
@
Crow

5:30pm
McKenzie
@
Siletz Valley

7pm
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

1A-6 Big Sky League

6pm
Klickitat
@
South Wasco County

6pm
Condon
@
Ione / Arlington

Ione High School

Non-League

5:30pm
Mohawk
@
North Douglas

6pm
Days Creek
@
Myrtle Point

5:30pm
Prospect Charter
@
New Hope Christian