Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
eTS-160x600.png Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

3pm
41
37
Grants Pass
@
Nelson

PIL Showcase

4pm
48
60
Jefferson, Portland
@
Benson

PIL Showcase
N
Franklin HS
1:30pm
61
39
Cleveland
@
Roosevelt

PIL Showcase
N
Lincoln HS
3pm
45
40
Grant
@
Lincoln

PIL Showcase
Lincoln High School
Noon
54
13
Franklin
@
McDaniel

PIL Showcase
N
Lincoln High School

There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 7, 2023.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

Non-League

11am
44
56
Crook County
@
Baker

11am
41
52
Madras
@
La Grande

Sky-Em/Skyline Crossover

12:30pm
33
34
Phoenix
@
Junction City

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Junction City HS
2pm
37
41
Henley
@
Marshfield

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Junction City High School
7pm
C
X
L
TBD
@
Hidden Valley

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Junction City HS
11am
42
25
Hidden Valley
@
Cottage Grove

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Junction City HS
11am
25
49
Klamath Union
@
Marist Catholic

Sky-Em/Skyline Crossover
Marist High School

Sky/West Tournament

12:30pm
43
16
Mazama
@
North Bend

Sky/West Tournament
N
Marist / JC

3A-1 Lewis & Clark League

2pm
73
34
Westside Christian
@
Catlin Gabel

6pm
28
51
Oregon Episcopal
@
Valley Catholic

7:30pm
24
67
Portland Adventist Acad.
@
De La Salle North Catholic

3A-5 Far West League

3:30pm
36
41
North Valley
@
Cascade Christian

1pm
28
58
Brookings-Harbor
@
Lakeview

3pm
47
38
St. Mary's, Medford
@
Rogue River

Non-League

12:30pm
37
45
La Pine
@
South Umpqua

11am
64
51
Nixyaawii
@
Burns

2A-2 Tri-River Conference

1pm
52
22
Regis
@
Culver

2A-3 Valley Coast Conference

3pm
28
29
East Linn Christian Acad.
@
Waldport

4:30pm
30
23
Central Linn
@
Bandon

4pm
49
25
Monroe / Alsea
@
Reedsport

Rescheduled from 12/22

2A-4 Blue Mountain Conference

4pm
45
11
Heppner
@
Grant Union

4pm
38
36
Enterprise
@
Irrigon

4pm
25
58
Weston-McEwen
@
Stanfield

1A-4 Skyline League

6pm
63
42
Umpqua Valley Christian
@
Days Creek

6pm
62
33
North Douglas
@
Myrtle Point

6pm
28
39
Camas Valley
@
New Hope Christian

5:30pm
46
23
Yoncalla
@
Pacific

6pm
48
13
Powers
@
Riddle

1A-5 Mountain Valley League

1:30pm
63
10
Chiloquin
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

2pm
33
58
Horizon Christian, Hood River
@
South Wasco County

2pm
52
22
Dufur
@
Lyle / Wishram

2pm
44
24
Ione / Arlington
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Spray High School
2pm
16
59
Klickitat / Glenwood
@
Trout Lake

Non-League

5pm
67
30
Crane
@
Trinity Lutheran

1:30pm
35
36
Union
@
Powder Valley

3pm
42
31
Jordan Valley
@
Wallowa

3pm (MT)
36
44
Pine Eagle
@
Four Rivers

3pm
20
42
Echo
@
Damascus Christian

3pm (MT)
46
34
Prairie City / Burnt River
@
Adrian

7pm
54
49
Southwest Christian
@
Crosshill Christian

4pm
40
16
Huntington
@
Dayville / Monument

Monument