Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E.jpg Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-6 Central Valley Conference

7pm
Sprague
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Willamette
@
Wilsonville

Non-League

7pm
St. Mary's Academy
@
Southridge

7pm
Sheldon
@
Sherwood

7pm
Newberg
@
Tualatin

7:15pm
Jesuit
@
La Salle Prep

7pm
McMinnville
@
Churchill

5:45pm
Beaverton
@
Barlow

6:45pm
North Medford
@
Lake Oswego


TBD
Sunset
@
South Salem

6:30pm
Liberty
@
Lakeridge

5A-1 Northwest Oregon Conference

5:30pm
Hillsboro
@
Putnam

5A-2 Midwestern League

5:30pm
Thurston
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Corvallis
@
Woodburn

7:30pm
West Albany
@
Lebanon

7:30pm
Silverton
@
Central

7:30pm
Crescent Valley
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Redmond
@
Mountain View

7pm
Bend
@
Caldera

Non-League


TBD
Hood River Valley
@
Milwaukie

4A-5 Skyline Conference


TBD
Henley
@
TBD

skyline district crossover

Non-League

7pm
Cascade
@
Cottage Grove

Sky-Em/Skyline Crossover


TBD
TBD
@
Marist Catholic

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marist / JC

TBD
North Bend
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Marist / JC

3A-2 Coastal Range League

7:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Riverdale

7:30pm
Rainier
@
Warrenton

3A-3 PacWest Conference

6pm
Amity
@
Scio

6pm
Santiam Christian
@
Taft

7:30pm
Sheridan
@
Jefferson

3A-4 Mountain Valley Conference

7pm
Siuslaw
@
Sisters

7:30pm
Elmira
@
Harrisburg

7:30pm
La Pine
@
Creswell

3A-5 Far West League

5:30pm
Glide
@
South Umpqua

2A-1 Northwest League

6pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Knappa

6pm
Nestucca
@
Gaston

6pm
Faith Bible
@
Clatskanie

2A-2 Tri-River Conference


TBD
Salem Academy
@
Willamina

7pm
Western Christian
@
Blanchet Catholic

6pm
Gervais
@
Regis

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
Central Linn
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Gold Beach
@
Illinois Valley

7:30pm
Bandon
@
Oakland

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Country Christian
@
Damascus Christian

6pm
Valor Christian
@
Trinity Academy

6pm
St. Stephen's Acad.
@
Columbia Christian

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Grand View Christian Acad.

played @ Open Door

1A-2 Casco League

5:30pm
C.S. Lewis Academy
@
St. Paul

5:30pm
Perrydale
@
Jewell

1A-4 Skyline League

6pm
Riddle
@
Umpqua Valley Christian

6pm
Pacific
@
North Douglas

6pm
Days Creek
@
Powers

6pm
New Hope Christian
@
Elkton

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
Bonanza
@
Lost River

5:30pm
Trinity Lutheran
@
Central Christian

5:30pm
Prospect Charter
@
Crosspoint Christian

1A-6 Big Sky League

6pm
Trout Lake
@
Horizon Christian, Hood River

6pm
South Wasco County
@
Dufur

1A-7 Old Oregon League

6pm
Joseph
@
Wallowa

6pm
Powder Valley
@
Pine Eagle

6pm
Cove
@
Imbler

6pm
Echo
@
Pilot Rock

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
Ukiah
@
Four Rivers