Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
LesSchwab-22-1122 234x60.png Ad
BBD-160x600.png Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
56
54
West Salem
@
Sheldon

6pm
34
48
Cleveland
@
Tualatin

6:30pm
51
55
Churchill
@
Sprague

5:30pm
39
56
Lakeridge
@
Jefferson, Portland

7pm
51
54
Oregon City
@
Sherwood

7pm
33
39
Franklin
@
Mountainside

7pm
32
65
Liberty
@
Barlow

7pm
55
39
Newberg
@
Grant

7:15pm
54
66
Hillsboro
@
Century

6:45pm
16
54
Ashland
@
North Medford

7pm
18
48
Bend
@
McNary

6:45pm
26
51
Ridgeview
@
Willamette

6:30pm
88
41
Jesuit
@
West Linn

7pm
51
43
Aloha
@
Roosevelt

7pm
44
18
St. Mary's Academy
@
McDaniel

6:30pm
29
44
Ida B. Wells
@
Tigard

6:30pm
39
27
Nelson
@
Lake Oswego

6:30pm
50
29
Roseburg
@
North Salem

6:30pm
20
70
South Eugene
@
Summit

7:15pm
49
44
Southridge
@
Glencoe

7pm
48
39
Forest Grove
@
Westview

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
18
40
Woodburn
@
Silverton

7pm
44
46
Central
@
Lebanon

7pm
43
18
West Albany
@
Dallas

7pm
32
46
South Albany
@
Crescent Valley

7pm
72
33
Corvallis
@
McKay

Non-League

6:30pm
31
48
Thurston
@
Mountain View

7pm
35
53
Caldera
@
Crook County

7:15pm
67
27
Springfield
@
Wilsonville

6pm
54
39
Eagle Point
@
Phoenix

Non-League

5:45pm
12
35
Siuslaw
@
Marshfield [JV]

5:30pm
30
39
Sisters
@
Cottage Grove

7:30pm
66
78
Yreka (CA)
@
Henley

5:30pm
39
44
North Bend
@
Brookings-Harbor

5:45pm
51
60
Junction City
@
Creswell

6pm
30
53
Fruitland (ID)
@
Baker

6pm
C
X
L
Newport
@
Tillamook

6pm
58
23
Lewiston (ID)
@
Pendleton

5pm
39
60
Mazama
@
Sutherlin

7pm
32
18
Payette (ID)
@
Ontario

Non-League

6pm
15
58
North Valley
@
Pleasant Hill

6pm
34
53
Harrisburg
@
Santiam Christian

6pm
42
21
Oregon Episcopal
@
Rainier

6:30pm
27
57
Grant Union
@
Burns

5:30pm
34
47
Oakland
@
Coquille

6pm
30
23
Santiam
@
Scio

6pm
C
X
L
Sheridan
@
Waldport

Broadcast Coverage
6pm
64
35
Regis
@
Dayton

6pm
34
68
Portland Adventist Acad.
@
Clatskanie

6pm
42
38
Irrigon
@
Riverside

OT
4pm
27
45
Warrenton
@
Horizon Christian, Tualatin

7pm
57
9
Douglas
@
Reedsport

7:30pm (MT)
24
56
New Plymouth (ID)
@
Nyssa

6pm
24
53
Valley Catholic
@
Banks

6pm
28
21
Camas Valley
@
Rogue River

6pm
21
51
Modoc (CA)
@
Lakeview

6pm
32
46
Elmira
@
Taft

Non-League

6pm
19
46
Kennedy
@
East Linn Christian Acad.

6pm
77
25
Del Norte (CA)
@
Gold Beach

6pm
39
69
South Wasco County
@
Stanfield

6pm
52
25
Powers
@
Bandon [JV]

6pm
46
48
Umpqua Valley Christian
@
Monroe / Alsea

6pm
31
40
Yoncalla
@
Lowell

5pm
39
31
Bonanza
@
Illinois Valley

5:30pm
17
23
Horizon Christian, Hood River
@
Mannahouse Acad., Portland

6pm
46
15
Echo
@
Heppner

1A-1 The Valley 10 League

6pm
55
19
Country Christian
@
St. Stephen's Acad.

1A-2 Casco League

5:30pm
53
6
St. Paul
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

7pm
14
48
Mapleton
@
Triangle Lake

Non-League

4:30pm
38
26
Griswold
@
Touchet (WA)

5pm
57
16
Condon
@
Lyle / Wishram

6pm
52
19
New Hope Christian
@
Riddle

5pm
23
35
Joseph
@
Elgin

5:30pm
40
16
Willamette Valley Christian
@
Oregon School f/t Deaf [JV]

6pm
38
36
North Lake / Paisley
@
Chiloquin

4:30pm
19
48
Falls City / Kings Valley Char.
@
Open Door Christian Acad.