Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
Ad Name 1635365381 Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Roosevelt
@
Benson

Marshall Campus
7pm
Lincoln
@
McDaniel

7pm
Cleveland
@
Ida B. Wells

Broadcast Coverage
7pm
Jefferson, Portland
@
Grant

6A-2 Metro League

7pm
Beaverton
@
Mountainside

7pm
Southridge
@
Jesuit

7pm
Sunset
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Glencoe
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Reynolds
@
Gresham

7pm
Sandy
@
Barlow

7:30pm
Nelson
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
West Linn
@
Lakeridge

Broadcast Coverage
6:30pm
St. Mary's Academy
@
Tigard

7pm
Oregon City
@
Tualatin

6pm
Lake Oswego
@
Canby

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Sheldon
@
Grants Pass

6:45pm
Roseburg
@
South Medford

6:45pm
North Medford
@
South Eugene

Non-League

7pm
Franklin
@
Aloha

5A-2 Midwestern League

5:15pm
Eagle Point
@
North Bend

5:30pm
Springfield
@
Crater

5:15pm
Churchill
@
Ashland

6:45pm
North Eugene
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
South Albany
@
Crescent Valley

7:30pm
North Salem
@
Dallas

7:30pm
Corvallis
@
Central

Broadcast Coverage
7:30pm
Lebanon
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Pendleton
@
Redmond

5:45pm
The Dalles
@
Hood River Valley

Broadcast Coverage

4A-1 Cowapa League

6pm
Astoria
@
Valley Catholic

6pm
Tillamook
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
North Marion
@
Gladstone

7pm
Estacada
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Sisters
@
Newport

Broadcast Coverage
7pm
Cascade
@
Woodburn

7pm
Stayton
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Siuslaw
@
Elmira

Broadcast Coverage
5:45pm
Marist Catholic
@
Marshfield

5:45pm
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6pm
Mazama
@
Hidden Valley

6pm
North Valley
@
Henley

6pm
Klamath Union
@
Phoenix

4A-6 Greater Oregon League

6pm
McLoughlin
@
La Grande

5pm (MT)
Baker
@
Ontario

3A-3 Coastal Range League

6pm
Warrenton
@
Rainier

6pm
Willamina
@
Clatskanie

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Santiam Christian
@
Pleasant Hill

6pm
Harrisburg
@
Creswell

3A-5 Far West League

7pm
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
7pm
Douglas
@
Cascade Christian

7pm
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

Broadcast Coverage

3A-6 Eastern Oregon League

4:30pm (MT)
Burns
@
Nyssa

6pm
Umatilla
@
Riverside

2A-1 Northwest League

6pm
Knappa
@
Gaston

6pm
Faith Bible
@
Mannahouse Christian Acad.

6pm
Vernonia
@
Nestucca

Broadcast Coverage

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Salem Academy
@
Kennedy

4:30pm
Western Christian
@
Culver

5:30pm
Sheridan
@
Santiam

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Regis
@
Central Linn

6pm
Monroe
@
Oakland

6pm
Jefferson
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Oakridge
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

5:30pm
Gold Beach
@
Bandon

5:30pm
Coquille
@
Toledo

2A-5 Southern Cascade League

6:30pm
Bonanza
@
Lost River

6pm
Lakeview
@
Illinois Valley

6:30pm
Glide
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
Enterprise
@
Pilot Rock

6pm
Heppner
@
Weston-McEwen

6pm
Union
@
Grant Union

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Country Christian

6pm
St. Stephen's Acad.
@
Damascus Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
Perrydale
@
Crosshill Christian

Broadcast Coverage
5:30pm
Jewell
@
C.S. Lewis Academy / Veritas

1A-4 Skyline League

6pm
New Hope Christian
@
Elkton

6pm
Camas Valley
@
Yoncalla

6pm
Riddle
@
Days Creek

6pm
North Douglas
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

5pm
Trinity Lutheran
@
Prospect Charter

5:30pm
Chiloquin
@
Crosspoint Christian

1A-6 Big Sky League

6pm
Dufur
@
Horizon Christian, Hood River

6pm
Klickitat / Glenwood
@
South Wasco County

6pm
Sherman
@
Ione / Arlington

Arlington HS
6pm
Bickleton
@
Condon

6pm
Echo
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Wheeler High School - Fossil
6pm
Lyle / Wishram
@
Trout Lake

1A-7 Old Oregon League

7pm
Cove
@
Powder Valley

6pm
Wallowa
@
Joseph

Broadcast Coverage
6pm
Pine Eagle
@
Nixyaawii

5:30pm
Elgin
@
Imbler

1A-8 High Desert League


TBD
Four Rivers
@
Harper Charter [JV]

6pm
Huntington
@
Prairie City

Non-League

4:30pm (MT)
Jordan Valley
@
Central Christian