Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HTT-PartnershipAdBanners_160x600_2021.jpg Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
McDaniel
@
Franklin

7pm
Ida B. Wells
@
Benson

Marshall Campus
7pm
Cleveland
@
Jefferson, Portland

7pm
Lincoln
@
Grant

6A-2 Metro League

7pm
Sunset
@
Mountainside

7pm
Beaverton
@
Jesuit

7pm
Aloha
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Glencoe
@
Sherwood

Broadcast Coverage
7:15pm
Newberg
@
Forest Grove

Broadcast Coverage
7:15pm
Liberty
@
McMinnville

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
St. Mary's Academy
@
Lakeridge

Broadcast Coverage
7pm
Lake Oswego
@
Tualatin

6:30pm
Tigard
@
Canby

7:30pm
West Linn
@
Oregon City

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Sprague
@
West Salem

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6pm
South Medford
@
Roseburg

Non-League

7pm
Roosevelt
@
Southridge

Broadcast Coverage
7:15pm
Century
@
McKay

5A-2 Midwestern League

5:15pm
North Eugene
@
Crater

5:30pm
Springfield
@
North Bend

5:15pm
Willamette
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
North Salem
@
Lebanon

5:30pm
South Albany
@
West Albany

7:30pm
Silverton
@
Corvallis

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Crook County
@
Redmond

6:30pm
Hood River Valley
@
Ridgeview

5:30pm
Pendleton
@
The Dalles

4A-1 Cowapa League

6pm
Banks
@
Tillamook

7:30pm
Astoria
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
North Marion
@
Molalla

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Philomath
@
Cascade

7pm
Stayton
@
Newport

Broadcast Coverage
7pm
Woodburn
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Elmira
@
Siuslaw

5:45pm
Marshfield
@
Marist Catholic

4A-5 Skyline Conference

6pm
Hidden Valley
@
Phoenix

6pm
Klamath Union
@
Henley

6pm
Mazama
@
North Valley

Non-League

6pm
Nixyaawii
@
McLoughlin

6pm (MT)
Baker
@
Nyssa

6pm
Valley Catholic
@
Rainier

6:30pm
C
X
L
Vale
@
La Grande

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Portland Adventist Acad.
@
Westside Christian

7:30pm
Oregon Episcopal
@
De La Salle North Catholic

3A-2 PacWest Conference

5:30pm
Yamhill-Carlton
@
Dayton

6pm
Blanchet Catholic
@
Amity

3A-3 Coastal Range League

6pm
Willamina
@
Warrenton

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Harrisburg
@
Santiam Christian

7:30pm
La Pine
@
Creswell

3A-6 Eastern Oregon League

4pm (MT)
Umatilla
@
Vale

Broadcast Coverage

2A-1 Northwest League

6pm
Knappa
@
Vernonia

5pm
Gaston
@
Mannahouse Christian Acad.

6pm
Neah-Kah-Nie
@
Nestucca

Broadcast Coverage

2A-2 Tri-River Conference

6pm
Kennedy
@
Culver

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Lowell
@
Regis

Broadcast Coverage
7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Oakridge

2A-4 Sunset Conference

5:30pm
Waldport
@
Gold Beach

5:30pm
Myrtle Point
@
Coquille

2A-5 Southern Cascade League

7:30pm
Bonanza
@
Illinois Valley

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
Enterprise
@
Stanfield

6pm
Pilot Rock
@
Weston-McEwen

Non-League

6pm
Glide
@
Umpqua Valley Christian

6pm
Crane
@
Grant Union

Broadcast Coverage

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Country Christian
@
Damascus Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
St. Paul
@
Crosshill Christian

Broadcast Coverage

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Mohawk
@
Mapleton

5:30pm
Eddyville Charter
@
Crow

Broadcast Coverage
7pm
McKenzie
@
Alsea

1A-4 Skyline League

6pm
Elkton
@
Days Creek

4:30pm
New Hope Christian
@
Camas Valley

6pm
Powers
@
Pacific

6pm
Yoncalla
@
North Douglas

1A-5 Mountain Valley League

5pm
Central Christian
@
Trinity Lutheran

5:30pm
Gilchrist
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

5pm
C
X
L
Bickleton
@
Echo

6pm
C
X
L
Trout Lake
@
Klickitat / Glenwood

Glenwood

1A-7 Old Oregon League

5pm
Powder Valley
@
Wallowa

Broadcast Coverage

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
Four Rivers
@
Adrian

Non-League

5:30pm
C.S. Lewis Academy / Veritas
@
Oregon School f/t Deaf [JV]

4:30pm
Milo Adventist Acad.
@
Umpqua Valley Christian [JV]

4pm
Huntington
@
Harper Charter [JV]

4:30pm
Liberty Ch (WA)
@
Lyle / Wishram