Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
BBD-234x60.png Ad
NSP Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-3 Pacific Conference

6pm
Century
@
Forest Grove

Broadcast Coverage

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
Reynolds
@
Central Catholic

Broadcast Coverage
1:30pm
Central Catholic
@
Sandy

6A-5 Three Rivers League

2:30pm
Tigard
@
Tualatin

6A-7 Southwest Conference

1:30pm
Roseburg
@
Sheldon

Broadcast Coverage
1:30pm
South Medford
@
South Eugene

South Eugene HS
1:30pm
North Medford
@
Grants Pass


There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 22, 2022.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

There are no 4A contests scheduled for Saturday, Jan 22, 2022.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
De La Salle North Catholic
@
Westside Christian

4pm
Oregon Episcopal
@
Riverdale

Broadcast Coverage

3A-6 Eastern Oregon League

4pm (MT)
Irrigon
@
Nyssa

1:30pm
Riverside
@
Burns

2pm (MT)
Umatilla
@
Vale

Broadcast Coverage

2A-1 Northwest League

12:30pm
Vernonia
@
Neah-Kah-Nie

2A-2 Tri-River Conference

3:30pm
Colton
@
Western Christian

6pm
Gervais
@
Santiam

6pm
Kennedy
@
Culver

2A-5 Southern Cascade League

4:30pm
Lost River
@
Bonanza

4:30pm
Lakeview
@
Illinois Valley

4:30pm
Rogue River
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

4pm
Grant Union
@
Pilot Rock

4pm
Weston-McEwen
@
Union

4pm
Enterprise
@
Stanfield

Non-League

2:30pm
Perrydale
@
Mannahouse Christian Acad.

1A-1 The Valley 10 League


TBD
Grand View Christian Acad.
@
Damascus Christian

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Life Christian

1A-2 Casco League

6:15pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Falls City

1A-3 Mountain West League

Noon
Crow
@
McKenzie

1A-4 Skyline League

6pm
Elkton
@
Camas Valley

6pm
Umpqua Valley Christian
@
Powers

6pm
Riddle
@
Yoncalla

6pm
Days Creek
@
New Hope Christian

6pm
Pacific
@
North Douglas

1A-5 Mountain Valley League

2:30pm
Gilchrist
@
Trinity Lutheran

1pm
C
X
L
Central Christian
@
Prospect Charter

7:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Crosspoint Christian

12:30pm
Chiloquin
@
North Lake / Paisley

1A-7 Old Oregon League

4pm
Joseph
@
Powder Valley

4pm
Wallowa
@
Griswold

@ Helix
4pm
Cove
@
Imbler

2:30pm
Pine Eagle
@
Elgin

1A-8 High Desert League

2pm
Four Rivers
@
Dayville / Monument

Monument
4pm (MT)
Crane
@
Adrian

Non-League

2pm
Condon
@
Horizon Christian, Hood River

2pm
South Wasco County
@
Echo

2pm
Sherman
@
Dufur

2pm
Lyle / Wishram
@
Ione / Arlington

Ione
2pm
Trout Lake
@
Bickleton

2pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Klickitat / Glenwood

Klickitat
3pm
Southwest Christian
@
C.S. Lewis Academy / Veritas

Broadcast Coverage