Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Mountainside
@
Beaverton

7pm
Jesuit
@
Southridge

7pm
Westview
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Liberty
@
Sherwood

Broadcast Coverage
7:15pm
McMinnville
@
Glencoe

7:15pm
Century
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Clackamas
@
Centennial

6A-5 Three Rivers League

7pm
Tualatin
@
Oregon City

7:30pm
Tigard
@
St. Mary's Academy

7pm
Lake Oswego
@
Canby

6A-6 Mountain Valley Conference

7:15pm
Sprague
@
West Salem

6:30pm
Summit
@
Bend

6:30pm
McNary
@
Mountain View

7:15pm
McKay
@
South Salem

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Hillsboro
@
Parkrose

7:15pm
St. Helens
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
Scappoose
@
Putnam

5A-2 Midwestern League

5:30pm
Ashland
@
Thurston

5:15pm
Willamette
@
Crater

6:45pm
Springfield
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
South Albany
@
Lebanon

7:30pm
North Salem
@
Silverton

7:30pm
Crescent Valley
@
Dallas

Non-League

7pm
Pendleton
@
Baker

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
Madras

7pm
Estacada
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Newport
@
Sisters

5:30pm
Woodburn
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Siuslaw
@
Marshfield

7:15pm
Marist Catholic
@
Junction City

7:15pm
Cottage Grove
@
Elmira

Broadcast Coverage

Non-League

5:30pm
Tillamook
@
Dayton

6pm
McLoughlin
@
Touchet (WA)

6pm
Ontario
@
Burns

3A-2 PacWest Conference

7pm
Yamhill-Carlton
@
Amity

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Rainier
@
Clatskanie

Non-League

6pm
Cascade Christian
@
Lost River

6pm
Riverdale
@
Warrenton

2A-1 Northwest League

6pm
Gaston
@
Knappa

6pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
6pm
Nestucca
@
Vernonia

2A-2 Tri-River Conference

7pm
Sheridan
@
Kennedy

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Oakridge
@
Regis

7:30pm
Central Linn
@
Oakland

7:30pm
Monroe
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Jefferson
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

7pm
Bandon
@
Myrtle Point

7pm
Waldport
@
Coquille

5:30pm
Gold Beach
@
Reedsport

Non-League

3:30pm
Glendale
@
Bonanza

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Country Christian
@
Open Door Christian Acad.

6pm
Damascus Christian
@
St. Stephen's Acad.

6pm
Trinity Academy
@
North Clackamas Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
Livingstone Adventist Acad.
@
St. Paul

5:30pm
Perrydale
@
C.S. Lewis Academy

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Alsea
@
Mapleton

5:30pm
Mohawk
@
Siletz Valley

7pm
Triangle Lake
@
Crow

5:30pm
Eddyville Charter
@
McKenzie

1A-8 High Desert League


TBD
Four Rivers
@
Crane

Non-League

5:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Horizon Christian, Hood River