Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
C
X
L
Benson
@
Roosevelt

5:30pm
C
X
L
McDaniel
@
Lincoln

7pm
31
91
Lincoln
@
Benson

Benson High School - Marshall Campus
7pm
C
X
L
Ida B. Wells
@
Cleveland

7pm
61
27
Grant
@
Franklin

5:30pm
39
41
Ida B. Wells
@
Jefferson, Portland

6A-2 Metro League

7pm
61
23
Jesuit
@
Sunset

7pm
43
38
Beaverton
@
Westview

7pm
1
0
Southridge
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
C
X
L
Glencoe
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
C
X
L
Clackamas
@
Reynolds

6:30pm
33
54
David Douglas
@
Sandy

7pm
5
95
Gresham
@
Barlow

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
42
46
South Salem
@
Mountain View

6:30pm
18
76
McKay
@
West Salem

6:30pm
40
18
Bend
@
Sprague

Non-League

7pm
42
49
Sherwood
@
Sheldon

6:45pm
33
27
Crater
@
Grants Pass

5A-2 Midwestern League

5:45pm
C
X
L
Eagle Point
@
Ashland

5:30pm
33
46
North Eugene
@
Thurston

5:30pm
32
47
Springfield
@
Willamette

Non-League

7:30pm
56
24
Banks
@
Hood River Valley

7:30pm
46
52
Pendleton
@
Walla Walla (WA)

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
45
24
Stayton
@
Sisters

5:30pm
49
31
Philomath
@
Sweet Home

5:30pm
46
33
Woodburn
@
Newport

Non-League

6pm
60
39
Marist Catholic
@
Pleasant Hill

5:30pm
32
39
Bandon
@
Marshfield

6pm
41
46
Valley Catholic
@
Harrisburg

6pm
48
18
McLoughlin
@
Umatilla

5pm
35
53
Molalla
@
Astoria

7pm (MT)
37
22
Vale
@
Ontario

6pm
29
48
South Umpqua
@
North Valley

3:30pm
78
35
Madras
@
Bonanza

3A-2 PacWest Conference

5:30pm
17
42
Blanchet Catholic
@
Dayton

6pm
32
67
Scio
@
Amity

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
41
34
Clatskanie
@
Warrenton

7:30pm
35
33
Rainier
@
Taft

Non-League

6pm
9
46
Santiam Christian
@
Willamina

5:30pm
C
X
L
Creswell
@
Cascade Christian

Broadcast Coverage
5:30pm
56
63
Riverdale
@
Yamhill-Carlton

5:30pm
48
28
St. Mary's, Medford
@
Illinois Valley

2A-2 Tri-River Conference

7pm
38
46
Sheridan
@
Western Christian

6:30pm
32
35
Culver
@
Santiam

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
37
29
Regis
@
Lowell

7:30pm
47
60
Jefferson
@
Oakland

7:30pm
19
50
East Linn Christian Acad.
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

7:30pm
40
35
Coquille
@
Myrtle Point

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
50
14
Union
@
Weston-McEwen

6pm
25
39
Pilot Rock
@
Grant Union

Non-League

6:30pm
46
28
Lost River
@
Crosspoint Christian

1A-3 Mountain West League

5:30pm
38
29
Crow
@
Mapleton

5:30pm
18
42
Siletz Valley
@
Alsea

5:30pm
63
7
Mohawk
@
McKenzie

5:30pm
35
52
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

1A-4 Skyline League

6pm
26
28
Pacific
@
Camas Valley

OT
6pm
40
29
Yoncalla
@
Umpqua Valley Christian

6pm
C
X
L
North Douglas
@
Days Creek

6pm
35
27
Powers
@
Riddle

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
60
7
Chiloquin
@
Gilchrist

6pm
C
X
L
Prospect Charter
@
Rogue Valley Adventist Acad.

1A-6 Big Sky League

6pm
33
58
Lyle / Wishram
@
Horizon Christian, Hood River

6pm
43
50
Trout Lake
@
South Wasco County

OT
6pm
45
50
Echo
@
Ione / Arlington

Ione
6pm
11
31
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Condon

1A-7 Old Oregon League

6pm
47
19
Powder Valley
@
Cove