Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
Pacific Office Automation - 1 Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League


TBD
McDaniel
@
Jefferson, Portland

N
Franklin

Non-League

1pm
Sisters
@
Caldera [JV]


TBD
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Benson

PIL Showcase

Non-League

11am
Baker
@
Crook County

4A-6 Greater Oregon League

3pm (MT)
McLoughlin
@
Ontario

Sky-Em/Skyline Crossover


TBD
TBD
@
Siuslaw

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Siuslaw High School

TBD
TBD
@
Marist Catholic

Sky-Em/Skyline Crossover
N
TBD

TBD
Henley
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Siuslaw

TBD
TBD
@
Marshfield

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Siuslaw High School

Skyline Sky-Em Crossover


TBD
Junction City
@
TBD

Skyline Sky-Em Crossover
N
North Valley High School

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Catlin Gabel
@
Westside Christian

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Oregon Episcopal

6pm
Portland Adventist Acad.
@
Riverdale

Non-League

2:30pm
La Pine
@
Douglas

2:30pm
Creswell
@
Taft

3pm
Nestucca
@
Warrenton

2A-6 Blue Mountain Conference

4pm
Pilot Rock
@
Union

4pm
Heppner
@
Grant Union

Non-League

4:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Valor Christian
@
St. Stephen's Acad.

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Damascus Christian

6pm
Trinity Academy
@
Grand View Christian Acad.

1A-4 Skyline League

6pm
Camas Valley
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

3:30pm
Trinity Lutheran
@
Crosspoint Christian


TBD
Central Christian
@
Rogue Valley Adventist Acad.

Noon
Prospect Charter
@
North Lake


TBD
Chiloquin
@
Paisley

1A-6 Big Sky League

4pm
South Wasco County
@
Horizon Christian, Hood River

4pm
Lyle / Wishram
@
Dufur

4pm
Mitchell / Spray
@
Ione / Arlington

Ione

1A-7 Old Oregon League

4pm
Joseph
@
Pine Eagle

4pm
Elgin
@
Nixyaawii

4pm
Cove
@
Wallowa

1A-8 High Desert League


TBD
Four Rivers
@
Burnt River

Non-League

7:30pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Columbia Adventist Academy (WA)